Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, akiknek a férje/párja...

Nők, akiknek a férje/párja sokat dolgozik, hogy bírjátok a "magányt"?

Figyelt kérdés

Mi fiatalok vagyunk,5 éve együtt,rengeteget dolgozunk mind a ketten,igaz jó pénzért,de egy idő után nem motivál .

Egy háztartásban élünk,én mégis magányos vagyok,hiányzik , éjfél után érünk haza ,tusolás,fogmosás ,ha van erő ,akkor szex és alvás.

A szabadnapjaink szinte szőkőévente esnek egy napra . Legutóbb 2 (!!) hónapja töltöttünk együtt egy egész napot.


Sajnos más lehetőség nem nagyon van . Olyanok is írhatnak akiknek esetleg külföldön dolgozik a párja, hogy lehet ezt átvészelni ? főleg,hogy nem látni a végét.


2014. jún. 20. 15:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
56%

"De mást nem tudunk,én még igen,sokkal kevesebb pénzért,de a páromnak nicnsen más végzettsége,nem ért máshoz."


Akkor te dolgozz mást. Nem éri meg egy kicsit kevesebb fizetés, de normálisabb családi élet?

2014. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
De én hiába dolgozok napi 8 órát a 12 helyett ha ő sosincs itthon :S
2014. jún. 20. 18:36
 13/19 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk nehéz úgy segíteni, ha mindent csípőből elutasítasz :)


Nézd, ha nem akartok semmit sem változtatni, akkor az alábbi lehetőségek vannak:

1. Így megy tovább, megszokjátok, és így éltek egymás mellett (nem feltétlenül boldogan, mert most sem vagy az)

2. Így megy tovább, és nem szokjátok meg, elváltok.

2014. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én felmondtam. Most jóval kevesebbet keresek (a különbözet összegszerűen csak 30 ezer Ft, de az előző munkahelyemen egész napra kaptam kaját és vacsorát is tudtam hazahozni neki, most meg ugye ez is jópár tízezer forint, ami a fizetésünkből megy), viszont több időnk van egymásra. Na nem sokkal, munkanapokon mi is csak bedőlünk az ágyba, viszont a szabadnapjaink általában közösek. Azt nem tudom, anyagilag hogy fogunk egyről a kettőre jutni, de megoldjuk. Az viszont biztos, hogy ha nem váltottam volna, arra ráment volna a kapcsolatunk.
2014. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem utasítom el,a tényeket írom le ,ha valamire nincs lehetőség akkor nincs. Ha nincs más végzettsége,mit dolgozzon ? Ha eddig szakács volt nem tud beülni egy kényelmes légkondicionált irodába napi 8 órára hétvégi szabadnapokkal sajnos.

Mindegy köszönöm a válaszokat,igazából arra lettem volna kiváncsi ti mivel erősititek magatokat lelkileg,vagy hogy vészelitek át ezeket az éveket .

2014. jún. 20. 19:01
 16/19 anonim ***** válasza:

Heteket, pár hónapot át lehet így vészelni a kapcsolat megromlása, ellaposodása nélkül. De többet nem.

Készülj fel erre.

2014. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mi is vendéglátózunk mindketten a férjemmel, már 6 éve. Szintén csak heti 1 szabadnap, neki fixen csak hétfő lehet, nekem változó volt. Szintén napi 12-14 óra. Én szépen leültem a főnökömmel és boci szemekkel megkértem, hogy hagy Legyen nekem is fixen a hétfő szabadnap, mert erre így rá fogunk menni. Szerencsére megértette, bár az én főnököm maga a földre szállt angyal. Azon az egy szabadnapon ami így van, csak és kizárólag egymásra figyelünk, havi 1 család látogatás fér bele és évi 1×2 hét nyaralás, szerencsére ugyanakkor van a leállás mindkettőnknek. Bár a kapcsolat első éve borzasztó nehéz volt, mert én éjszakázás voltam, ő nappalos ráadásul 2 külön városba... Ha gondolod írj levelet, hátha tudok segíteni
2014. jún. 21. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem kell rögtön abban gondolkozni, hogy az egész munkáját eldobja és csináljon olyat, amihez nem ért. Ha neked fixen hétvégén van szabadnapod, akkor azt tuti együtt tudjátok tölteni. És ha csak 8 órát dolgozol, akkor utána van még szabadidő.

Én azt szoktam csinálni, hogy ha hétköznap akarunk együtt tölteni némi időt, akkor aznap csak fél napot dolgozom, a hét többi napján pedig (amikor úgyis csak egyedül nézném a négy falat itthon) egy-egy órát túlórázom. A fél nap ugye azt jelenti, hogy délben eljöhetek, de olyan is volt már, hogy aznap is bementem egy órával hamarabb, és csak tizenegyig dolgoztam. Az ilyen napokon ő délelőtt megfőz, együtt ebédelünk, és a délutánunk szabad.

Persze amikor munkát kerestem, fontos szempont volt, hogy a főnök engedje, hogy így csúsztatgassam az óráim. De lehet ilyet találni :)

2014. jún. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

nem vagyok depressziv, de azert nekem is beleszur a szivembe, mikor az 5. strandos kepet latom, 2 eve nyaron voltam utoljan :/

detto akkor melozok, mikor mas szabad, mikor otthon vagyok meg soha senki...

2014. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!