Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom erőlteti a dolgot, mit...

Párom erőlteti a dolgot, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Először is, van 2 lányunk. Egész nap a nyomukban vagyok, párom dolgozik du. 4-ig, e ő alig foglalkozik főleg a picivel. (ezelőtt nem volt ilyen)

Amennyire tudok egymagam háztartást vezetni, megteszem, Minden nap főtt étel, tiszta ruha, igyekszem a takarítással is rendben tartani mindent. Néha kérem hogy a picire figyeljen (3hós) amíg kiteregetek, elmosogatok. Nem nagy kedvvel, de megteszi pedig szereti a kicsiket.

Egész napom elmegy, úgy hogy néha összeteszem a két kezem ha egy picit lepihenek a gép elé, és pihenek (aludni nem tudok nappal mert a pici lány sűrűn ébred fel)

Párom hétvégén, mint ma is, közel 11-kor ébredt fel. Szokás szerint kávé cigi, gépezés. én meg főztem és a gyerekekkel kapkodtam.

Most alszanak, gondoltam pár képet felteszek erre párom jön, hogy vele mikor foglalkozok? És hogy már mióta nem voltam vele úgy...

Okát nem tudom, de nem kívánom az együttlétet. Nem miatta, hanem egyszerűen nem megy! És ezt hiába mondom neki, az a válasza, hogy nézzem meg mások életét,milyen jól megvannak. Nagyon rossz hogy így erőlteti a dolgot.

A másik pedig az, hogy a hétvége az mikor el tudunk menni a családomhoz, de neki ez sem tetszik,mert hogy egyre több időt töltök ott. Tegnap kb. 2 órát voltunk édesanyámnál este 6kor. És mondtam neki, hogy szeretnék ma is elmenni mert alig tudok vele beszélni. De ő persze minden nap találkozik az anyjával.


2014. júl. 20. 14:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
92%
Hát, nem tudom... Én sehová nem sorolnék az életemben egy olyan férfit, aki a zokniját nem képes felemelni, meg olyanokat mond nekem, hogy "dugd fel"... De, persze. A Kérdező ezt köteles eltűrni, hiszen mint mondtad, a férje eltartja őt, amíg a gyerekÜKet neveli... Az anyagi viszonyok nem változtatnak azon, hogy a férj egy népművészeti cserépedény, a feleség pedig beleesik saját hibájából a cseléd/prostituált szerepébe.
2014. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Igazából nem ő tart el, mert az én bevételem több mint az övé, e ez a téma nem volt vita tárgya soha.

Igen, nekem első a 2 gyerek, értsétek úgy hogyha bármi bajuk van vagy csak anyahiányuk, akkor már megyek is.

De párom is azt mondja hogy neki is ők az elsők, csak épp nem látszik belőle semmi sem...ma beszéltünk, és még minig azon van hogy én változtassak, mert bennem van a hiba, montam neki ha egy kicsit segítene akkor nem lennék hulla estére, de azt mondja nem hiszi el, és ezért sem segít semmit..

2014. júl. 20. 22:27
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

Lehet itt szidni a ferjet hogy milyen a viselkedese egy olyan feleseg mellett aki ki nem allhatja. De ennek igy valas lesz a vege, mert elobbutobb amit otthon nem kap meg, megkapja majd mashol.

Tisztessegesebb lenne mar most elvalni toke, mint kivarni mig a megcsalt szegeny aldozat is te leszel.

2014. júl. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Bakter, miért vagy vele? Nem csipogni kell, hanem leülni, elmagyarázni, mi bajod (néma gyereknek...), és ha nem változtat, akkor kilépni.

Ennyi.


Itt te kb. cseléd vagy, főzöl, mosol, takarítasz, neveled a gyereket 24/7. Jó, benned is van hiba:

- nem kell minden nap főtt étel, eszitek 2-3 napig ugyanazt

- nem kell minden nap takarítani, egy porszívózás meg kb. negyed-fél óra

- és mosni sem kell minden nap (a gép amúgy is kimos, teregetés meg tíz perc)


Ezeket csökkentsd és leveszel magadról egy csomó felesleges terhet.

