Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hazudják a szüleim,...

Miért hazudják a szüleim, hogy ők nem akartak minden áron nekem diplomát, amikor ők sulykolták, hogy főiskola?

Figyelt kérdés
Sajnos több év után jöttem rá, hogy szakképzésen többet tanultam volna, mint főiskolán ugyanezen a területen, de államvizsga előtt már nem hagyom abba, csak lesz egy fölösleges papírom, amivel nem tudok mit kezdeni, mert a cégeknek szaktudás kell, nem papír, viszont a főiskolán ezt a szaktudást csak felületesen adják meg, míg szakképzésen bizony részletesen belemennek azokba a témákba azokkal az eszközökkel, amit a cégeknél alkalmaznak. Érettségi után igazából már tudtam, mit szeretnék, csak abban nem voltam tájékozott, hogy hol oktatnak megfelelően, a szüleim csak a főiskoláról voltak hajlandók beszélni. Apám lenézi azokat, akik nem diplomásak (ő mindig dicsekszik, hogy neki 2 is van és 19 szakvizsgája, és milyen sokat ér, csak neki olyan a munkája, vasúti baleseteket helyszínel, amit nagyon kevesen vállalnak be, mert ha valakinek nincs gyomra hozzá, hiába tudja az elméletet), de még néha azt is lenézi, aki nála kevesebb számú tanulmányt végzett (anyut is, aki tanítónő), de sajnos anyunak is presztízs-kérdés a papír, engem meg dolgozni - diákmunka - nem engedtek sokáig, amikor elkezdtem, akkor is rengeteget balhéztak miatta velem, de annyit nem kerestem, hogy elköltözzek. Most, hogy tapasztalják, hogy milyen nehezen találok munkát, és miket reagálnak a cégek, és én is már tapasztalatból tudom, belátják, hogy igazam van, csak azt nem, hogy ők is tévedtek, és félrevezettek. Persze utólag valahogy csinálok ráképzést, csak ingyen is lehetett volna, és ez bosszant.
2010. jan. 1. 22:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem ELTE, egy másik, de úgy érzem, most mind hasonló, mert más főiskoláról-egyetemről is tanítottak minket kiváló tanárok, és azzal nem is volt probléma, csak ez az oktatási rendszer, a szüleim még más rendszerben tanultak, és ma nem az van.
2010. jan. 1. 23:48
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg jobb, hogy a diplomád van meg előbb. Később is tanulhatsz akár másik szakmát is, sőt még könnyebb dolgod is lesz, mert a diploma már a zsebedben lesz. Anélkül pedig egyetlen komolyabb cég sem fog komolyan venni. Hidd el, jobb, hogy a diploma van előbb!


Akinek meg nincsenek szülei: Hát igen, sajnálatos, de nekik meg más problémájuk van. (szerintem csak inkább azt akarta írni, hogy bárcsak neki is lennének, és ilyen jellegű "gondjai" lennének inkább).


És miért vert az édesapád??! Ez nagyon rosszul hangzik :(

2010. jan. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%
Az a baj,h a szüleink idejében még a diploma nagy szónak számított(akkor még üzemeltek a gyárak,az emberek nagyrésze ott dolgozott érettségi után)és bizony a diplomásokból nem annyi volt,mint most,jól meg is vtak fizetve.Nézd meg,ma már fordított a helyzet: a szakmunkásból van hiány,diplomásból Dunát lehet rekeszteni,alig keresünk többet a minimálbérnél,magyarul ugyanannyiba néznek,mint egy szakmunkást v még kevesebbe.Sajnos a szülők,ha látják is ezt,nem igazán értik,mert nekik a régi dolgok maradtak meg,de ha látják is,abban bíznak,h jobb lesz majd nekünk később,pedig nem.És ne bánd,idehaza alármit végzel, a fizetés kb ugyanaz...
2010. jan. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
54%
23:36-es muszáj állandóan "kinek sz*rabb" játékot játszani?
2010. jan. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem emlékszem mindenre, de azt tudom, hogy kicsi korom óta remeg a kezem, és ez is baj volt, és egyszer az íróasztalom alá bújtam, hogy ne férjen hozzám, de már nem emlékszem a részletekre, de ő olyan, hogy ha nem az van, amit ő akar, akkor vagy csinálja vagy provokálja a balhét (és sajnos anyu apja is ilyen volt anyuval, csak ő már öreg), mindegy, nem szorosan tartozik ide, csak egy kicsit, az érettségim kitűnő lett és évfolyamelső lettem, de úgy, hogy minden nap veszekedés volt előtte, nem volt nyugodt percem, folyamatos fejfájásaim voltak.

Szerinte soha nem tanultam eleget... a 4-es már nem volt jó jegy.

Annyi szülő mondta már nekem, hogy nem értik, miért ilyen. Anyut részben értem, ő beteg volt évekig.

