Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik név mellé merjem így...

Melyik név mellé merjem így hívni a fiam?

Figyelt kérdés
A párommal komolyan elgondolkoztunk, hogy a babánk második neve Lizander lenne. Tudom, kitolás a gyerekkel, meg fúj milyen név már stb. Nálunk a megismerkedésünk adta ezt a nevet, szóval nem valami szappanoperából vett valami. Nekem első névként a Dániel tetszik nagyon, de nem tudom ez mennyire lenne jó.. Illetve abban se vagyok egészen biztos, hogy kell második név, és ha kell, akkor az Lizander legyen. Szerintetek is utálni fog a gyerekem ha Lizander lesz a második neve? Arra is gondoltam, hogy egy neve lesz, és otthon hívjuk Lizandernek.
2014. júl. 13. 16:30
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

A nagynéném mindenképpen Bonifácnak akarta nevezni a fiát, de a rokonság lebeszélte róla.

Végül Balázs lett, de a mai napig mindenki Bonifácnak vagy Fácinak szólítja, és nem csak a családban, hanem a barátai, munkatársai is. Így végül felvette második névnek. :)

Szerintem ha a Lizandert akarod adni, akkor add bátran, ha megtanítod rá, hogyan "viselje" a nevét, akkor hidd el, senki sem fogja csúfolni. :)

2014. júl. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem becenévnek jó (ha nem tetszik neki, akkor el lehet hagyni), de keresztnévnek kitolás lehet.


Hát nekem is voltak érdekes második keresztnevű ismerőseim és tudom, hogy baromi jókat röhögtünk rajta, ami persze a viselőjének rosszul eset.

A best of második nevek, amikkel találkoztam:

Arion, Margit (egy modern női név mellé), Akhilleusz, Lévi (itt a Levis farmer volt az asszociáció), Ármin, Osszián


A másik "szerencsétlen", akit a szülei Mikulásnak kereszteltek (másik keresztneve nem is volt), nála még az egyetemi oktatók is ezen röhögtek. Egyetem végére meg is változtatta a nevét Miklósra.

2014. júl. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
73%

1. Soha nem adnám a Lizander nevet...nagyon feminim.

2. A Dánielt kár elrontani ilyen nevekkel.

3. A Dániel mellé nem is illik a két L miatt.

2014. júl. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

hát ha már nagyon "különleges" nevet akarsz neki adni, akkor nincs egy másik, ami becézve nem hangzik lányosnak?


egyébként nem biztos, hogy tönkretennéd ezzel az életét. 2 változat van. lehet pont emiatt lesz különleges ő is, és az emberek megjegyzik a neve miatt, amit Ő a saját előnyére fordít, vagyis tudja majd viselni a nevét, vagy az történik, hogy begubózik miatta és önbizalom hiányos lesz, ha cikizik. nem tudhatod előre, milyen lesz a gyerek személyisége. de az biztos, hogy az ember neve sok mindent meghatároz.

2014. júl. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Csinálj a Sims-ben/Skyrim-ban/CoD-ban egy karaktert, és ott add ezeket a neveket. A gyerekednek normálisat :S
2014. júl. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Én egyetlen névnek adnám, ha ennyire kedves név lenne nekem, egyszerűen csak azért, mert nekem is legalább ennyire ritka nevem van, és imádom. Ráadásul az enyémnek nem is igazán van sztorija, amit el tudnék mondani, ha megkérdezik a nevem, neki lenne, és szerintem ez nagyon jó dolog. Az én nevemre inkább csak visszakérdeznek, de ezt nem mondanám hátránynak, nem hinném, hogy többször hallják félre, mint az átlagos, másik névre hasonlító keresztneveket. Egyébként nem csúfoltak miatta, inkább csak tetszett az embereknek mindig, a többi gyereknek meg természetes volt. Ez általában igaz volt a többi ritkább nevű ismerősömre is. Nem kell ezektől félni. :)
2014. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!