Az viszont po.átlanság, hogy nem segít, és hétvégén is 11-ig alszik, aztán meg a gép előtt tesped. Legalább szombat-vasárnap menjetek el valahová, vagy foglalkozzatok közösen a gyerekekkel, esetleg csak ő, hogy te pihenhess.


A családotoknál meg nem kell hétvégente ott lenni, elég 2-3 hetente. Meg anyudék nem tudnak átjönni? Hát tudod ki rohangálna mindig, pláne hétvégén.


Mi is akkor látogatunk, de néha már hlyét kapok, hogy hétvégén a fél napunk az utazgatással megy el.

- le páromékhoz (kb. 3 óra vonat)

- következőleg nagyszülőkhöz ebédre

- aztán hozzánk délutánra

Nem, konkrétan elegem van, főleg, hogy minden hónapban ez megy. Nektek sem kell minden hétvégét a családdal tölteni, vagy jöjjenek ők, nem fognak belehalni.

2014. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Nézd utolsó...Amikor a párom hétvégéje sokszor annyiból áll hogy délben felkel, aztán el megy a mamájához, mert ezt meg azt kell segíteni nekik, utána kimegy autót szerelni, majd a nap többi részében vagy gépezik vagy tévézik, akkor inkább megyek a családomhoz!

Ugyan vasárnap elindultunk a 2 gyerekkel, 4 után, míg ő aludt. Mire hazajöttünk már az autót szerelte, és meg sem kérdezte hol voltunk.

És igenis hétvégente nekem szükségem van arra hogy a családommal lehessek, mert ilyenkor jókat beszélünk, ők is játszanak a gyerekekkel, így igazi megváltás leülni a hintaágyba egy órára.Vagy látni ahogy a nagylány kifulladásig játszik az unokatesóival! És ők is járnak hozzánk,viszont a gyerekeknek is sokkal nagyobb a tér szaladgálni, rengeteg kerti játék van, ami itt nálunk nem férne el, és a kislány is majd elszáll,amikor mondjuk hogy megyünk mamihoz,és ott lesz az unokatesó is.

2014. júl. 22. 08:11
 26/28 A kérdező kommentje:

Igazad van, 15 perc porszívózni, de nem abban az esetben ha a gyerek fogja a kukis zacskót, és a szobába szétszórja...

Rászólok, nem mindig hallgat rám, odacsapni meg nem fogok.

2014. júl. 22. 08:13
 27/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért hagyod, hogy délig durmoljon? Nem azt mondod, hogy verd ki az ágyból fél ötkor, de igenis, fél kilenckor, kilenckor, keltsd őt is fel, és mutasd meg neki, hogy mi mindent kell megcsinálnod azalatt a pár óra alatt, amíg ő az igazak álmát alussza. Igenis, menj oda, hívd ki reggelizni, utána pedig vond be magad mellé az ablakpucolásba, főzésbe, porszívózásba, vagy bármilyen épp aktuális teendőbe. Mert család vagytok. Mindenkinek része van a környezetetekben, és neki nem az a része, hogy mint kiskirály délben keljen, és ha úgy tartja úri kedve, akkor csináljon egy-két gyereket... Kérdező, a férjed addig lesz ilyen, amíg TE azt hagyod neki. És szerintem ez a legnagyobb igazság sok ilyen helyzetben. Nem azért lettél cseléd neki, mert Ő azt akarja, hanem mert TE hagytad magad azzá válni, ő pedig beleszokott a kényelembe. De onnan ki is lehet, és kell is rántani az embereket...
2014. júl. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

"Vegülis ő tartja el a nőt, amíg ő babázik."


A nő nem "babázik", hanem kettejük gyermekeit neveli, és a gyereknevelés ráeső 50%-os része helyett jelenleg 99%-ot teljesít, amiért is minimum jár neki a férfi fizetésének egy része, elvégre a férfi azért tud pénzt keresni, mert a gyerekére addig vigyáznak otthon. Nem kellene úgy viselkedni, mintha a gyereknevelés a nő hobbija lenne, amit a férfi jófejségből eltűr.


(ja és gyerektelen egyedülálló vagyok, mielőtt bárki személyeskedni kezdene.)

2014. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!