Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hazudják a szüleim,...

Miért hazudják a szüleim, hogy ők nem akartak minden áron nekem diplomát, amikor ők sulykolták, hogy főiskola?

Figyelt kérdés
Sajnos több év után jöttem rá, hogy szakképzésen többet tanultam volna, mint főiskolán ugyanezen a területen, de államvizsga előtt már nem hagyom abba, csak lesz egy fölösleges papírom, amivel nem tudok mit kezdeni, mert a cégeknek szaktudás kell, nem papír, viszont a főiskolán ezt a szaktudást csak felületesen adják meg, míg szakképzésen bizony részletesen belemennek azokba a témákba azokkal az eszközökkel, amit a cégeknél alkalmaznak. Érettségi után igazából már tudtam, mit szeretnék, csak abban nem voltam tájékozott, hogy hol oktatnak megfelelően, a szüleim csak a főiskoláról voltak hajlandók beszélni. Apám lenézi azokat, akik nem diplomásak (ő mindig dicsekszik, hogy neki 2 is van és 19 szakvizsgája, és milyen sokat ér, csak neki olyan a munkája, vasúti baleseteket helyszínel, amit nagyon kevesen vállalnak be, mert ha valakinek nincs gyomra hozzá, hiába tudja az elméletet), de még néha azt is lenézi, aki nála kevesebb számú tanulmányt végzett (anyut is, aki tanítónő), de sajnos anyunak is presztízs-kérdés a papír, engem meg dolgozni - diákmunka - nem engedtek sokáig, amikor elkezdtem, akkor is rengeteget balhéztak miatta velem, de annyit nem kerestem, hogy elköltözzek. Most, hogy tapasztalják, hogy milyen nehezen találok munkát, és miket reagálnak a cégek, és én is már tapasztalatból tudom, belátják, hogy igazam van, csak azt nem, hogy ők is tévedtek, és félrevezettek. Persze utólag valahogy csinálok ráképzést, csak ingyen is lehetett volna, és ez bosszant.
2010. jan. 1. 22:41
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
13:00 - A szüleim bölcsészetre akartak küldeni, amit választottam, azért lehülyéztek.
2010. jan. 2. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!