Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy 21 évesen...

Miért van az, hogy 21 évesen még ilyen vagyok?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy viselkedem a szüleimmel, mint tizenévesen. Mint egy tipikus tini, aki forgatja a szemeit, ha a szülő megszól valamiért, megjegyzéseket teszek, lázadok stb. Néha a páromnál is előfordul ez. Másoknál nem. Ha ez lényeges: itthon lakom még, Bp-n vagyok kollégista, van saját keresetem, csak itt nyárra nem találtam munkát.
2014. júl. 15. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is 21 vagyok. Otthon lakom, dolgozom.

Sokszor en is ezt erzem, es ez abbol fakad hogy itthon gyereknek neznek akarmi van. Hiaba probalok onallosodni, folyton bantanak es lehuznak, gyereknek neznek...

2014. júl. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Mert 21 éves korod ellenére még gyerek vagy. Éretlen.
2014. júl. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én még 36 évesen is.:))) Érett vagyok, külön élek, családom van, de még mindig lázadok. De csak azért, mert anyukám a tuti megmondó.
2014. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is jártam így.

Elromlott tél közepén a fűtés, amíg csinálták, azegy éves lányommal két hétre visszaköltöztem.

Hát, durva volt. A legdurvább az a pillanat, amikor készültem át barátnőmhöz a lányommal, anyukám meg nem akart elengedni.

Az egész család szeme elkerekedett.

Utána anyukám bocsánatot kért, és elmagyarázta hogy ötven évesen is az ő gyere leszek, és nehéz összeraknia azt hogy anyuka vagyok már én is. Hiába látott végig a terhesség, szoptatás alatt. Akkor se.

Szóval kiegyeztünk abban, hogy jól áll nekünk a távolság.

Ami amúgy vicces, hogy anyukám pont ezt éli át nagymamámmal.

2014. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert magadat is gyereknek érzed, és ők is gyerekként kezelnek. Ha elköltözöl se várd, hogy egyik pillanatról a másikra megszűnik a dolog, csillapodik, persze, de nem szűnik meg. Amíg viszont magadat is gyereknek, tininek definiálod, addig akaratlanul úgy is viselkedsz, és ha egyikőtök (se a szüleid, se te) nem kezditek el a leválást (akár elköltözés, akár "csak" felnőttként, egyenrangú partnerkánt való viselkedést) addig a helyzet így is marad. Akkor is, ha 30 leszel. Amíg otthon laksz, addig is hiába próbálnál egyenrangúként megszólalni, ha ebben nem partnerek, akkor legfeljebb szemtelen kölyök leszel, és amíg az ő házában az ő kenyerét...

Javaslom, költözz a koli után albérletbe, és a munkádból tartsd el magad. Anyudék eleinte segíthetnek (kajával, pénzzel), de kezdj el önállósodni. :) Egyébként semmiről nem vagy lekésve, aranyosak vagytok, és nem vagy egyedül 21 évesen ezzel a "problémával".

2014. júl. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert nem akarod, hogy beleszóljanak a dolgaidba. Ez normális. Azért a szülők mindig jót akarnak, ezt meg te ne feledd :)
2014. júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!