Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz ha 18 évesen...

Szerintetek gáz ha 18 évesen a szüleim fizetik a nyaramat és tartanak el?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Idén nyáron nem fogok dolgozni, egyrészt mert a jogsit szeretném már letenni, másrészt úgy érzem, hogy ez az utolsó nyaram amikor még szabad vagyok(jövőre kezdem az egyetemet) és sok barátom van akikkel még utoljára kötetlenül tudok tombolni. Amúgy dolgoztam már, és amint megvan a jogsim megint szeretnék majd munkát találni, szóval nem tervezek már sokáig "élősködni" a szüleim nyakán. De egyedüli gyerek vagyok, és ha van annyi pénze a szüleimnek, hogy nyáron még ne kelljen dolgoznom, akkor élek a lehetőséggel. Most ezért rossz, elkényeztetett, lusta dög vagyok? 18l

2014. jún. 26. 16:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy "lusta dög", főleg, ha megengedhetik ezt a szüleid. Használd ki, mert nyugdíjas korod előtt úgy sem lesz teljesen szabad nyarad, ha csak nem egy milliomoshoz mész fétjhez.
2014. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hé, engem egyetem alatt is szülők tartottak el, mert ad 1: r*t messze kellett minden nap utazni (4 óra oda-vissza összesen), és hát valamikor nem ártott tanulni sem, így én biza legfeljebb nyáron dolgoztam nagyn-nagyon sokáig.
2014. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne az? Majd ha 35 évesen is ők tartanak el.. na akkor az lesz.
2014. jún. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs ezzel baj, mivel 18 éves vagy, továbbtanulni készülsz így nem kötelezhetnek még arra hogy találj munkát főleg ha anyagilag úgy állnak a szüleid hogy állni tudják a nyaradat, meg mégis ez a nyár jár neked főleg így a gimis évek után. Meg manapság nehéz elhelyezkedni főleg pályakezdőnek, diákként még csak cska könnyebb de aki el is tud helyezkedni főállásban annak is nehéz lesz külön költöznie. Én 22 éves létemre is a szüleimmel élek, hiába hogy már jó ideje van munkám és van már valamennyi tartalékom és tovább is léphetnék hosszú távon nem tudnám magam eltartani normálisan egy albérletbe mivel nem kapok olyan nagy fizetést hogy ezt megengedhessem magamnak, meg egyedül minek lakjak egy üres lakásba. Szüleimnek meg amúgy is itt ez a nagy ház tesóim külön költöztek igaz hogy 10 évvel idősebbek nálam, de akkor is nálam ez is szempont.


Én költök magamra természetesen tehát nem ők pénzelnek, de ameddig nem lesz párom akivel összeköltözhetnék addig nem látom értelmét az elköltözésnek sem.

2014. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

#4

Tévedés.


16 évet betöltve már nem kötelesek taníttatni, 18 évet betöltve pedig semmire nincsenek a továbbiakban kötelezve. Onnantól fel is út-le is út ha szülő/gondviselő úgy dönt. A holmidat meg majd postázzák az új címre.

2014. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha fiú lennél mást írnák, de egy lánynál ez rendben van.
2014. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
már rég megint 18 éves kor a határ, amíg kötelező tanulni.
2014. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem olyan rég. Csak a Viktatúrában szállították le TAVALY (2013).
2014. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha a szüleidnek ez így megfelel, akkor nem gáz.
2014. jún. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha már lenne szakmád/diplomád, és még akkor is a szüleid tartanak el, ahelyett, hogy dolgoznál, ez lenne gáz. Addig nem.
2014. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!