Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Életem legnagyobb gondjai....

Életem legnagyobb gondjai. (Több kérdés. ) Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Tisztelt gyakorikérdés.hu olvasó !

Ha ezt a sort olvasod,akkor már,most előre köszönöm szépen hogy megpróbálsz segíteni nekem,és időt szánsz rám.

Túl sok gond gyűlt össze az életemben,a legnagyobb,gond hogy a szüleim nincsenek mellettem.Ellenzik a terveimet,és egyedül vagyok.Akikben megbíztam barátokban azok már elhagyták ezt a falut.Nincsen kitől tanácsot kérnem,és ezért írom le itt.Egy példa szeretném tanulni a német nyelvet,apám alapból ellenzik,és utálja a német nyelvet.Ő a 2.világháborúval kapcsolja össze ezt az egészet.Néha már úgy érzem,hogy úgy tekint rám,mintha valami nácinak tanulnék...Komolyan mondom ! Közben ez egy ugyanolyan nyelv mint bármelyik.Ellenzi azt is hogy elmenjek innen.Minden nap látom azt hogy nehezen megyen,és fáj lépni-e ! Elhízott,és betegségei is vannak,bottal tud menni.Anyám is rokkant nyugdíjas,ő is csak bottal tud menni.Túl vannak a hatvanon,és szerintük itt éldegélhetnék.Nagyon nem akarják hogy elmenjek innen ! Gyakorlatilag szinte már semmiről nem lehet velük beszélni.Meg kellene tanulnom ezt a német nyelvet alap szinten,de elveszik az erőmet.Nem tudok koncentrálni.Mert most pl elkezdek tanulni,akkor menjek már le a kertbe és kaszáljak.3órán keresztól kaszálok ,és akkor már elment a kedvem a tanulástól,mert olyan dolgot kellett csinálnom amit nem akartam.De ha nem vállalom akkor meg apám azt mondja,hogy akkor majd hívok valakit...De ezt úgy mondja mintha azt mondaná,hogy "Jól van,majd az a másik különb lesz tőled..." Apám annyiszor megsértett már ! pl Akkor leszel ember a szememben ha kivetsz egy nap 100 vájogot.Az ő nézetéhez viszonyít engem.Már amikor elmentem tovább tanulni géplakatos,és mezőgazdasági gépszerelő lett be jelölve.Közben én tv szerelő akartam lenni csak ahoz nem hármas tanulónak kellett volna lennem.Abba hagytam az iskolát.Sokáig tengtem lengtem,majd elvégeztem egy szakács tanfolyamot.Azt szerettem ! Dolgozhattam is benne ! Amikor hazajöttem látogatóba teljesen másként láttam mindent.Mintha nem is itt éltem volna.Amikor egy szezon után hazajöttem 2nap múlva már éreztem,hogy innen el kell mennem,mert az agyamra mennek.És megmondom őszintén,hogy most nem tudom,hogy apám szándékosan szenved hangosan,vagy ennyire nem bírja visszatartani magában....Leül,és amikor feláll,akkor ááááhhh.Már távol megyek direkt,hogy ne halljam,és ne lássam ezt.Mit tegyek ? Ti mit tennétek ? Meg kellene tanulnom a német nyelvet,össze kellene gyűjtenem egy induló tőkét.De így hogyan ? Napok óta nem tanulok,és azt mondom nekik hogy tanulom,és jól haladok,de valójában ezen gondolkodom.Kellene egy önéletrajzot csinálnom,meg mindenben tájékozódnom,de ha az ajtóm nyitva van szellőzni,és apámat látom,hogy azt látja hogy a gép előtt ülők.Már bűntudatot érzek...Volt hogy azt mondta,ha én értenék a számítógéphez úgy mint te már pénzt csináltam volna.De majd megtanulom...Szerinte ez is szar,már bocsánat hogy írom.Annyira fáj,hogy nincsen mellettem.Ha ő meg akarna tanulni mondjuk egy idegen nyelvet én nem ellenezném.És ha ő akarna elmenni külföldre azt sem ellenezném.36éves leszek ebben a hónapban szégyellem a helyzetemet ! Ha nem akadályoznának már megtanulhattam volna ! Senkivel sem beszélhetek ezekről a dolgokról,ezért írtam le itt,és ezért kérdezlek titeket.Ismeretlen emberek vagytok,de tanán jobb is így mert más szemszögből látjátok ezt.Mit tennétek ? Mi a megoldás ? Hogyan legyek nyugodtabb ? Hogyan tudjam megvalósítani azt,hogy ott éljek,és ott dolgozzak ahol szeretnék ?...Kérem segítsetek nekem !



2014. júl. 10. 09:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha a megpróbálnád megszeretni a mezőgazdasági munkát, nem kell azt lenézni! Elvégre a sajátodban dolgoznál! Nem fontos elköltöznöd, ha találsz egy jóravaló feleséget, akivel a szomszédban vesztek egy házat, talán az önkormányzat is hozzá tud segíteni.
2014. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Kedves Szenter!

