Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feledékenységről van szó,...

Feledékenységről van szó, vagy én nem érdeklem?

Figyelt kérdés
A párom szinte mindent elfelejt ami velem kapcsolatos. Úgy értem, hogy akármit mondok neki, ő arra később egyáltalán nem emlékszik. Nem olyan nagy,személyes dolgokra gondolok, hanem pl mesélek neki valamit akár magamról, hogy mi történt velem, akár egyik ismerősömről, ő később állítja, hogy nem mondtam neki semmit, ha netán még egyszer feljön a téma. Tényleg nem élet-halál kérdésekről van szó, de heti szinten többször is előfordul, hogy nem emlékszik arra amit mondtam. Úgy érzem, felesleges bármit is mesélnem neki, úgyis elfelejti.
2014. jún. 14. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha érdekel valami vagy valaki, akkor figyelsz. Te olyan vagy neki, mint a rádió vezetés közben: háttérzaj. Nem elfelejti, hanem nem figyel rád. Én nem erőltetném ezt a kapcsolatot, tök felesleges. Nagyon érdekes ám olyan emberrel élni, akit érdekel, ha kinyitod a szád! Próbáld ki! Megéri!
2014. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos mostanában velem is ez van, és nem értem, hogy miért. Bárki, ha mondd nekem valamit, nagy valószínűséggel elfelejtem. De olyat is, hogy akkor találkozzunk kedd délután. Persze én felírom, meg szóltam az ismerőseimnek, találka előtt is szóljanak rám egy nappal, mert egyszerűen elfelejtem. Lehet, hogy valami vitaminhiány, vagy kimerültség, de marhára zavar. A párom dolgait is elfelejtem, mert együtt élünk, azt gondolnám, hogy megjegyzem, hisz eddig ment is... De képtelen vagyok rá, az infók töredéke marad meg. Van, amiről, ha elkezd mesélni, dereng, más meg olyan, mintha nem is mondta volna. Se a munkarendjét nem tudom megjegyezni, se a szabadságát, se azt, hogy este elmegyünk vacsorázni. De már ő is érti, hogy nekem ez mostanában probléma, így többször elmond dolgokat, meg beleír a noteszembe, ha én nem írok fel valamit. Borzasztó érzés ám, szerintem beszéljetek erről. 26N
2014. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha néhány konkrét példát mondanál, az nagyban segítené a válaszadást.
2014. jún. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben akkor írok néhány konkrét példát. Mondtam neki valamelyik nap kétszer is, hogy kedden találkozom egy barátnőmmel akit már régen láttam. Amikor szóltam előző nap este is, akkor ő már erre az egészre nem emlékezett. Vagy pl tudom, hogy ez lányos dolog, de nagy szükségem volt egy fehér táskára, amit hetekig kerestem még vele is. De nem találtam olyat ami tetszene sehol. Néhány napja mégis csak találtam, boldogan újságoltam neki, hogy végre megvan. Amikor pedig meglátta, kérdezte, hogy mi ez, én nem is mondtam neki. Ilyen és ehhez hasonló dolgokra gondolok. Tényleg nem nagy dolgok, egyszer-egyszer bele is férne ha elfelejtené. De mondom, nagyon sűrűn van.
2014. jún. 14. 12:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem figyel oda, mert nem érdekli se a barátnőd se a táskád. Nem ügy neki, ennyi.
2014. jún. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Engem sem érdekelnek a kocsik, mégis megjegyzem ha arról van szó mert ő mondja. Nekem nem az információ a lényeg, hanem aki mondja. Ha fontos ember mondja, megjegyzek mindent. Ha számomra nem fontos az illető, beszélhetne a világ legizgalmasabb témájáról is, hidegen hagyna.
2014. jún. 14. 12:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, megadtad magadnak a választ az utolsó kommentedben. Ez ennyi. Vagy olyanról mesélsz, ami érdekli, vagy tök mindegy, mit hadoválsz. Nem érdekli, akár fontos neked, akár nem.
2014. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hetente többször úgy elfelejt dolgokat, mintha meg sem történtek volna, akkor nem lehet ennek valami egészségügyi oka? Fogalmam sincs, lehet, hülyeséget írok, de ez jutott eszembe először.
2014. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó jel. A volt asszonnyal is így kezdődött, - olyan érzésem volt, mintha a hangom kikapcsolta volna az agyát, akár a gyerekről beszéltem, akár a Hold utazásról.
2014. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!