Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a vásárláskor "megspórolt"...

Ti a vásárláskor "megspórolt" pénzzel mit csináltok?

Figyelt kérdés
A párom kezeli nálunk a pénzt. Mindennap ad 1-2 ezer forintot és én ilyenkor ami megmarad nem adom neki vissza hanem elteszem magamnak. Szerintetek szemétség?
2014. jún. 9. 08:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
Neked nincs fizetésed? Bár őszintén szólva, ha én nem dolgoznék, akkor sem fogadnám el ezt felállást, mert ez kb. olyan, mintha a gyereknek adna minden reggel egy kis pénzt, hogy tudjon magának csokit venni az iskolai büfében... Felnőttként ez már megalázó.
2014. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%
De fordítsuk is meg a kérdést! Ha neki lenne dugi pénze, mit szólnál? Mielőtt teszel valamit, gondolj bele abba, hogy hogy esne, ha ezt a másik fél tenné a hátad mögött.. Akkor aztán ő lenne a szemét, igaz?:)
2014. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem szemétség, csak nem értem, mire jó. Miért így csinálod?
2014. jún. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk közös helyen van a pénz, és mindenki annyit vesz ki, amennyi kell. Olyan meg nincs, hogy csak úgy bármire költenénk, amiről nem tud a másik, és nincs szükség dugipénzre.
2014. jún. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
85%

Egy rakás kérdés felmerül:

1. mindkettőtök keresetét kezeli a párod?

2. mire adja az 1-2 ezer forint zsebpénzt? (mert bizony ez az, hiába is bizonygatod az ellenkezőjét...)

3. neked van jövedelmed?

4. hol éltek? albi, közös lakás, egyikőtök lakása, szülők, stb..?

2014. jún. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
85%

Mi külön kasszán vagyunk, mindig félreteszünk egy bizonyos összeget, amiből a kaja, számlák kijönnek, az közös. Ebből ami marad, én félreteszem külön, párom tudja, hogy van, de nem foglalkozik vele. A nyaralásokat vagy nagyobb kiadásokat szoktuk ebből finanszírozni. Ezen felül hogy a fennmaradó pénzével ki mit csinál, az az ő dolga. De megbeszéltük, hogy egy bizonyos összeget mindketten minden hónapban félreteszünk, ez néha több is lesz. Ha összegyűlik párszázezer, akkor a számlánkról egy megtakarításba fektetjük, rövid távra lekötjük. Ha pedig összejön így az 1 millió, akkor azt állampapírba fektetjük.


Egyébként ha megyünk valahová közösen, vásárolni, enni, moziba, nyaralni, a pénzt mindig én kezelem, mert páromnak így egyszerűbb, és mivel nálam táska van, ő meg a zsebében tartaná, biztonságosabb is. Ilyen esetekben csak nálam van készpénz, meg a kártyáit is ideadja. A hétköznapokban persze mindkettőnknél van, és nem szoktunk elszámolni minden forinttal. Ha be van fizetve minden, tettünk is félre megbeszélt összeget, és van az ételre, bármire még, akkor a fennmaradóval azt csinálunk, amit akarunk. Én egyébként külön szoktam ezt gyűjteni, jó az, ha van egy nagyobb összeg, amihez bármikor hozzáférhetek. Bármi történhet, és ez jó pl. meglepetésekre, ajándékokra is.



Nővéreméknek egy vállalkozásuk van, amit a sógorom kezel, nővérem is besegít, irodában, kasszánál, bárhol, de alapvetően inkább a gyerekekkel van, bevásárol, takarít, főz, stb. Havi fix összeget kap arra, hogy vásároljon, számlákat fizessen, ruhát vegyen. A fennmaradót félreteszi, így lepte meg a férjét 40. szülinapjára pl. egy utazással, és közben a ház felújításával.


Kérdező, ez a napi 1-2 ezer forint, amit elmondásod szerint kapsz, mire elég, miért kapod? Ha párom minden reggel odavágna nekem 2000 ft-ot, hát nem is tudom, minek érezném magam... Másrészt egy bevásárlásra nagyon nem elég 1-2 ezer ft...

2014. jún. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!