Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Életem legnagyobb gondjai....

Életem legnagyobb gondjai. (Több kérdés. ) Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Tisztelt gyakorikérdés.hu olvasó !

Ha ezt a sort olvasod,akkor már,most előre köszönöm szépen hogy megpróbálsz segíteni nekem,és időt szánsz rám.

Túl sok gond gyűlt össze az életemben,a legnagyobb,gond hogy a szüleim nincsenek mellettem.Ellenzik a terveimet,és egyedül vagyok.Akikben megbíztam barátokban azok már elhagyták ezt a falut.Nincsen kitől tanácsot kérnem,és ezért írom le itt.Egy példa szeretném tanulni a német nyelvet,apám alapból ellenzik,és utálja a német nyelvet.Ő a 2.világháborúval kapcsolja össze ezt az egészet.Néha már úgy érzem,hogy úgy tekint rám,mintha valami nácinak tanulnék...Komolyan mondom ! Közben ez egy ugyanolyan nyelv mint bármelyik.Ellenzi azt is hogy elmenjek innen.Minden nap látom azt hogy nehezen megyen,és fáj lépni-e ! Elhízott,és betegségei is vannak,bottal tud menni.Anyám is rokkant nyugdíjas,ő is csak bottal tud menni.Túl vannak a hatvanon,és szerintük itt éldegélhetnék.Nagyon nem akarják hogy elmenjek innen ! Gyakorlatilag szinte már semmiről nem lehet velük beszélni.Meg kellene tanulnom ezt a német nyelvet alap szinten,de elveszik az erőmet.Nem tudok koncentrálni.Mert most pl elkezdek tanulni,akkor menjek már le a kertbe és kaszáljak.3órán keresztól kaszálok ,és akkor már elment a kedvem a tanulástól,mert olyan dolgot kellett csinálnom amit nem akartam.De ha nem vállalom akkor meg apám azt mondja,hogy akkor majd hívok valakit...De ezt úgy mondja mintha azt mondaná,hogy "Jól van,majd az a másik különb lesz tőled..." Apám annyiszor megsértett már ! pl Akkor leszel ember a szememben ha kivetsz egy nap 100 vájogot.Az ő nézetéhez viszonyít engem.Már amikor elmentem tovább tanulni géplakatos,és mezőgazdasági gépszerelő lett be jelölve.Közben én tv szerelő akartam lenni csak ahoz nem hármas tanulónak kellett volna lennem.Abba hagytam az iskolát.Sokáig tengtem lengtem,majd elvégeztem egy szakács tanfolyamot.Azt szerettem ! Dolgozhattam is benne ! Amikor hazajöttem látogatóba teljesen másként láttam mindent.Mintha nem is itt éltem volna.Amikor egy szezon után hazajöttem 2nap múlva már éreztem,hogy innen el kell mennem,mert az agyamra mennek.És megmondom őszintén,hogy most nem tudom,hogy apám szándékosan szenved hangosan,vagy ennyire nem bírja visszatartani magában....Leül,és amikor feláll,akkor ááááhhh.Már távol megyek direkt,hogy ne halljam,és ne lássam ezt.Mit tegyek ? Ti mit tennétek ? Meg kellene tanulnom a német nyelvet,össze kellene gyűjtenem egy induló tőkét.De így hogyan ? Napok óta nem tanulok,és azt mondom nekik hogy tanulom,és jól haladok,de valójában ezen gondolkodom.Kellene egy önéletrajzot csinálnom,meg mindenben tájékozódnom,de ha az ajtóm nyitva van szellőzni,és apámat látom,hogy azt látja hogy a gép előtt ülők.Már bűntudatot érzek...Volt hogy azt mondta,ha én értenék a számítógéphez úgy mint te már pénzt csináltam volna.De majd megtanulom...Szerinte ez is szar,már bocsánat hogy írom.Annyira fáj,hogy nincsen mellettem.Ha ő meg akarna tanulni mondjuk egy idegen nyelvet én nem ellenezném.És ha ő akarna elmenni külföldre azt sem ellenezném.36éves leszek ebben a hónapban szégyellem a helyzetemet ! Ha nem akadályoznának már megtanulhattam volna ! Senkivel sem beszélhetek ezekről a dolgokról,ezért írtam le itt,és ezért kérdezlek titeket.Ismeretlen emberek vagytok,de tanán jobb is így mert más szemszögből látjátok ezt.Mit tennétek ? Mi a megoldás ? Hogyan legyek nyugodtabb ? Hogyan tudjam megvalósítani azt,hogy ott éljek,és ott dolgozzak ahol szeretnék ?...Kérem segítsetek nekem !



