Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik név mellé merjem így...

Melyik név mellé merjem így hívni a fiam?

Figyelt kérdés
A párommal komolyan elgondolkoztunk, hogy a babánk második neve Lizander lenne. Tudom, kitolás a gyerekkel, meg fúj milyen név már stb. Nálunk a megismerkedésünk adta ezt a nevet, szóval nem valami szappanoperából vett valami. Nekem első névként a Dániel tetszik nagyon, de nem tudom ez mennyire lenne jó.. Illetve abban se vagyok egészen biztos, hogy kell második név, és ha kell, akkor az Lizander legyen. Szerintetek is utálni fog a gyerekem ha Lizander lesz a második neve? Arra is gondoltam, hogy egy neve lesz, és otthon hívjuk Lizandernek.
2014. júl. 13. 16:30
1 2 3 4
 21/36 anonim válasza:
75%

Hehe, szegény gyerek :D

Örülni biztosan nem fog neki, de szerintem második névként adhatjátok, ha nektek ez tényleg annyira sokat jelent. Viszont, ha nem lesz egyik neve sem Lizander, otthon se hívjátok így... nem lenne értelme, és egy idő után biztos érdekelné, hogy ő mégis miért Lizinek van nevezve, amikor eredetileg Dani :D Lehet azt hiszi majd hogy eredetileg lányt akartatok... :D


Nálunk öcsémmel "toltak ki" anyuék. Akkoriban volt nagy szám az Indul a bakterház c. film, ezért öcsém második neve Bendegúz lett. :D

2014. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
85%
Gondoljátok végig a becenevét.... Liza, Lizus, vagy Zandi? Az már majdnem Szandi...:/ Jó ideig csúfolnák szerintem, a gyerekek elég kegyetlenek.
2014. júl. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
85%
A gyerekek gonoszok és kegyetlenek, mindenért bántják, csúfolják egymást. Még ha lány lenne, akkor még hagyján, akkor el is menne egy ilyen második név, de könyörgöm, kisfiú lesz! Ne akard már ennyire megszívatni! Miért kell egy felnőtt embernek a hülyeségeit ráerőltetni egy szerencsétlen gyerekre? Majd ha a gyerek minden nap pityeregve megy haza az iskolából, akkor majd átkozod a fejedet. És igen, Titeket fog utálni azért, amiért őt bántják.
2014. júl. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim válasza:
17%
Szerintem nagyon kulonleges nev raadasul ha meg egy tortenet is tartozik hozza csak fokozza az erteket. lehet ez fura de szerintem egy ilyen kulonleges nev csak egy igazi kulonleges egyeniseget takarhat majd. Mindenesetre szerintem csak maaodik nevnek adjatok, hadd dontse el o, hogy szeretne-e hasznalni:)
2014. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
89%
Jesszus, nekem Teréz a második nevem, már emiatt halálra cikiztek oviban meg általánosban, el tudom képzelni mit kapna a gyereked. Értem hogy különlegeset akarsz, de azért gondolkozz. A gyerekek nagyon szeretik felkapni az ilyesmit.
2014. júl. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem veszi fel a párod második névnek, ha olyan fontos ez nektek? Vagy miért nem adjátok a kutyátoknak? Miért a gyereketeket kell a hülyeségeitekkel büntetni és az egész életét elrontani?!
2014. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
91%

Itt egy Franciska.

Ne tedd ezt a fiaddal! Szivas!!!!

Legtöbb esetben Franc voltam, de volt francba, Frenky, Franklin a teknős, aztán mikor le kellett vágni a hajam, Frenk, vagy Feri.

A fenének kell így kitolni a gyerekkel már a kitolása előtt?!

2014. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%
Ez szörnyű. Ráadásul a két névvel teljesen összezavarnád szegény gyereket.
2014. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
18%

Életemben még nem találkoztam olyan különleges nevűvel, aki visszahúzódó, szorongó lett volna amiatt, hogy csúfolták a nevével, mert ez mindenkivel megtörtént, még a Gáborokkal és Danikkal is.

Másrészt olyannal sem találkoztam, aki különleges nevű volt, és emiatt bárhol csúfolást érte volna, és zavarta volna a neve. Ellenkezőleg: mindegyikük imádta a nevét. Mikor megkérdezték gyerekként a nagy és okos felnőttek, nem utálod-e ezért a szüleid, kikérte magának, őt emiatt semmi hátrány nem érte!

Szóval elég lesz az ilyen: huh, kitolsz a gyerekeddel szövegből!

Nekem sem tetszik ez a keresztnév, de mi közünk nekünk ahhoz, ki milyen nevet ad a gyerekének? Bezzeg a 30 ezredik Nimród és Benett olyan k**va jó kis név, mi?

2014. júl. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
88%

"Ellenkezőleg: mindegyikük imádta a nevét. Mikor megkérdezték gyerekként a nagy és okos felnőttek, nem utálod-e ezért a szüleid, kikérte magának, őt emiatt semmi hátrány nem érte!"


Tehát azt állítod, hogy ismersz egynél több különleges nevű embert, akiktől gyerekként egynél több felnőtt megkérdezte azt a hihetetlenül sértő és pofátlan kérdést, hogy utálja-e a szüleit a neve miatt, és te mindezeknek szem- és fültanúja voltál?

2014. júl. 14. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!