Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit kéne hazaadni?

Mennyit kéne hazaadni?

Figyelt kérdés

Az élet úgy alakult, hogy 30 éves fejjel odaköltözöm apámhoz és a feleségéhez (hála égnek elég nagy a házuk és van benne helyem). Ami azt illeti, szinte csak aludni fogok odajárni. Persze, fürdés, mosás, ilyenek napi szinten. Meg persze tv-t én is nézek, hűtőt, tűzhelyet én is használok.

Enni nem igazán fogok a "közösből", mert van egy csomó allergiám és ételérzékenységem.

Mennyit illene beadnom, ha a fizetésből a kötelező kiadások után kb. 70-80 marad meg?

Én úgy gondolom, hogy a fűtés, villany és víz ötödét fizetném (azért ötödrészt, mert apa, neje, öcsém, nagymama laknak ott).

A tv, net számlába is beszállnék, de nem annyival, hiszen akkor is annyit kell fizetniük, ha nem lakok ott.

Meg nyílván, időnként én is vásárolnék pl. tej, kenyér, wcpapír...

Jól gondolom? Ha nem, akkor tegyetek helyre, légyszíves.


2014. jún. 19. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Minimum 30 ezret.
2014. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kb jól gondolod. Én a Tv netbe is 1/5-el szállnék be, hiszen ha egyedül laknál akkor is fizetned kellene az egészet így meg megosztjátok. Bevásárlásnál is lehet a közös dolgokat osztani. (WC papír, tisztítószer stb) De szerintem jól gondolod. Persze ott van még, hogy apukáddal is megbeszéld. Lehet ők máshogy gondolják...
2014. jún. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Én sosem várnám el a gyerekemtől,hogy fizessen. Ha lustaságből lenne otthon még felnőtt fejjel is,az más lenne.De gondolom te nem jókedvedből költözöl haza. Anno az egész fizetésemet elvették a szülők,míg mások letették az egészet és megvették a saját lakásukat, én egy fillért nem tudtam spórolni.
2014. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó én sem várnám el, de 30 évesen úgy, hogy van pénzem se tudnék úgy szülőkkel élni, hogy nem szállok be a költségekbe. Azon a havi 20-25 ezren nem múlik senkinek a lakás.
2014. jún. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
én sem bírnék a gyerekemtől pénzt kérni..., de esetleg, hogy érezze, hogy semmi sincs ingyen egy 15-20ezret kérnék. Attóll függően ki hogyan áll anyagilag... Beszéld meg velük, ők mire gondoltak!
2014. jún. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Elvárni és sem várnám el, de ha én költöznék haza alapból felajánlanám. De hallottam olyat is, hogy "albérleti" díjat kért a rezsin kívül. És olyan is van, aki nem látja szívesen a gyerekét...
2014. jún. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Rezsiköltség osztva az ott élők buksijával. Amennyi egy főre jut, azt adnám be. Igy, ahogy te is gondolod. A saját igényeim fedezném. Albira csak nem kérnek már pénzt tőled?
2014. jún. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

A viták elkerülése végett szerintem is fizesd minden közös díjnak az 1/5-ét. Mamád gondolom nem netezik mégis beszáll.


Amúgy jól gondolkodsz. Ha nem eszel abból amiből a többiek, akkor a rezsin felül ne adj haza többet. Talán a Wc papírt szülőként lehet biztosítani.

Hozzáteszem én se fogadnék el pénzt a gyerekemtől, vagy ha azt látnám hogy herdálja akkor elkérném tőle, és összegyűjteném neki én, és ha új szakaszba érne az élete egy összegbe visszaadnám neki.

2014. jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én például leülnék megdumálni a faterommal; megbeszélnénk, hogy mi a helyzet, elmondanám, hogy önálló dolgozó ember létemre szeretném fedezni a saját költségeimet, aztán megegyezünk egy összegben amit mindketten korrektnek találunk.
2014. jún. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
30-40 elvárható. Gondolj bele, hogy meg mindig olcsobb, mint az alberlet.
2014. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!