2014. júl. 10. 09:23
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Két dologtól félek a legjobban,hogy elaltatják a problémás kutyát.(beteg,és műteni kellene)És attól,hogy valamelyikük felakassza magát,ezért nem merek elmenni.Mert ha felhívna valaki,hogy apám,vagy anyám felakasztotta magát akkor magamat hibáztatnám,hogy miattam.Ez az igazság !Mert elhagytam őket,és maguk maradtak.Apám anya is öngyilkos volt.Nekem ezt egyszer meg is mondta egy pszihológus hogy többszörösen veszélyeztetett helyzetben élek.És erről nem is merek beszélni nekik.Nem merem azt mondani,hogy nehogy ezt tegyétek.Apám sírós.Iszik és sír.Esküszöm nem tudom,hogy ez mind most valóban igazi,vagy trükk ! Már arra is gondoltam,hogy beteszem a telefonomat diktafonra kapcsolva,és felveszem,hogy mit beszélnek a hátam mögött.De félek,hogy ha így nagyot csalódnék arról ahogyan kibeszélnek.Arra is gondoltam,hogy elmondom ezt az orvosnak,de nem vihetik őket el a mentők.Mármint értitek...Ha én azt mondom,hogy azt mondták,hogy fel akasszuk magunkat.Az én szavam kevés.De ha ezt felvenném diktafonnal akkor az elegendő bizonyíték-e az orvosnak ? Hidjétek el nekem ez így nagyon rossz !
2014. júl. 10. 11:19
 12/29 A kérdező kommentje:
Külön külön mondták ezt.Legszívesebben valamilyen tesztel megszeretném állapítani,hogy valóban van-e bennük erre hajlam vagy nincsen.Valami egyszerű színteszt ábra teszt akármi,csak derüljön ki az igazság.Mert direktbe nem tehetem eléjük,hogy na ez egy személyiség teszt hogy eldobja-e az életét valamelyikőtök,és én ezért aggódok.
2014. júl. 10. 11:25
 13/29 anonim ***** válasza:
Szóval akkor vagy a te életed veszik el (mert te most sem élsz, csak lélegzel), vagy valamelyik szülődé? Számodra melyik az elfogadhatóbb?
2014. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Az előző válaszoló nagyon elgondolkodtatott.És a többiek is ! Igen,igazatok van.Össze kellene pakolni egy utazó táskát,és elmenni innen.El is mennék ha lenne egy olyan munkahely ami szállást biztosít.Jelenleg ápolási díjon vagyok.Már lassan 5éve.Amit én csinálok azt egy helyi alapítvány áttudná venni.Bevásárolnának nekik,mosnának is.És hogy is mondjam finoman.(A kacsát is kivinnék.)Ha a saját életemet választom,az önzés.Ha most nagyon tisztán nézem az életem anyám,és apám rabszolgája vagyok.És valójában ez a felakasztós dolog egy zsarolás részükről felém.Ezzel tettek bogarat a fülembe.Egy normális munkahelyet kellene találnom itt magyarországon.Az a megoldás ! Egy olyan ami szállást is biztosít.
2014. júl. 10. 16:36
 15/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen emberek !
2014. júl. 10. 16:38
 16/29 anonim ***** válasza:

"Ha most nagyon tisztán nézem az életem anyám,és apám rabszolgája vagyok.És valójában ez a felakasztós dolog egy zsarolás részükről felém"


Teljesen jól látod.

2014. júl. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Folyamatosan elbújsz a kifogásaid mögé. Ez az öngyilkosos dolog is... Van akinek nincs hajlama és megteszi, van akinek van, és nem teszi... Hagyd már abba a nyavajgást l'szi! Mindenki a maga sorsa kovácsa! Hallottad már ezt a mondást? Te is, a szüleid is! Ha élni és dolgozni akarsz, tedd azt! A szüleid pedig tegyék azt, amit jónak látnak. Egy valamit jegyezz meg: senki nem fog neked munkát keresni, csak te magad! Miert nem vagy most lent a Balatonon? Ott a szezon miatt egy csomó vendéglátóst keresnek! Nem igaz, hogy szakácsként, ha akarsz nem tudsz elhelyezkedni! Először keress munkát, adj be egy csomó önéletrajzot éttermekben, pizzériákba (majd megtanulod, ha valami nem megy), és ha felvettek, utána keress szállást. De te keresd, mert senki nem fog neked munkát keresni, hogy: "gyere, rád várunk, itt a munka, itt a szállás". Ha találtál munkát akkor keress lakhatást is, ennyi!

