Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hazudják a szüleim,...

Miért hazudják a szüleim, hogy ők nem akartak minden áron nekem diplomát, amikor ők sulykolták, hogy főiskola?

Figyelt kérdés
Sajnos több év után jöttem rá, hogy szakképzésen többet tanultam volna, mint főiskolán ugyanezen a területen, de államvizsga előtt már nem hagyom abba, csak lesz egy fölösleges papírom, amivel nem tudok mit kezdeni, mert a cégeknek szaktudás kell, nem papír, viszont a főiskolán ezt a szaktudást csak felületesen adják meg, míg szakképzésen bizony részletesen belemennek azokba a témákba azokkal az eszközökkel, amit a cégeknél alkalmaznak. Érettségi után igazából már tudtam, mit szeretnék, csak abban nem voltam tájékozott, hogy hol oktatnak megfelelően, a szüleim csak a főiskoláról voltak hajlandók beszélni. Apám lenézi azokat, akik nem diplomásak (ő mindig dicsekszik, hogy neki 2 is van és 19 szakvizsgája, és milyen sokat ér, csak neki olyan a munkája, vasúti baleseteket helyszínel, amit nagyon kevesen vállalnak be, mert ha valakinek nincs gyomra hozzá, hiába tudja az elméletet), de még néha azt is lenézi, aki nála kevesebb számú tanulmányt végzett (anyut is, aki tanítónő), de sajnos anyunak is presztízs-kérdés a papír, engem meg dolgozni - diákmunka - nem engedtek sokáig, amikor elkezdtem, akkor is rengeteget balhéztak miatta velem, de annyit nem kerestem, hogy elköltözzek. Most, hogy tapasztalják, hogy milyen nehezen találok munkát, és miket reagálnak a cégek, és én is már tapasztalatból tudom, belátják, hogy igazam van, csak azt nem, hogy ők is tévedtek, és félrevezettek. Persze utólag valahogy csinálok ráképzést, csak ingyen is lehetett volna, és ez bosszant.
2010. jan. 1. 22:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Ha fordítva mondták volna, hogy szakképzésre menj, ne fősulira, akkor most az lenne a baj, hogy hiába a szaktudásod, mindenhová diploma kell...

A diplomád legyen alap, tekintsd ezt úgy, hogy ez van meg ingyen és a szakképzésért fogsz fizetni. Mivel ez utóbbi az olcsóbb, még mindig így jártál jobban.

Kár ezen túráztatnod magad, hogy hazudnak... Lehetővé tették, hogy továbbtanulj, nagyon sokan ennek csak a töredékét sem kaphatják meg a szüleiktől. Inkább nézd a pozitívumot, amit kaptál tőlük, te is jobban éreznéd magad, meg ők is kaphatnának némi megbecsülést, ami jár nekik.

2010. jan. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a kérdés, amit feltettél, plátói, vagyis úgyis tudod a választ, hiszen leírtad végig részletesen, hogy mi is a megoldás, amit nagyon jól látsz. Itt a gond egyedül az, hogy a szüleid nem ismerik be, hogy tévedtek, ez nálam is megvan, 34 év alatt egyszer nem mondták azt, amikor hibáztak, hogy bocs... Ez van, így kell sajnos őket elfogadni.
2010. jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, és persze, hogy bosszant, hogy ilyenek, minden kívülálló előtt ők a "szent, jó szülők", holott mindig balhéztak velem. Informatika fősulira mentem, de ennek egy speciális ága érdekel. Jól tanultam, ami érdekel, azt meg gyorsan, volt olyan vizsgám, amire csak a vizsgán láttam a szoftvert, és egyből sikerült. Csak baromira nem érdekli a munkahelyeket... Dolgozom most is, de nem a tanulmányaimnak megfelelőt, mert ami az lenne, oda azt kérik, amit főiskolán nem tanítanak, csak szakképzéseken.
2010. jan. 1. 23:10
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Az informatika tipikusan az az ágazat, ahol rengeteget lehet önállóan tanulni. Számos olyan ismerősöm van, aki még suliban sem tanult szinte csak word excellt, de magánszorgalomból kikupálódott és ma már profibb, mint sok egyetemet végzett évfolyamtársam. És egyetértek, itt valóban a tudás a lényeg, nem annyira a diploma, de sok helyen megkövetelik azt is. (egy informatikus)
2010. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Tanulok is magamtól, amit meg tudok szerezni, de azért a cégek kérik a papírt is leginkább interjún, főleg nőnél, mint én, pasinál nem biztos, de nem annak születtem. :-)

Csak baromira bánom, hogy nem kaptam időben rálátást a tanulási lehetőségekre. :-(

Na mindegy, valahogy csak meglesz, annyiban nem hagyom, csak felhúzom magam, amikor a szüleim a vállukat rángatják, hogy hát ők nem erőltettek semmit... (sajnos de).

2010. jan. 1. 23:30
 6/21 anonim ***** válasza:
48%

Micsoda egetverő problémád van! :(


Másoknak szüleik sincsenek....

2010. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező.

Valahogy én is így vok vele,engem is oda erőltettek egyetemre,pedig eszembe se jutott volna menni oda mivel az ég világon semmit se tanulunk.


Én is mentem volna inkább szakképzésre,programozásból,webprogramozásból,bár nekem most van munkám weboldalakat készítünk ASP.NET-ben.


Kérdező csak nem ELTE-s vagy te is? :D

2010. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%
23.36os másnak meg nem csak szülei nincsenek, de lehet keze sincs, hogy ideírjon, vagy szeme sincs, hogy elolvassa, esetleg már élete sincs, mert elásták két méterre a temetőben. Mi a fenét mártírkodsz? Neki ez a problémája, másnak meg más. Ennyi.
2010. jan. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
19%
Hát szegény. Sajnálom a problémája miatt.. de tényleg!
2010. jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
23:36 - Akinek nincsenek szülei, azt legalább nem verte meg soha az apja...
2010. jan. 1. 23:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!