Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit kéne hazaadni?

Mennyit kéne hazaadni?

Figyelt kérdés

Az élet úgy alakult, hogy 30 éves fejjel odaköltözöm apámhoz és a feleségéhez (hála égnek elég nagy a házuk és van benne helyem). Ami azt illeti, szinte csak aludni fogok odajárni. Persze, fürdés, mosás, ilyenek napi szinten. Meg persze tv-t én is nézek, hűtőt, tűzhelyet én is használok.

Enni nem igazán fogok a "közösből", mert van egy csomó allergiám és ételérzékenységem.

Mennyit illene beadnom, ha a fizetésből a kötelező kiadások után kb. 70-80 marad meg?

Én úgy gondolom, hogy a fűtés, villany és víz ötödét fizetném (azért ötödrészt, mert apa, neje, öcsém, nagymama laknak ott).

A tv, net számlába is beszállnék, de nem annyival, hiszen akkor is annyit kell fizetniük, ha nem lakok ott.

Meg nyílván, időnként én is vásárolnék pl. tej, kenyér, wcpapír...

Jól gondolom? Ha nem, akkor tegyetek helyre, légyszíves.


2014. jún. 19. 11:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan 30.000 ft megfelelő.
2014. jún. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%

"zámlába is beszállnék, de nem annyival, hiszen akkor is annyit kell fizetniük, ha nem lakok ott."


Ne fizessél semmit. A villamos akkor is megy ha rajta vagy, akkor is ha nem.

2014. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Anno azért vállaltam be mégis inkább az albérletet, mert nem tudtam a szülőkkel megegyezni.

Én is így gondolkodtam, mint te. Rezsi osztva annyival, amennyien lakunk, kaját külön veszem.

A végén már volt, hogy az összes számlát én fizettem, mert anyámnak hirtelen nem volt semmire pénze. Amit vettem, azt kiették a hütőből, annak ellenére, hogy gluténérzékeny vagyok, és speciális termékeket vettem.

Beszéljétek meg konkrétan, hogy mennyit adj be, mert ez a számlák x %-a nekem nem jött be.

A végén már az albi is olcsóbb volt, mint otthon lakni.

2014. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is realis az 1/5-ot resz...

Pl nagy bevasarlasnal is.... tisztitoszer,ilyenek..

szamlakat is adjatok ossze es ugy 1/5-ot resz..

vagy pl masik megoldas: leteszel 40E-t es az fedez mindent :-)

2014. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
"1/5-ot resz" - ezt valaki magyarázza már meg nekem, hogy hogy jött ki nyelvtanilag :D
2014. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!