Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak akkor vállalja az apaságo...

Csak akkor vállalja az apaságot, ha megígérem, hogy nem kérek gyerektartást. Ez független az érzelmektől?

Figyelt kérdés

szóval anyagilag ő totál padlón van, mindenkinek tartozik össze-vissza, a babát ő akarta viszont, amikor meglett, nagyon örült, de hirtelen csak arról beszélt, hogy anyagi katasztrófa...

most külön vagyunk.

é előállt a fenti verzió.


azt sem tudom mit gondoljak.


2014. jún. 5. 22:25
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

csak mert apuka részéről duma, meg ígérgetés az van, gondolatában már el is vett, meg egy család vagyunk..aha...


de elgondolkoztatott, hogy amikor tennie kellene valamit, az meg nincs

mármint csak így, ilyen formában van ahogy írva kérdésben

2014. jún. 7. 21:27
 32/40 anonim ***** válasza:
19%

Volt annak oka amiért lelépett tőled?Megcsaltad netán?

Amúgy Én sem bírom elképzelni hogy egyes emberek hogyan képesek ott hagyni a gyereküket...

Vannak női ismerőseim közt olyanok akik egyedül nevelik a gyereket,az apuka nem fizet semmit,rá se bagózik...Csak megcsinálni tudta...Szegény gyereknek most már annyi hogy néha elviszik hétvégente(néha),a gyerek után nem kell semmit fizetniük... Most nem értem...apuka gondolatban már el is vett? Most akkor te is része voltál a szakításnak,nem csak az van hogy ő lépett le,így hát lehet hogy utál téged és emiatt a gyereket is vagy nem tudom...Üljetek le beszélgetni!!!!

2014. jún. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

távkapcsolat lett "munka"(nem akarom részletezni) miatt. hosszú távon.

de tartjuk a kapcsolatot

ígér fűt fát

csak látszatja semminek nincs és nem is hiszek neki, mert ha úgy lenne, eleve a távkapcsolat is elkerülhető lett volna, de ezt nem tudja rólam én hogy gondolkodom az egészről. és azt sem tudja hogy én már nem reménykedem benne.de szerintem ő is így van vele, csak ő sem írja.

szóval oda-vissza szépeket írogatunk egymásnak (nincs értelme belemenni semmibe, mert úgy is messze van)


csak rosszul esett, hogy az apasági ilyen feltételekhez van kötve, amit amúgy ő nem mondott ki, hanem egyszerűen vonakodott aláírni és csak akkor tette meg, amikor megígértem, hogy nem a pénz miatt.


és elvileg a tettekben mutatkozik meg az ember nem a szavakban.

2014. jún. 8. 08:10
 34/40 A kérdező kommentje:
mármint nem az apaságit írta még alá, hanem nyilatkozatot arról, hogy alá fogja írni
2014. jún. 8. 08:13
 35/40 anonim ***** válasza:
84%
Hányszor kell még leírni, hogy az apaságit nem kötheti feltételekhez. Ha nem ismeri el majd a bíróság bebizonyítja és megállapítja a gyerektartással együtt. Rosszul ismeri a törvényt azért mer ilyen feltételeket szabni, én a helyedben leállítanám egy kicsit. Nem megijedni vagy kiborulni kell hanem kiállni magadért és a gyerekért bármennyire rosszul esik is a viselkedése.
2014. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
85%
Ha ő nem szereti a gyerekét, csak mert nem tud és emiatt nem is akar gyerektartást fizetni, akkor ennyi erővel Te sem szereted a gyereked, mert megszülted biztos anyagi és családi háttér nélkül, a semmibe. És az a sok pár, akik ugyanilyen trágya körülmények között vállalnak gyerek(ek)et, aztán nyomorognak, ők sem szeretik a gyerekeiket.
2014. jún. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
67%

Távkapcsolat,gyerekkel...Érdekes egy szitu.Nem azért de megszületik a gyerek és nem automatice az apuka nevét kapja?

Ezt nem értem...Meg minek kell szerződés?

Lehet hogy te az apukát hibáztatod,pedig ugyanolyan résztvevője vagy a gondok kialakulásának is csak nem veszed észre.

2014. jún. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

az apaságit elviekben köti feltételekhez, nem hivatalosan

tehát ha én a szavamat adom neki


még jó, hogy abba nem szólhat senki hogy ki vállalhat gyereket, meg ki nem. bele sem megyek, totál más a világnézetünk.


nem automatice jár az apa neve, ezzel az apa megléte sem, max házasság esetén, vagy élettársi



amúgy lehet nem köti feltételhez, csak én gondolom

2014. jún. 11. 23:33
 39/40 anonim ***** válasza:
55%

"nem automatice jár az apa neve, ezzel az apa megléte sem, max házasság esetén, vagy élettársi "


Nem valóban nem automatikus ilyen esetben. Viszont mivel az övé a bíróság DNS teszttel bizonyítja az apaságot és akkor is a nevét kell adnia ha tiltakozik. Amúgy meg a neve véleményem szerint sokkal kisebb ügy mint a gyerektartás, mert az végül is mindegy a gyereknek hogy a te nevedet vagy az apjáét viseli, viszont a pénz nagyon nem.

2014. jún. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%

Tudod.. én úgy gondolom, hogy ha te egyedül is megállod a helyed, és úgy érzed fel tudod nevelni a gyereket, akkor inkább ne akarjál apaságit egy ilyen kamuzó, megbízhatatlan, mindenkinek tartozó alaktól.

Gondolj a jövőre is. Aki ilyennel zsarol, attól mit vársz?

Vagy mi van, ha 5 év múlva megjelenik, és közli, hogy láthatást akar? Attól a gyerektől, akit eddig magasról letojt? Aztán megint nem fogja keresni? A gyerek lelkét neked kell majd helyre tenni.


Sokkal jobb az, ha te döntesz egyedül, és akkor te diktálod a feltételeket. Ha apaként viselkedik akkor beengeded az életetekbe, ha nem, akkor meg nem.

2020. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!