Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Életem legnagyobb gondjai....

Életem legnagyobb gondjai. (Több kérdés. ) Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Tisztelt gyakorikérdés.hu olvasó !

Ha ezt a sort olvasod,akkor már,most előre köszönöm szépen hogy megpróbálsz segíteni nekem,és időt szánsz rám.

Túl sok gond gyűlt össze az életemben,a legnagyobb,gond hogy a szüleim nincsenek mellettem.Ellenzik a terveimet,és egyedül vagyok.Akikben megbíztam barátokban azok már elhagyták ezt a falut.Nincsen kitől tanácsot kérnem,és ezért írom le itt.Egy példa szeretném tanulni a német nyelvet,apám alapból ellenzik,és utálja a német nyelvet.Ő a 2.világháborúval kapcsolja össze ezt az egészet.Néha már úgy érzem,hogy úgy tekint rám,mintha valami nácinak tanulnék...Komolyan mondom ! Közben ez egy ugyanolyan nyelv mint bármelyik.Ellenzi azt is hogy elmenjek innen.Minden nap látom azt hogy nehezen megyen,és fáj lépni-e ! Elhízott,és betegségei is vannak,bottal tud menni.Anyám is rokkant nyugdíjas,ő is csak bottal tud menni.Túl vannak a hatvanon,és szerintük itt éldegélhetnék.Nagyon nem akarják hogy elmenjek innen ! Gyakorlatilag szinte már semmiről nem lehet velük beszélni.Meg kellene tanulnom ezt a német nyelvet alap szinten,de elveszik az erőmet.Nem tudok koncentrálni.Mert most pl elkezdek tanulni,akkor menjek már le a kertbe és kaszáljak.3órán keresztól kaszálok ,és akkor már elment a kedvem a tanulástól,mert olyan dolgot kellett csinálnom amit nem akartam.De ha nem vállalom akkor meg apám azt mondja,hogy akkor majd hívok valakit...De ezt úgy mondja mintha azt mondaná,hogy "Jól van,majd az a másik különb lesz tőled..." Apám annyiszor megsértett már ! pl Akkor leszel ember a szememben ha kivetsz egy nap 100 vájogot.Az ő nézetéhez viszonyít engem.Már amikor elmentem tovább tanulni géplakatos,és mezőgazdasági gépszerelő lett be jelölve.Közben én tv szerelő akartam lenni csak ahoz nem hármas tanulónak kellett volna lennem.Abba hagytam az iskolát.Sokáig tengtem lengtem,majd elvégeztem egy szakács tanfolyamot.Azt szerettem ! Dolgozhattam is benne ! Amikor hazajöttem látogatóba teljesen másként láttam mindent.Mintha nem is itt éltem volna.Amikor egy szezon után hazajöttem 2nap múlva már éreztem,hogy innen el kell mennem,mert az agyamra mennek.És megmondom őszintén,hogy most nem tudom,hogy apám szándékosan szenved hangosan,vagy ennyire nem bírja visszatartani magában....Leül,és amikor feláll,akkor ááááhhh.Már távol megyek direkt,hogy ne halljam,és ne lássam ezt.Mit tegyek ? Ti mit tennétek ? Meg kellene tanulnom a német nyelvet,össze kellene gyűjtenem egy induló tőkét.De így hogyan ? Napok óta nem tanulok,és azt mondom nekik hogy tanulom,és jól haladok,de valójában ezen gondolkodom.Kellene egy önéletrajzot csinálnom,meg mindenben tájékozódnom,de ha az ajtóm nyitva van szellőzni,és apámat látom,hogy azt látja hogy a gép előtt ülők.Már bűntudatot érzek...Volt hogy azt mondta,ha én értenék a számítógéphez úgy mint te már pénzt csináltam volna.De majd megtanulom...Szerinte ez is szar,már bocsánat hogy írom.Annyira fáj,hogy nincsen mellettem.Ha ő meg akarna tanulni mondjuk egy idegen nyelvet én nem ellenezném.És ha ő akarna elmenni külföldre azt sem ellenezném.36éves leszek ebben a hónapban szégyellem a helyzetemet ! Ha nem akadályoznának már megtanulhattam volna ! Senkivel sem beszélhetek ezekről a dolgokról,ezért írtam le itt,és ezért kérdezlek titeket.Ismeretlen emberek vagytok,de tanán jobb is így mert más szemszögből látjátok ezt.Mit tennétek ? Mi a megoldás ? Hogyan legyek nyugodtabb ? Hogyan tudjam megvalósítani azt,hogy ott éljek,és ott dolgozzak ahol szeretnék ?...Kérem segítsetek nekem !



