Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges-e hogy gyermekem...

Lehetséges-e hogy gyermekem apja ne vegye a nevére a kicsit, milyen jogaim vannak?

Figyelt kérdés
Párommal jogilag nem élünk közös háztartásban, nem akar házasságot kötni, mert muszájnak érzi, ("majd akkor kéri meg a kezem, amikor ő akarja") a lényeg, hogy csak a babát szeretné elismerni, engem nem. Mert hogyha egyedülálló szülőnek vagyok titulálva elvileg több támogatást kapok/unk. Én azért vetettem fel az anyakönyvvezetőnél való házasságot, mert úgy egyszerűbb elintézni a baba papírjait, tudom,hogy nyűg lesz neki a hivatalokba való mászkálás, meg számomra úgy teljes a család fogalma, hogy egymáshoz tartozunk. Őt nem érdeklik a papírok, merthogy így is azok vagyunk, mert együtt élünk. Igen ám, de ő semminek nem jár utána, mindent én intézek, folyton azt hangoztatja,hogy az Ő fia, az Ő gyereke, a baba csak Rá hasonlít, mindent Tőle fog örökölni (csak én érzem úgy,hogy ki akar hagyni a dolgokból?) Mondtam,hogy ez esetben nem szeretnék apaságit, mert az is "csak egy papír", holott tudjuk,hogy a kettőnk babáját várom. De erre azt mondta,hogy úgysem engedi, merthogy ez az Ő gyereke, és ha kell el is veszi tőlem, ha el akarnék menni a picivel. Én jelen állás szerint inkább nevelném egyedül a fiam.
2014. jún. 22. 13:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak az tehet apasági nyilatkozatot, akinek az anya engedi.


Viszont perelni, perelhet. Kérheti az apaság megállapítását, dns tesztet, s ha ő az apa, akkor a bíróság behajtja rajtad az ő által megelőlegzett vizsgálati költséget.


Csak ezután "indulhat" a gyerekért. De nem tudja csak úgy "elvenni".


Viszont ha ilyen, amilyen írtad... szerinted képes lenne erre a hercehúrcára?

2014. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%
A világ legnagyobb bakiját követted el, hogy ilyen embernek gyereket szülsz.Még házasságban sem lenne az életetek elfogadható, igazi családi élet.
2014. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
Most komolyan nektek minek közös gyerek?
2014. jún. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Igen. Azt mondta,hogy ha úgy adódna, hogy elvesz és mégis elválnánk, a gyerek iránti kötelezettségeit mindig ellátná, de én nyugodtan el is patkolhatok, és ellenem nevelné a gyereket. Nagyon büszke ember, ragaszkodik a babához és ezt nem hagyná szó nélkül.
2014. jún. 22. 13:40
 5/30 anonim ***** válasza:
97%

Én már rég kihajítottam volna ezt az embert, egy szó nélkül.

Hogy tűrheted el? Hogy lehetsz egy ilyen embernek a párja?

Szarik a fejedre, a gyerekedet akarja, de téged viszont nagyon nem...

2014. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Remélem, nem vagy terhes!



"Mondtam,hogy ez esetben nem szeretnék apaságit, mert az is "csak egy papír", holott tudjuk,hogy a kettőnk babáját várom."

Éééérdekes, ha a házasság csak egy papír neki, és anélkül is lehet élni, akkor a gyerekre vajon miért akar papírt? Szánalmas.


Menekülj, kérdező!

2014. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%
Hülye vagy, ha egy ilyen pasitól nem menekülsz, de azonnal!
2014. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%
Szóval te csak arra kellesz neki, hogy szülj egy gyereket? És te ezt előre nem láttad, hogy nem igazán szeret téged?
2014. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
78%
És pontosan miért is estél teherbe egy ilyen embertől...?
2014. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, jogos a kérdésetek. De: én a két kezem összetettem,hogy babám lehet most, mert nem lehetett volna, és én mindent meg fogok neki adni amit csak tudok, mert már most nagyon szeretem őt. Kérlek ne a döntéseimet firtassátok (én ezt már önmagamban tisztáztam), hanem ha tudtok, kérlek abban adjatok tanácsot, hogy tudom ebből kihozni a legjobbat, ami a babának lesz jó!
2014. jún. 22. 13:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!