Hagyd már abba ezt a "házasodj meg" dumát. A te kedvedért nem fog elvenni senkit, ha szerelmes lenne, akkor sem kell neki a mi engedélyünk.

A mezőgazdasági munkát pedig ha nem szereti, akkor nem. Ezt el kéne fogadni! Nincs annál szörnyűbb szülői, emberi tulajdonság, mint amikor valakire rá akarják kényszeríteni azt amit nem szeret csinálni. "Meg kéne szeretni"...."bocs, nem megy!"

Illetve ami nagyon fontos lenne a kérdezőnek, hogy a szülei árnyékából kilépjen. Megkeresse saját magát, és rájöjjön ki is ő valójában, és mire képes önmaga.

Minden normális szülő akkor boldog, ha a gyermeke felnőtt korában a saját lábán áll, és nem szorul segítségre. Van munkája, pénze, elképzelése a jövőről. Akkor jó munkát végzett. Amikor pedig hazalátogat az a gyermek (36 éves gyermek), akkor örülnek egymásnak és egy jót beszélgetnek abban a pár órában. Sőtt a hazalátogatás alkalmával még kaszalhatnak is egy jót :)

Csak menjen már arrébb, és álljon a lábára, és hagyja abba a mindenki hibáztatását....

2014. júl. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as! Hogy létezik az, hogy nem hallott a vályogvetésről? Napjainkban egyre gyakrabban alkalmazzák, mert a legegészségesebb, jobb, mint a tégla, a vályogház a legjobb hőtároló, télen meleg, nyáron hűvös a ház. Csak arra kell vigyázni, hogy ne kapjon a talajnál nedvességet, széles tető kell rá. Olvasson, akkor majd hall olyan szavakat is, hogy megyen, vegye elő akár Gárdonyit vagy valamelyik erdélyi írót, Tamási Áront például. Egy Móra Ferenc könyv címe például kifejezetten: Az élet így megyen.

De nem Önnek akarok válaszolni elsősorban, hanem a fiatalembernek, éspedig azt, hogy ne hallgasson a szirénhangokra, mert lehet, hogy az apja szigorú, régimódi gondolkodású (ami nem mindig rossz), vagy inkább vaskalapos, ez már rosszabb, de ennek ellenére úgy látom, hogy ez a fiatalember nem tudna létezni Pesten vagy Ausztriában, nem lehet olyan borzasztó otthon élni valakinek a saját falujában, a saját házában, csak kompromisszumokat kell kötni a szülőkkel, hiszen mindenki jön vissza, és öreg korában ott telepszik le, ahol született. - Próbáljon a fiú valami lapot járatni, és az apja is forgassa, ott modernebb elvekkel is találkozhat. Ajánlanám a Szabad Földet.Ha internetre telik, akkor biztos telik egy újságra is. Otthon próbáljon meg érvényesülni, és az önkormányzattól vagy az iskolában valamelyik tanártól tanácsot kérni, hogy merre induljon el. Vagy most már ideje lenne családot alapítani is. Nem tudom, mekkora földjük van, ha van, azt értékelni kellene!

2014. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Ezt most találtam, de tv-szerelő nincs köztük, de talán más igen, ami tetszhetne.

[link]

2014. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

23: az emberek nem használnak ilyen szavakat a környezetemben, attól még, hogy néhány író használta őket.:)


nem sűrűn építek házat Lipótvárosban, így nem hallottam arról, mi egészségesebb, te jó ég.

2014. júl. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam ,hogy ilyen nagy téma alakul ki. Apám nem változik meg ! Ugyanazt az utat akarják velem végig járatni mint az övék volt.Pl első fizetésemet anyám leszámoltatta.(mert az ő anyja is ezt tette vele) Anno a nővérem évekig leszámolta...Természetesen nem tették félre hanem elköltötték...Amikor férjhezment és kérte azt a választ kapta."Lakodalmat csináltunk neked."
2014. júl. 22. 20:54
 27/29 anonim ***** válasza:

25-ös:

Nem a Lipótvárosban építik vályogból a házakat, természetesen, hanem falvakban, és egyre inkább használják, mert a vályog jobban tartja a meleget télen,nyáron pedig hűvösebb. Nézzen utána a neten, ha eddig nem hallott róla!

Persze, csak ha érdekli, ha egy kicsit bővíteni szeretné ezen a téren is az ismereteit.

2014. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
az én környezetemben sem használják a megyen szót, érdekes módon mégis ismerem...
2014. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ha pedig úgy látja a kérdező, hogy az apját, anyját képtelenség valamennyire is megváltoztatni, akkor költözzön el minél előbb, mielőtt ő megy rá erre a helyzetre. És ne adja haza a fizetését, ki hallott ilyet? Hazaadhat belőle, mondjuk maximum a felét, de ő számolja le a szüleinek, ne fordítva. És attól ne féljen, hogy bárki is öngyilkos lesz otthon, mert ilyen erős akaratú asszony és férfi nem hamar lesz öngyilkos.
2014. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!