Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Más is hamar eldicsekedett a...

Más is hamar eldicsekedett a hírrel? Ki az aki nem titkolta?

Figyelt kérdés

Tegnap feltettem egy kérdés,hogy anyósommal mi legyen, mert attól félek,hogy mindenkinek szétkürtöli,hogy babát várok. Még csak most megyek uh-ra és a 12. hétig nem szeretném, ha a szűk családon kívül más is tudná.

Jöttek is válaszok, és az utolsón megakadt a szemem. Az írta,hogy a 12. hét után is lehet baj, akkor is ugyanúgy kérdezgetik majd az emberek és hogy ha babát várok, annak örülni kell és úgy hozzáállni, hogy már hamarabb is megtudhatják, mert úgy sem lesz baj!

Először nem értettem. Ill. igazat adtam neki részben, de azt mondtam, hogy 12. hét előtt azért mégis nagyobb az esély a bajra. Viszont azóta gondolkodom és nagyon szimpatikus a nézete! Lehet,hogy tényleg nem kellene titkolni? Lehet,hogy ha megpróbálnék úgy hozzáállni,hogy igenis elmondhatom, mert nem lesz baj, akkor nem is lesz?

Ki hogy van ezzel? Csak érdekel?


2011. ápr. 19. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Valóban elenyészőbb a baj az első trimeszter után de azért sajnos néha előfordul tragédia.


De csak pozitívan!!

2011. ápr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A baj nem attól lesz, hogy valaki elmondja, vagy nem. (Csak maximum az ember megelőzi vele, hogy felesleges kérdéseket tegyenek fel, ha nem maradna meg a baba. Erre viszont megoldás, ha ilyen esetben más mondja el mi történt.)Én az elsővel vártam az első UH-ig a 2.at a családomnak már akkor elmondtam, amikor kiderült. Ez egy személyes döntés, ami a te kezedben van.
2011. ápr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, engem is egyedül azt tart vissza,hogy ha Isten na adja történik valami, akkor jönnek még hetek múlva is a kérdések. Valahogy az mindig lassabban terjed, mint a terhesség híre!

2011. ápr. 19. 09:57
 4/13 anonim ***** válasza:
Én 5 hetes voltam, mikor megtudtam, hogy jön a babó. Sem nekem, sem a páromnak eszébe sem jutott az, hogy eltitkoljuk. Viszont mindenki más a családból csak azt hajtogatta, hogy várjunk még ki tudja mi lesz. Most 18 hetes vagyok és hála az égnek nincs és nem is volt eddig semmi baj. Nem értem, hogy miért kéne eltitkolni, mikor egy nő életében ez egy olyan boldogság amit muszály megosztani. Főleg az első hóapokban kell nyugodtnak lenni és nem idegeskedni azon, hogy mi lesz. Persze az ember fejében megfordul a legrosszabb is, de én hiszek abban, hogy a rossz gondolatok vonzák a bajt. Csak arra kell gondolni, hogy minden rendben lesz.
2011. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

szia

5 hetes terhes voltam mikor a munkahelyemen közöltem már a közvetlen főnökömmel a hírt. Anyósommal és édesanyámmal is azonnal megosztottuk a hírt, pedig nem tervezett baba volt.

Eszembe sem jutott elhallgatni. Utólag sokan meg is jegyezték, hogy ilyen hamar nem szabad elárulni. De ha nem árulom el, akkor meg örjöngtem volna magamban, ha a dohányzó emberek mellettem pöfékelnek? Vagy ha cipelni kell valamit, akkor azt mondom, hogy meghúztam a hátam? Amikor mentem a vizsgálatokra, akkor milyen címszóval kéredzkedtem volna el a munkából? stb. Nekem ez így volt természetes.

2011. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem akartam elmondani senkinek a 12. hétig, de amikor elmentem az első ultrahangra, ahol megállapították a terhességet, kijöttem a kórházból, két percig csak ültem a kocsiban és néztem magam elé, a sírás volt rajtam a boldogságtól és nem bírtam ki, hogy ne mondjam el mindenkinek!!!! Csak azt vártam, hogy múljon el a meghatottságom, hogy tudjak beszélni a telefonba, rögtön hívtam a férjem, anyukám, és a legjobb barátnőim. Férjem azonnal hazajött a munkahelyéről és elutaztunk a szüleihez (20 km kb.), hogy elmondjuk a hírt!:)


Persze ez csak a család!!(a legjobb bnők is ide tartoznak:) és megkértünk mindenkit, hogy azért még ne kürtöljék szét a világba, majd mi szeretnénk a 12. hét után!:)

2011. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

10:23 vagyok


Ekkor voltam 7 hetes :) És már hallottam a szívhangját:)) Nem lehet ezt kibírni:))))

2011. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves 10:22-nek is igaza van.

Én pl. a munkahelyemen szerettem volna kivárni a 12.hetet, míg szólok, de hamar lebuktam, mivel ezelőtt dohányoztam, és rögtön feltűnt mindenkinek, hogy most miért szoktam le ilyen hirtelen...:)

2011. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én az első terhességet amint megtudtam elmondtuk szülőknek, közeli barátoknak. Nem bírtam megállni, hogy ne kürtöljem szét. Úgy örültem,a mikor mindenki gratulált, kérdezgetett stb. És aztán sajnos a 6. héten elment a baba. Szörnyű volt utána :-( A család folyton azt kérdezgette, hogy kiderült-e, hogy miért ment el stb.

Rá úgy fél évre megint terhes lettem. 7. hétig a szülők sem tudták, nem mertük elmondani, a 13. hétig (amíg a genetikai uh-n rendben nem találtak mindent) a barátainknak sem. Nem akartam újra átélni, hogy mi van ha baj van. Amikor elmondtuk, valahogy így kezdtem: "Van egy hírünk, babát várunk...megint"

2011. ápr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szaztiok!

Nekem már elment egy baba és most ujra terhes vagyok. Azonnal közöltem a férjemmel és a férjem meg szétkürtőlte mindenhol, sőt a facebookon kiírta ! ( Talán ez egy kicsit túlzás is, de annyira örült! ) :))) Az első terhességemnél babonáztunk és el is ment ( bár most már jobb hogy igy alakult mert azóta nem azzal a férfivel élek ). Mióta nem vagyok babonás semmire, azóta minden rendben van és ez nem csak a terhességre vonatkozik hanem mindenre. Szerintem az segit a legtöbbet ha pozitív valaki és nem beszél be magának semilyen negatív, rossz dolgot.


21+3 hkm

2011. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!