Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz ha 18 évesen...

Szerintetek gáz ha 18 évesen a szüleim fizetik a nyaramat és tartanak el?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Idén nyáron nem fogok dolgozni, egyrészt mert a jogsit szeretném már letenni, másrészt úgy érzem, hogy ez az utolsó nyaram amikor még szabad vagyok(jövőre kezdem az egyetemet) és sok barátom van akikkel még utoljára kötetlenül tudok tombolni. Amúgy dolgoztam már, és amint megvan a jogsim megint szeretnék majd munkát találni, szóval nem tervezek már sokáig "élősködni" a szüleim nyakán. De egyedüli gyerek vagyok, és ha van annyi pénze a szüleimnek, hogy nyáron még ne kelljen dolgoznom, akkor élek a lehetőséggel. Most ezért rossz, elkényeztetett, lusta dög vagyok? 18l

2014. jún. 26. 16:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ez így korrekt, mert kell a jogsi, és még fiatal vagy. Én szülőként hasonlóan viselkednék. Viszont az egyetem után nem támogatnálak tovább, de addig teljesmértékben.
2014. jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem gaz.
2014. jún. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az első szakma megszerzéséig kötelező támogatniuk elvileg. Az persze sose baj, ha kis diákmelóval besegítesz, főleg ha nekik se könnyű anyagilag.
2014. jún. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz. Én is így vagyok. Annyi van, hogy ha nyáron dolgozok annak a pénznek a nagy részét anya elveszi és beteszi a lakástakarékomba, nem engedi, hogy elköltsem. De egyszer majd még örülni fogok neki. =D
2014. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Feltételezem rendesen tanultál, mert felvettek egyetemre, ráadásul nem csak lébecolni fogsz, hanem jogsit is csinálsz. Csak akkor lenne gáz, ha nem vettek volna fel sehova, és az lenne a terved, h köv. felvételiig nem csinálsz semmit.
2014. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kiskorú gyermek tartása

Max. 20 éves koráig, ha középfokú tanulmányokat folytat. Rászorultságát vélelmezik.


Nagykorú gyermek tartása

Szükséges tanulmányai - pl. szakma, egyetem - befejezéséig (25 év felett különös méltánylást érdemlő esetben); feltételei: ne legyen érdemtelen rá, tegyen eleget tanulmányi és vizsga kötelezettségeinek, szülei saját szükséges és más kiskorú gyermekeik eltartását ne veszélyeztesse.


Egyébként a jogsid is gondolom a szüleid fizetik, nem értem, miért említetted meg külön, hogy majd akkor keresel munkát. Szerinted ki fog egy friss jogsival és érettségivel rendelkező fiatalnak - csak ezen két tulajdonságára építő - munkát adni? :)

Amúgy meg addig nem dolgozol, amíg őket nem zavarja, a jog erre ad lehetőséget, amit a legelején leírtam.

2014. júl. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!