Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt nem értem. Mért titkolta...

Ezt nem értem. Mért titkolta el anyum előlünk?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nagypapám már 1 éve eltávozott és volt végrendelete, amiben az volt, hogy anyum, bátyám, mamám és köztem fel lesz osztva papám telke. Anyum ezt 1 évig titkolta előlem, sőt még most is. Mamám mondta el nekem, és ő is furcsálta, hogy anyu még nem mondta el nekünk. Miért nem akarja, hogy tudjunk róla??

14/L


2010. jan. 2. 22:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Marhaság hogy gyerek, és azért nem mondták meg neki. Hisz hiába tudja hogy van neki, 18 éves koráig úgyse kezdhet vele semmit. Én 5 éves voltam mikor mamám meghalt és a házat apukám örökölte és a felét rámiratták. És én erről tudtam végig. Jó lehet h nem rögtön 5 évesen de 10 éves korom körül már tuti h tudtam róla. Mindegy volt h tudom-e hisz úgyse tehettem volna vele semmit. Szerintem csak nem tartotta anyukád olyan fontosnak, nem kell ezt felfújni. de ha annyira érdekel miért nem kérdezel rá? lehet h a válasz 2 perc alatt megnyugtatna és csak nevetnél rajta h min agyaltál ennyit.

18/L

2010. jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy azért nem, mert attól félt, hogyha megtudod, hogy örökölsz már 18 évesen - bár nem tudom, mennyit ér az a telek, de ha nagyértékű -, akkor ellinkeskeded a tanulást.
2010. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Le akkarja nyúlni a részed:) amúgy mit kezdesz vele. Van a telken valami ingatlan, szőllő valami? Mit kezdesz egy üres földdarabal ami nem is csak a tied. Szerintem azért nem szólt mert nincs sok értéke, a te vagy a család érdekét befolyásoló haszna. Én se szólnék a 13-14 éves lányomnak mit kezdesz vele? Mért kéne hogy megszáljon egy tini tévképzet hogy ez mekkor vagyon és neked már nem kell tanulni. Amíg gyerek vagy anyukád kezzeli a te részed is, ti pedig még nem tudtok hozzászólni hogy eladni vagy megtartani gazdasságosabb.
2010. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tartotta említésre érdemlegesnek. Nem akarta ő eltitkolni szerintem, csak nem gondolta volna, hogy ez téged bármilyen szintem még most érdekelhet. Nincs ebből semmi gond.
2010. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőle, hogy miért nem mondta meg. Szerintem semmi eltitkolási szándéka nem volt, csak mással volt elfoglalva, és elfelejtette. Az egésznek nincs nagy jelentősége.


Mellesleg egyáltalán nem vagy kicsi hozzá.

2010. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy semmit nem tudnék vele kezdeni=) Viszont amikor papa meghalt jó párszor rákérdeztem, hogy mi lesz a telekkel, vagy kié lesz ezek után és mindig azt mondta, hogy nem tudja=S Amúgy meg nem dicsekednék vele, mert semmi okom rá. És a tanulást se linkeskedném el, mert ügyvéd szeretnék lenni, és ahoz sokat kell tanulnom ám. És megkérdezném anyut, hogy mért nem mondta el, de mama mondta, hogy ne kérdezzünk rá, mert neki se szabadott volna elmondani elvileg=S De lehet, hogy azért megkérdezem majd. Amúgy meg van rajta egy kicsit régebbi ház(most abban lakik a mamám), meg most építkezünk anyuval a telek tetején, és a közepe táján nagyon sok szőlő van, meg egy csomó meggy-, meg cseresznyefa=)
2010. jan. 3. 14:32
 17/18 anonim ***** válasza:
Lehet azért nem szólt mert rá kérdeztél, engem érdekelne mért is. Azt is tudod gondolom hogy egy ilyen örökséggel kötelezetsségek is járnak. A ház, építkezés, telek után rengeteget kell fizetni, meg papír munkát intézni. Ilyen dolgok után nem a te a tesod vagy a nyagymama rohangál. Amíg ő intéz mindent nincs jogod szemrehányást tenni. A mamádnak se kellet volna szólnia a 14 éves csitrinek.
2010. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
A papírok meg minden elvan már intézve és nem is anyum rohangált utána, hanem nevelőapum. És még mielőtt megkérdeznéd, ezt onnan tudom, hogy rákérdeztem nevelőapumtól, hogy mivan és mondtam neki, hogy elmondhatja, mert már tudom. Csak anyutól félek megkérdezni=S
2010. jan. 4. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!