Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha "csak" egy...

Miért baj az, ha "csak" egy gyereket akarok?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyereket, nagyon is, tervezzük a párommal és hamarosan belevágunk. Én egy gyereket szeretnék, nem kell második, nem kell a kistestvér.


A probléma az, hogy a családomban, baráti körben, egyáltalán bárhol, ahol szóba kerül, és beszélgetünk erről a témáról, máris azt kapom, hogy egy gyerek nem elég. (Anyáink szerencsére még nem erősen nyomatják, csak megjegyezték,kifejezték a véleményüket, ezzel nincs is baj, ha ennyiben marad a dolog. De mivel még csak beszélünk róla, és máris ezt kapom, kíváncsi vagyok mi lesz, ha meglesz a gyerek.)

Miért akarják jobban tudni, hogy mennyire vagyok kapacitálva? Miért kellene még 1-2 gyereket szülnöm a már meglévő mellé, ha tudom, hogy nem lenne türelmem velük is foglalkozni? Jobb lenne, ha idegbeteg lennék, üvöltenék, és lenne három gyerekem, mint ha nyugodt vagyok, türelmes, mert van időm és energiám megtenni mindent, amit az egy gyerek érdeke kíván? (Vannak nagyon jó, kedves, türelmes többgyerekes anyukák. Minden tiszteletem az övék, mert én nem olyan lennék. Remélem, nem ikreim lesznek, az lenne a szép riposzt az Univerzumtól. :O )


Miért gondolják mások, hogy beleszólhatnak egyes emberek életébe? Főleg, ha nekik maguknak se volt még tapasztalatuk benne? Vagy ha több gyereket nevelnek, akkor miért hiszik egyesek, hogy csak az a járható út, és márpedig mindenki szüljön orrba-szájba, akkor is, ha nem engedheti meg magának ilyen-olyan okokból? Miért nem lehet elfogadni, hogy valaki csak egy gyereket szeretne? Akiknek egy gyereke van, ti hogy viselitek a kistesós kérdéseket? Egyáltalán, szembesültetek ezzel a viselkedéssel, vagy titeket elkerült?


2014. júl. 8. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekem egy 2 éves fiam van és nem tervezünk több gyereket. Ez a 2 éves kor az az időpont egyébként, amikor rákezdenek az emberek, hogy "és mikor jön a kistesó?". Én mindig megmondom, hogy nincs tervben és kész. Ezzel rövidre zárom a témát és szerencsére elég intelligens ismerőseim vannak ahhoz, hogy ezt elfogadják és ne erőltessék a témát.

A gyerekkérdés ilyen, mindenbe beleüti mindenki az orrát. "Mikor jön a baba", "Szoptatsz"? (Mi közöd hozzá???) "Nem, miért nem?" (Szintén mi köze hozzá?), "jó baba?", "Nem jár még?", "Még nem szobatiszt?" "Még nem szaval Adyt 2 évesen?" És sorolhatnám. Szokj hozzá és hagyd figyelmen kívül.

2014. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Mert akkor nem népesedünk túl, és akkor nem nőpa munkanélküliség, az üvegházhatás, a környezetszennyezés, valamint tovébb kitartanak a nem-megújuló energiaforrások...
2014. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem baj, miért lenne az? Mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit szeretne. Ha ez 1, akkor 1-et, ha 10, akkor 10-et. A két szülőn kívül ehhez senkinek semmi köze, még a családnak se.


A legtöbb ember sajnos primitív és szűklátókörű, egyszerűen nem bírják felfogni, hogy más emberek máshogyan gondolkodnak, máshogyan élnek. Ennyi a magyarázat szerintem.

2014. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

Minden baj! Az is baj, ha csak egyet, mert szegénynek nem lesz testvére, meg fog halni egyedül (ja, biztos, mert barátai és férje se lesz a gyereknek soha:D). Ha meg szülsz, mire szülsz, miért csak ilyen kis különbséggel szülsz, te már sose fogsz dolgozni az életben? stb.


szóval ez is baj, az is baj:)


én ilyenkor a jól van, jól van arcot szoktam felvenni, és üveges tekintettel nézek, mintha figyelnék, de amúgy nem. tudod, mint az egyetemen:D

2014. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Igen tényleg így van, hogy az embereknek soha semmi nem jó, mindenbe belekötnek.

A múlt héten tőlem azt kérdezték, hogy mikor lesz második gyerekünk, mikor még az első sincs tervbe véve:D

Mindig mondják, hogy két gyermekünk legyen, mert úgy jó, hogy van egy fiú és egy lány. Na és mi a garancia, hogy ellenkező neműek lesznek?! 22 évesen azzal piszkálnak, hogy férjhez mentem, de ellenben probléma, hogy gyermekem még nincs. Komolyan nem értem az embereket.

2014. júl. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Én is csak egy gyereket akartam mindig.(vagy akár egyet sem) Sokáig idegesített, hogy jobban akarják tudni mások, hogy mi lenne a jó nekem. De aztán eljött az ideje annak, hogy kicsit sem érdekel már. Sajnos ez ellen nem tudsz tenni. Mindig lesznek ilyen emberek, akik beleszólnának mindenbe. Nekünk kell megtanulni kezelni az ilyeneket. Nem kell belemenni vitákba, mert nincs értelme. Van egy 2,5 éves gyerekem, és nem lesz több. Ez van. Törődjön mindenki a maga dolgával.
2014. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
En 3at akartam. Aztan jott az elso szules.. megmondtam hogy soha tobbet. Most ott tartunk hogy mar varom a kovetkezo szulest pedig meg uton sincs.
2014. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%

Nem ez a baj, bár szerintem a gyerek(ek)nek sokkal egészségesebb, ha nem egykék. Hogy mit "kíván az egy gyerek érdeke", azt meg nem mérted fel szerintem eléggé. Teljesen rendben van, ha úgy érzed, kettővel nem bírnál, de akkor vállald fel ezt, és ne kend az egykédre, meg az ő érdekeidre a döntésedet.

A baj az, hogy azt gondolod, sőt, le is írod, hogy NEM KELL a kistestvér. Hogy lehet egy gyermekre azt mondani, hogy nem kell? Engem kizárólag ez a kitétel borzaszt el, nem az, hogy egykézni akarsz.

2014. júl. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha a férjed is csak egyet akar, nyert ügyed van. Sokáig én is egyet akartam csak, aztán 10 évvel később mégis jött az első után a kistesó. Itt énekelget most is körülöttem, és már nagyon örülök, hogy megszületett.
2014. júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11%

Azért, mert ha csak egy gyerek van, akkor arra mindkét szülő rátekeredik, és sokkal nehezebb lesz neki leválnia a családjáról és saját családot alapítania.


Népesség-szempontból oké, mert tényleg sok ember van a földön, túlontúl sok, de gondolj arra, hogy ha ti már nem lesztek, akkor a gyerekednek a legközelebbi hozzátartozója a testvére lehet, és jó testvérkapcsolat esetén ez egy életen át is elkísérheti. Annál nagyobb áldás kevés van, akikor egy embernek jó testvére van.


Egyébként a te döntésed. Annyit szülsz, amennyit akarsz, senkinek semmi beleszólása nem lehet.

2014. júl. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!