2014. júl. 10. 09:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
36 éves vagy,és még mindig otthon laksz?Költözz el,erre nincs más megoldás...
2014. júl. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát őszinte leszek! Szégyellheted is. 36 évesen otthon élni és arról álmodni ha megtanulok németül mi lesz... Inkább vállalj el egy bármilyen munkát és szakadj ki otthonról, légy végre felnőtt és hagyd a szüleidet egyedül megöregedni! Támogasd, szeresd őket,de igenis éld a saját életed!
2014. júl. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Milyen támogatást vársz a szüleidtől?31vagyok de ha aakarok valamit megcsinálom,nem várom azt hogy a szüleim döntsenek helyettem.Ideje lesz felnőnőd.
2014. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Úristen.

Azt hittem egy tizenéves vagy egy épphogy nagykorú írja ezeket a sorokat.


Közel egyidősek vagyunk...


Hát nem tudok más mondani, mint azt, hogy meglett férfi létedre nem a 15 éves korodban elszúrt pályaválasztáson és hasonlókon kellene keseregni, mert már két évtizede (!) volt, hanem ha kezdeni akarsz valamit az életeddel, akkor ne nyavalyogjál, hanem tanulj, dolgozz.

Helyetted senki más nem fog sem nyelvet tanulni, sem jó állást szerezni- akárhány éves vagy.


Az egy dolog, hogy nyomasztónak érzed a szülői házat- de amiket itt írsz azok nem olyan súlyos gondok, hogy megakadályozhatnának tanulásban vagy bármiben- már ha TE magad elég elszánt vagy.


Ne nyafogj kérlek- az idősödő szüleid máshogy látják már a világot, ők még más körülmények között dolgoztak, más az értékrendjük és lehetnek már igenis betgesek, meg panaszkodhatnak is. Nem őket akard megváltoztatni, hanem te légy már türelmesebb velük (őket már ilyennek kell elfogadni). Közben tanuld azt a nyelvet, ne gyakorizz, vannak online nyelvleckék, hanganyagok- de akár könyvtárból is vehetsz ki nyelvkönyvet- szóval ne legyen már akadály.


(azt nem is minősítem, hogy egyáltalán kifogásnak felmerülhet, hogy a német nyelv náci :) arabul beszélek és héberül tanulgatok- akkor én most terrorista vagyok? :)))))))


Üdv: egy veled egykorú családanya

2014. júl. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
A leírás alapján azt gondoltam, hogy olyan 24-25 körüli vagy. 36 évesen ott élsz, beleragadsz ebbe az életbe - később már sokkal-sokkal nehezebb lesz váltani! Ha élvezted a szakács munkát, akkor keress egyet valamelyik nagyvárosban. Társbérletben összeköltözöl több fiatallal, így nem lesz drága a lakhatás. Közben pedig lesz lehetőséged németet tanulni. Ha megtanultál alapszinten, akkor akár külföldre is mehetsz szakácsnak és jól fogsz keresni, nem csak tengeni-lengeni a világban, miközben telik az idő és te se leszel már fiatalabb! Most kell megteremtened a jövőd alapjait - ne hibáztad a szüleidet, az könnyű. Most neked kell kezedbe venned a sorsodat! Ha te nem teszed, más nem teszi meg helyetted! Sok sikert!
2014. júl. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Azt gondolom,a szüleid nem tudnak elengedni,te viszont félsz felnőni és a saját lábadra állni.

