Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges-e hogy gyermekem...

Lehetséges-e hogy gyermekem apja ne vegye a nevére a kicsit, milyen jogaim vannak?

Figyelt kérdés
Párommal jogilag nem élünk közös háztartásban, nem akar házasságot kötni, mert muszájnak érzi, ("majd akkor kéri meg a kezem, amikor ő akarja") a lényeg, hogy csak a babát szeretné elismerni, engem nem. Mert hogyha egyedülálló szülőnek vagyok titulálva elvileg több támogatást kapok/unk. Én azért vetettem fel az anyakönyvvezetőnél való házasságot, mert úgy egyszerűbb elintézni a baba papírjait, tudom,hogy nyűg lesz neki a hivatalokba való mászkálás, meg számomra úgy teljes a család fogalma, hogy egymáshoz tartozunk. Őt nem érdeklik a papírok, merthogy így is azok vagyunk, mert együtt élünk. Igen ám, de ő semminek nem jár utána, mindent én intézek, folyton azt hangoztatja,hogy az Ő fia, az Ő gyereke, a baba csak Rá hasonlít, mindent Tőle fog örökölni (csak én érzem úgy,hogy ki akar hagyni a dolgokból?) Mondtam,hogy ez esetben nem szeretnék apaságit, mert az is "csak egy papír", holott tudjuk,hogy a kettőnk babáját várom. De erre azt mondta,hogy úgysem engedi, merthogy ez az Ő gyereke, és ha kell el is veszi tőlem, ha el akarnék menni a picivel. Én jelen állás szerint inkább nevelném egyedül a fiam.
2014. jún. 22. 13:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
15%

Ugye tudod, hogy ha valami történik a pároddal(halál eset), akkor te az ég világon semmit sem fogsz örökölni Nem tarthatsz igényt semmilyen támogatásra, kivéve ha ír egy végrendeletet, vagy esetleg eltartási szerződést.


Csak a gyerkőc fog örökölni, nem te. Tényleg ki leszel hagyva a dolgokból. Nagyon úgy néz ki, hogy csak a gyerek miatt van veled, nem tervez semmi komolyat veled, hogy bármikor megszabadulhasson tőled.

Én is együtt élek a párommal papírok nélkül és én is ebbe a csapdába vagyok, hogy hivatalosan nem élünk együtt, így nem illet meg a házból semmi sem.

Én megkérdezem ügyvédeket meg ilyeneket, és ők adták a tanácsokat. Viszont nálunk én nem követelem a házasságot, mert nincs sok értelme, valamint sosem lehet tudni, hogy mikor szakítunk ( jó dolog erre is gondolni, tudom), csak nyűg lenne a válás.

Egyszer nálunk biztos lesz lánykérés, egyszer.

2014. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
76%

Haha és mégis milyen plusz támogatásokra gondolsz?

Arra a kb. 1000 Ft-al magasabb családi pótlékra? Azért biztos megéri.

Ugyanis jogilag hiába nem éltek együtt, mert mondjuk eltér a lakcímetek, de ha együtt éltek egyébként, 1 házban, akkor máris nem számítasz egyedülálló szülőnek! Mert elég egy kedves ismerős, rokon, szomszéd és máris megmondják a hivatalos szervek előtt, hogy ti bizony együtt éltek!

Amúgy ha nem vagytok házasok, akkor apasági nyilatkozattal kerülhet a párod nevére a gyerek. Ha nincs apasági nyilatkozat, akkor nem kerül a nevére.

És amúgy zárójelben megjegyzem, hogy ti egymást tenyészállatnak tekintitek? Neked is csak a gyerek kell tőle, mert ha igazán gondolkoznál, akkor ilyen embernek nem szülnék gyereket, illetve ha ő igazán családod szeretne, akkor elvenne, vagy legalább is hivatalosan is együtt élnétek, veletek lenne és nem tenne ilyen kijelentéseket, hogy téged elpaterol, meg elveszi tőled a gyereket, stb.

De ti tudjátok, én ebbe az egészbe csak a gyereket sajnálom!...

2014. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
15%

Ha egy nőnek csak arra kell a pasi hogy gyereket csináltasson, az teljesen oké. Fordított esetben meg ilyen Isten ellen való vétek?


Ha jól vettem ki, akkor a gyerek szükségleteit mindenképpen ellátja és felvállalja. Ezzel valószínűleg jobban jársz mint a nevetséges mértékű állami juttatással ami az egyedülálló anyaságért jár.


