Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges-e hogy gyermekem...

Lehetséges-e hogy gyermekem apja ne vegye a nevére a kicsit, milyen jogaim vannak?

Figyelt kérdés
Párommal jogilag nem élünk közös háztartásban, nem akar házasságot kötni, mert muszájnak érzi, ("majd akkor kéri meg a kezem, amikor ő akarja") a lényeg, hogy csak a babát szeretné elismerni, engem nem. Mert hogyha egyedülálló szülőnek vagyok titulálva elvileg több támogatást kapok/unk. Én azért vetettem fel az anyakönyvvezetőnél való házasságot, mert úgy egyszerűbb elintézni a baba papírjait, tudom,hogy nyűg lesz neki a hivatalokba való mászkálás, meg számomra úgy teljes a család fogalma, hogy egymáshoz tartozunk. Őt nem érdeklik a papírok, merthogy így is azok vagyunk, mert együtt élünk. Igen ám, de ő semminek nem jár utána, mindent én intézek, folyton azt hangoztatja,hogy az Ő fia, az Ő gyereke, a baba csak Rá hasonlít, mindent Tőle fog örökölni (csak én érzem úgy,hogy ki akar hagyni a dolgokból?) Mondtam,hogy ez esetben nem szeretnék apaságit, mert az is "csak egy papír", holott tudjuk,hogy a kettőnk babáját várom. De erre azt mondta,hogy úgysem engedi, merthogy ez az Ő gyereke, és ha kell el is veszi tőlem, ha el akarnék menni a picivel. Én jelen állás szerint inkább nevelném egyedül a fiam.
2014. jún. 22. 13:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
20%

14:14-es,

Kulfoldi jogiszabalyok szerint, csak akkor ha minimum heti 4-szer d.gsz vele.

Ha kevesebb, vagy egyaltalan nem, akkor nincs elettarsadnak titulalva, hanem csak szobatarsnak. Na, ez is off.

2014. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

21: De ezt ki ellenőrzi? :-D

Vagy 3. után átteszik a heti szexet hétfőre, hogy még a nő egyedülállónak számítson? :-D

2014. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
11%

Ez biztos vicc. Heti négyszeri dugást ki számolja, ellenőrzi?


És az aszexuálisok?

2014. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem vicc. Mikor egy nyomtatvanyt kell kitolteni, segelyert, vagy a kapcsolat meghatarozasaert, akkor mint esku alatt ala kell irni, es eszerint dontik el a kapcsolat miletjet. Hogy, hogy ellenorizik, azt meg nem hallottam.

Viszont "jo" haverok is bekophetik, ha a kapcsolat tobb mint baratsag.

Itt vannak a kerdesek:

Sexual relationship

do you have a continuing sexual relationship with each other more than 4 times per week.?

does either of you have a sexual relationship with anyone else?

2014. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
50%
24: Azt nem kérdezik, hogy meddig tart az aktus? Azért 1 kiadós felér négy röpke menettel. :-D
2014. jún. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

19es, a Ptk szerencsére megoldja, az élettársi kapcsolathoz ugyanis szükséges az érzelmi és gazdasàgi közösség :) (6:514)

A bizonyítás más kérdés :)

2014. jún. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Ja és csak tisztázzuk: élettársi kapcsolat azonosneműek között is fennállhat. Na ennyi off :)
2014. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Na, jo, hat mi is ezen rohogunk, de ez van. Ki kell tolteni a papirt... valahogy:)
2014. jún. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Most ebből mégis milyen jót akarsz kihozni? Egy idiótának szülsz gyereket, ennyi, kész.

Állandó harc lesz az életed, aminek a gyerek issza majd meg a levét.

2014. jún. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, egyszerűen nem mész el apaságit csináltatni, nem írod alá, ennyi. Ezzel viszont, a gyerek hivatalosan nem fog a "párod" családjához tartozni, nem fog örökölni, kivéve, ha van végrendelet és abban kap valamit. Bár, ez engem nem érdekelne én nem csináltatnék apaságit. El is költöznék tőle és a gyerek születése után mennék a bíróságra gyerektartás miatt, ami sajnos valóban hosszú procedúra lesz. A gyereket nem nagyon tudná elvenni, főleg míg nagyon kicsi. Ahhoz az kell, hogy a gyerek nálad veszélyben legyen, bántalmazod vagy alkoholista vagy és hasonlók, illetve nem tudod eltartani, nincs hol lakj vele, tömören ezek miatt vehet el egy apa egy nagyon pici gyereket.
2014. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!