Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtartsam vagy elvetessem?...

Megtartsam vagy elvetessem? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Ma kiderült, hogy terhes vagyok és nem tudom mit tegyek. Párom még tanul, de most árúfeltöltő egy áruházban. Én dolgozom, most sajnos anyóséknál lakunk, de tervezzük, hogy elköltözünk. Páromnak még nem mondtam el, hogy terhes vagyok. Úgy érzem megőrülök. Mit tegyek?
2014. júl. 18. 21:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
25%

Párod tanul és dolgozik.

Te dolgozol

Lakás van,anyóssal,de van hol lakni.


Nem éltek luxuskörülmények között,de azért úgy gondolom anyagilag nem vagytok a padlón,ez nem ok az abortuszra.


Mi a gond?

2014. júl. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%
Nem velük hanem a pároddal kellene megbeszélni,két ember döntése.
2014. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
27%
Ezt neked kell eldönteni de ha úgy érzed nem tudjátok megadni neki ami szükséges inkább a kaparás. Nem kell 3 életet tönkre tenni egy vallási hóbort miatt.
2014. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
31%

Szeretnétek együtt maradni a továbbiakban? Lelkileg érzelmileg fel vagytok készülve egy babára? Stabil a kapcsolatotok annyira, hogy egy baba érkezését, felnevelését elbírja? Szereted a párodat?



Én biztos nem vetetném el a gyerekemet, csak mert a párom még tanul. Ahogy eddig, úgy ezután is meglennénk valahogy, néha biztos kisegítenének anyósomék, ha gáz lenne. Nálunk egyébként ez a felállás, a párom 6-od éves az egyetemen, én 2 éve dolgozom, de most kezdtem egy szervezetnél, ahol még nagyon új vagyok, úgyhogy itt még bizonyítanom kellene. De ha jönne a baba, biztosan nem mondanék nem-et, szeretem a páromat és nagyon vágyom már egy kisbabára (csak kb. 2 év múlva tervezzük)...



Számomra is fura, hogy mmiért nem egyből a párodnak mondtad el a hírt? Én MINDENT elmondok neki, egy ilyen hírrel az első percben futnék hozza, örömkönnyekkel küzdködve....

2014. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
A páromat fiatalnak tartom még az apasághoz, bár tudom, hogy azon lenne, hogy boldogok legyünk.
2014. júl. 18. 21:34
 6/32 anonim ***** válasza:
51%

Ha most én lennék ebben a helyzetben, mint Te, megtartanám. A körülmények, amiket leírtál abszolút nem nyomós érvek az abortusz mellett. Csak addig filózol azon, hogy mi lesz, hogy lesz, ameddig nincs ott a baba. Ha már ott lesz, akkor a legtermészetesebb dolog lesz a világon, hogy ő van, éhen halni senki sem fog, a kerék pörög tovább.


Ez nyilván a Te és a párod döntése, én csak azt mondom én mit tennék egy ilyen helyzetben, ma.


2 éve elvetettem egy babát. Kb ugyanilyen "nyomós" érveim voltak, mint neked. Megbántam, sokszor eszembe jut, hogy vajon, mi lenne, ha...... Mivel már tudom, hogy mennyire megvisel/megviselt engem az a döntés, amit akkor hoztam, így egész biztos nem választanám még egyszer ezt. Akkor is megszülném a gyerekemet, ha 8 anyóssal élnék együtt.

2014. júl. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
42%
Mi a fenének nem védekeztetek? Mennyi a havi bevételeket, mennyire száltok be anyóséknál a költségekbe, anyósék mit szólnának mert velük lakva az sem mindegy?
2014. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
52%
Akkor miért nem védekeztetek ha fiatalnak tartod még a párodat a gyerekhez?
2014. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
8%
Miért tartod fiatalnak? Életkorilag? Az nem jelent semmit,pláne ha szerinted ő akarná,és tenne érte,hogy jó legyen.
2014. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
22%

# 6/9


Úgy bírom amikor az emberek bort isznak aztán vizet prédikálnak, aztán még be is vallják:)

2014. júl. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!