Nem könnyű elkezdeni, de állj fel és csinálj valamit, mert már igy is élve el vagy temetve.

Meg egy ötlet: menj ki hajóra, ott is keresnek szakácsot, és ott a szállás is megoldott, vagy németbe, ott megtanulod a nyelvet is. Persze eleinte nem könnyű, de itt az idő, hogy legkeményedj. Mert most olyan vagy mint egy kislány, sírsz és kifogásokat keresel: az anyukám a hibás, az apukám a hibás...... Közben pedig te vagy a hibás!

Bocs, ha kemény voltam, de ez az igazság!


A 8-asnak: te is burokban nőttél fel...."diplomám van, két nyelvvizsgám".... Tudod ez nem mindenkinek adatik meg, mert aki mögött ilyen teknővályó múlt van, azok nem nagyon szoktak egyetemre menni. Az viszont jó jel, hogy a kérdező legalább agyal azon, hogy valami nagyon nincs rendbe az életével. Kérdés: tud-e rajta változtatni?


Aztán kedves 8-as, te hol láttad a leírásban, hogy van a kérdezőnek érettségije? Mert szerintem a középiskolát is otthagyta (rossz tanuló volt) és egy szakács tanfolyama van....

Mindegy is, most próbálj meg kedves kérdező ebből építkezni!

2014. júl. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
Hát mint sokan írták tényleg gáz h még nem álltál rendesen a sarkadra!De ami késik az nem múlik!Nem igaz?Azt vettem észre a soraidból hogy az apukád inkább ilyen mezőgazdasági munkára van beállítodva.Ez nem is baj hiszen valakinek azt is el kell végezni! De az is igaz hogy nem lenne szép csak úgy ott hagyni őket. Azt írtad szeretnél megtanulni németül akkor írj erre az e-mailre: nemet.nyelvsuli@gmail.com engem ők tanítottak meg felsőfokúig! Aztán ha kapsz egy másik városban állást akkor menj! A szüleidhez meg fogadj fel később egy ápolot!Ha bármibe tudok még segíteni csak írj!
2014. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

9-es! Elég furcsa hozzáállás, hogy vigye a szüleit öregotthonba!!

Semmi mást nem kellene tennie ennek a fiatalemberek, csak a sarkára állni, és elmagyarázni a szüleinek, hogy ő mit miért tenne, hogyan látja ő a világot. És nem bűntudatot érezni. Az a kertet le lehet kaszálni úgy is, hogy azt a munkát is szeretettel csinálja valaki, még ha nehéz is, de saját magának csinálja.Miért nem nősült meg eddig? Ott a faluban nincs egy olcsón megvehető ház? Ha lenne felesége, odaköltözhetne, és akkor a szülei mellett is lenne, őket is tudná támogatni, de mégis külön laknának. Egy megfelelő feleséget kellene találni, de nem olyat, aki szintén gúzsba köti, hanem valami modernebb gondolkodásút,aki engedi a család mellett tanulni is. Valamelyik környező nagyobb településen nem lehet elhelyezkedni szakácsként? Vagy - ha lenne feleség, aki támogatná lelkileg is - akár OKJ-s képzésen elvégezhetné a tv-szerelői szakmát is. Esetleg, bár ahhoz lehet, hogy több előző iskolai végzettség kell. A németet nem javaslom, annyira úgysem fog tudni megtanulni, hogy abból boldoguljon, konyhaszinten meg otthon is meg lehet tanulni. Hátha van a faluban az iskolában egy olyan tanár,aki vállalná a tanítását? Esetleg más felnőtt is beszélhetne a szüleivel, hogy kicsit modernebbül gondolkozzanak.

2014. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Csak egy ötlet: miért nem mész ki Ausztriába dolgozni? Valószínű, most nyáron már nem nagyon keresnek ott embert, de október környékén indul a síszezon, rengeteg embert keresnek. Addig feküdj rá a németre.

A faluból, ahol éltem, nagyon sokan mentek ki alapszintű nyelvtudással pincérnek, szakácsnak, konyhai kisegítőnek Ausztriába. Ott szállást is adnak, messze sincs annyira, haza tudsz jönni néha a szüleidhez.

Facebookon keres csoportokat, ahol ilyen munkákat hirdetnek. 36 évesen már nagyon ideje lenne összeszedni magad.

2014. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!