Annak hogy te nem kellesz neki ezer oka lehet.


1. Fél attól, hogyha elvesz akkor elereszted magad testsúly ügyileg és minden más szempontból.


2. Fél attól, hogy a megszerzett vagyonának a felét lenyúlod egy későbbi válás során.


3. Valójában nem szeret és nem is kellettél neki, csak már nagyon szeretett volna babát.


4. Más felé kacsingat.


Ezek közül szerintem csak az utolsó elítélendő tett. A többi teljesen érthető (mitöbb a 3.-at a nők rendszeresen csinálják, csak mellé anyagilag is kizsigerelik az áldozatot).


Ha az ő gyereke akkor 100%-ig joga van az apjának lenni AMENNYIBEN az ezzel járó kötelezettségeket vállalja (gyerektartás/juttatás satöbbi). Elvenni tőled nincs joga, de persze perelhet (nem valószínű hogy megnyeri). Láthatási jog jár neki.

2014. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy nem leszel egyedülálló szülő.

Én pl. a magasabb családit kaptam már akkor is, amikor még be se adtuk a válást csak a volt férjem elköltözött, de nyilatkozni kellett (büntetőjogi felelősséget vállalva), hogy nincs élettársam. Ha egy pacákot beköltöztetek, akkor már nem fog járni.

Ha a szomszéd felnyom téged, hogy együtt éltek, akkor nem fog járni a magasabb családi és még meg is büntetnek. Úgyhogy papírokkal nem érdemes játszani, nem fogsz (anyagi vagy bölcsis beíratásnál) előnyöket élvezni attól,hogy papíron nem vagytok házasok.

2014. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
60%

De mit akarsz?! Azt döntsd már el!


Azt, hogy egy ilyen díszpinty legyen az apja jogilag is a gyereknek?

Hozzá akarsz menni?

Kell a pénze? Kell a gyerektartás?


Vagy felismerted, hogy csak hátránnyal jár, ha jogilag is kapcsolatban vagytok és inkább egyedül nevelnéd biztonságban?


Persze ez utóbbi esetben se módosul a tény, hogy biológiailag ő az apja, ő csinálta, de ha "szerencséd" van, akkor nem kell neki annyira a gyerek, hogy a macerát végigcsinálja, és ha te nem intézed el a papírokat, ő se fogja és akkor nagyjából "szabad vagy". Te is és a gyerek is.

2014. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
44%
Egy ismerősnél is pont ez volt. A nő tudta, hogy a pasi nem szerette igazán, csak kényelemből volt vele.A nő direkt terhes lett és azt hitte, hogy majd most minden lesz. Szinte zsarolni akarta a gyerekkel a pasit. Nem jött össze. Az elején a pasi még nagyon tepert a gyerekért, kemény harc ment, most már kakil rá, egy másik nőt elvett és vállaltak közös gyereket. Egyébként pedig azt tudod ugye, ha a nevére se kerül a gyerek, még gyerektartást se kérhetsz és az, hogy ő most mit mond, mennyire támogatja a gyereket, az nem biztos, hogy úgy lesz. Te miből és, hogy fogsz élni? Mert talán a gyereknek megvesz dolgokat, de ezek után ügyelni fog rá, hogy te semmit ne kapjál.
2014. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
64%
Hát, kérdező, nem sok jó vár rád az életben, de te tudod.
2014. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
80%

16: ". Egyébként pedig azt tudod ugye, ha a nevére se kerül a gyerek, még gyerektartást se kérhetsz"


De, csak hosszas pereskedés és apasági vizsgálat után. Aztán marakodhatnak a láthatáson meg a gyerektartáson, küzdhet pár ezerért miközben apuka viszont szivathatja a láthatással, hogy nem jön a megbeszélt időben, de ennek ellenére feljelenti, hogy ott volt de a kérdező nem adta ki a gyereket, ezek után a kérdezőt megbüntethetik... az egésznek meg a gyerek lesz a vesztese.

2014. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
43%

Ez most off lesz, már máshol is értetlenkedtem, nem kaptam rá választ.


Ha van egy gyerekem, és együtt élek egy meleg férfival, akkor az élettársamnak számít, csak mert ellenkező nemű?

2014. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
20%
19: Jó a kérdés, hiszen lehet olyan is, hogy két leszbikus nő (az egyiknek vagy mind a kettőnek már van gyereke) összeköltözik. Na ők jobban élettársak mint a nő aki befogadott egy meleg férfit a lakásába....
2014. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!