Ha férfi vagy,akkor legyél az!

Ez a te életed,neked kell olyanná tenni,amilyen NEKED jó!

Mikor lesz így családod és normális életed?

Érzelmileg zsarolnak( lelkiismeretfurdalás a tanulás miatt)

Te viszont a ( szegény én) szerepében élsz.

Olvass ezeknek utána,ha ismeretlen fogalmak és tanuld meg felismerni.

Eric Berne - Emberi játszmák című könyvét ajánlanám.

2014. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Szakácsként hol dolgoztál? Mért költöztél vissza szuleidhez? Valoban nem kellene 36 eves fejjel naluk laknod. Amíg meg abszolút felnőtt emberként ott laksz, teljesen jogos, hogy pl. kaszalnod kell. Ha jól értem, ráadásul te is munkanélküli vagy, enni is csak azért tudsz, mert szüleid adnak. Nyelvtanulás nyilván fontos, de hogy 36 évesen ez legyen a "főfoglalkozasod", az eleg durva. Ha napi 1-2 órát Esténként, amikor már nem lehet a kertben dolgozni, raszansz, 1-3 hónap alatt megvan az alapfok, nyelverzekedtol függően. És hát nyugodtan elmehetsz dolgozni is ezek mellett, hogy pénzt is keress.
2014. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt a falusi mentalitást nem értem, sok kifejezést is most hallok először (vájogvetés, megyen), ezért bocs, ha túl kemény és modern választ adok.


Először is: mi az, hogy nem beszélsz nyelvet? a gimiben nem volt nyelvóra? mármint, hogy alapszinten sem tudsz. ami egy 5 szavas levélben merül ki a nyelvvizsgán kb.:)


Másodszor: A szüleid elmaradottak, falusiak. Úgy látom, te nem. Gondolkodj valami nagy kiugráson. Ha jól sejtem, csak érettségid van, de ezzel is el lehet menni egy budapesti céghez semmittenni mondjuk 80-100 nettóért (ha megtanulsz németül), abból már ki tudsz venni valakivel egy albérletet. Ha nem akarsz Bp-re költözni, akkor valami nagyobb város a környéken.


Ők konkrétan rabszolgatartást csinálnak és gyerekmunkának hívják azt, amiben most te élsz. Attól, hogy már öreg vagy, attól még gyerekmunka, hiszen függőségi viszonyban dolgoztatnak téged a szüleid.


Az önéletrajzodat segít megcsinálni ez a honlap, végigvezet rajta: [link]


Amit tégy: azonnal tanulj meg egy nyelven és költözzél el otthonról, több emberrel albiba, ennél jobb az is:)


27l (8 éve nem lakom otthon, beszélek 2 nyelvet, egyetemeket végeztem, DE CSAK AZÉRT, mert a szüleim végig mögöttem álltak, te sem vagy még elkésve.)

2014. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:

a szüleid nem a mai világban élnek nem minden hatvan éves tudta felfogni hogy németek már nem akarnak háborúzni és hogy a nyelvüknek nincs köze a a történelmükhöz.

Ha szereted a nyelvüket tanuld a SAJÁT házadban amihez a pénzt a szakácskodással össze tudod gyűjteni.


Ha a szüleid is elviselik akkor vidd őket öregotthonba ott ellátják őket.


Ezután a külföldre menetel is könnyebb lesz és nem függsz tőlük(ezt huszonévesen kellett volna megtenned).


Én is németül tanultam és az LMP-re szavaztam vagyis nem vagyok náci:))


30 éves villanyszerelő

2014. júl. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Elso lepes: elkoltozni minel hamarabb. Lehetoleg jo messzire.


A tobbi meg mar mindegy is.

2014. júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!