2010. jan. 2. 00:04
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm hogy válaszoltál. Sajnálom, hogy ilyen volt veled az apukád.. :( Pedig a lányok általában az apjuk szeme fénye szoktak lenni. Engem is eltángált néha apám (általában azért okkal), de asszem a férjem megbánná, ha a lányunkra valaha is kezet emelne. (szerencsére még a gondolat is messze áll tőle).


De nemsokára akkor önálló leszel, és elmehetsz tőlük. Vagy most már nem ilyen, csak régen volt ilyen veled?

2010. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
65%
Megértelek, az én szüleim is nagyon erőszakolták az egyetemet, nem is hagytak más opciót számomra, szerintük csak a diplomás ember érvényesülhet a világban, ezért ha tetszett ha nem, el kellett mennem egyetemre akkor is nem érdekelt. A nyomáskényszer hatására sikerült a felvételim a jogi egyetemre de bár ne sikerült volna... Ezt nem lehet lelkesedés, érdeklődés nélkül csinálni, rettentően szenvedek. Nem tudom hogy lesz erőm végigcsinálni, de ott sem hagyhatom mert akkor a szüleim többet szóba sem állnának velem. Az én szüleim sem hiszik el hogy a mai világban már a diploma semmire sem garancia, nem fogok jobban munkát találni vagy többet keresni. Arról nem is beszélve hogy szenvedve csinálom az egészet ha végig is csinálom, míg ha nem erőszakoskodtak volna ennyire akkor lehet hogy már megtaláltam volna azt a szakmát ami nekem igazán fekszik. 23 évesen még mindig itthon lakom, csak annyi keresetem van amennyit tudok dolgozni az egyetem mellett és kilátástalannak érzem az egészet. 1 év múlva ott leszek egy diplomával de 0 tapasztalattal a kezemben és fogalmam sincs mihez fogok kezdeni. Persze nekem is azt mondják ha megemlítem ezt a dolgot hogy az én választásom volt. Persze az én választásom volt, de olyan kényszer alatt hogy mindenképpen egyetemet kell végeznem.
2010. jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Még mindig akarnokként viselkedik, bár már nincs ereje teljében, az utóbbi néhány évben romlott a szeme is (folyton vette a pár-száz Ft-os szemüvegeket, ami még rontott a szemén), már nagyot is hall, és nem megy vele orvoshoz, mert ő az orvosnál is okosabb... Anyu hiába mondja, meg mindenki. Apámnak nem én vagyok a szeme fénye, hanem az öcsém, ő a fiú.


Nekem van egy nagy ötletem, csak ahhoz kell még pénz, meg az a képzés diploma után, és külföldre is ki akarok menni egy időre, akár segítséggel, akár anélkül. Ha minden jól megy, a saját lakást is összehozom, akár hitelből, ez már nem számít.


Egy biztos, azt tudom, hogy milyen szülő nem akarok lenni, ez az egyik véglet, a másik pedig, amit anyu tanítói munkája révén látok.

2010. jan. 2. 00:24
 19/21 A kérdező kommentje:
Az a fura, hogy apámban ötvöződött anyai nagyapám erőszakossága és anyai nagymamám önfejűsége, pedig csak felnőttként találkoztak.
2010. jan. 2. 00:27
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem kell mindent rájuk kenni, nem hinném, hogy minden egyes dolog az ő hibájuk lenne. Ők azzal, hogy diplomát akartak neked, csak jót akartak... Lehet hogy ezek után ki kell fizetned még 400 ezer ft-ot egy szakképzésre, de az is lehet, hogy sokkal rosszabbul jártál volna, ha később jössz rá, hogy diploma kéne, és főiskolán egy évre kellett volna csak ennyit fizetni. Azzal hogy most lesz egy diplomád, és elvégzel valamilyen szakot is, csak előre felé haladsz, ne úgy fogd fel, hogy ezzel csak hátráltatva lettél. Azzal, hogy van egy diplomád is arról, hogy ehhez értesz és egy szakmunkás papírod is, sokkal nagyobb az esélyed az elhelyezkedésre, mint csupán egy diplomával, vagy csak egy szakmunkással...

Mindenkinek nehéz dolga van a mai világban ebben az országban munkát találnia. Még olyan embernek is, akinek két diplomája van és 20 év munka tapasztalata, ne várd, hogy friss diplomásként érted azonnal kapni fognak. Menj, keress, tanulj... ne a szüleidnek, saját magadnak. Most már azt csináld, azt tanuld, amihez neked kedved van, ne azt amire azt mondják a szüleid, hogy szerintük jó lenne! A szakot is ők választották főiskolán helyetted?

No mindegy, ezzel nem azt akarom mondani, hogy minta szülők, hisz nem ismerem őket, de én természetesnek tartom, hogy egy szülő a legjobbat akarja kihozni a gyerekéből, és ha akkor ez tűnt a legjobbnak, akkor erre tereltek! Semmi hátrányod nem származott belőle, max kicsit rá kell még tanulni... Pláne ha munkahelyed is van, hát istenem, akkor semmi probléma.

2010. jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!