Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Úgy érzem, lassan...

Mit tegyek? Úgy érzem, lassan beleőrülök.

Figyelt kérdés
Nagyon szerencsétlen egy történet! Az a helyzet, hogy már lassan 3 éve van barátom, akiről csak a közeli barátaim, és fiatalok tudnak, felnőttek senki, ugyanis titkolom a kapcsolatot anyám előtt. Kb. 3 évvel ezelőtt összejöttem ezzel a fiúval, de anyunak nem tetszett, mivel nem volt jogsija, sem szakmája, de dolgozott (dolgozik most is), és nem valami gazdag család. De a hab a tortán, hogy cigány származású. És ezt anyu is tudja. Mivel ennyi minden szólt ellene, addig csesztetett és veszekedett velem anyu, míg el nem hagytam. Aztán végül mégis csak kibékültünk, a sors úgy hozta. És így megy ez már évek óta. Titokban találkozgatunk, és szeretjük egymást. A barátomat is nagyon zavarja az állandó bújkálás, a titkos találkák, és hogy csak 4 fal között tudom magam elengedni, mert ott nem lát minket senki. Állandóan rettegek hogy ki lát meg minket, nehogy anyám megtudja. Teljesen kiakadna, újból azon lenne hogy szakítsunk. Ha viszont ellenállnék neki abba belebetegedne, és akkora balhét csinálna hogy még ki is rakna a házból. Foggalmam sincs mit tegyek, egyszerüen ahhoz sincs merszem hogy szakítsak, de ahhoz se hogy elmondjam anyunak. Valamilyen szinten megértem anyut is, elhiszem hogy nem ilyen fiút képzelt a lánya mellé, de 3 év távlatából úgy érzem, kiismertem a barátomat. Soha meg nem lopott senkit, nem bántott senkit, jólelkű hozzám, soha meg nem fenyegetett semmivel, szóval én nem félek tőle, míg bárki azzal jönne hogy cigány és le akarna beszélni. Ha össze is veszünk inkább duzzog mint hogy bántson vagy kiabáljon velem. Kérek mindenkit, ne azzal jöjjön, hogy a barátom cigány. Az összes barátom/barátnőm kedveli, jól kijön velük, be tudott illeszkedni a társaságomba. Foggalmam sincs mit tegyek. 21/L Nem kérek oltásokat.
2009. dec. 31. 15:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel ennyi minden szólt ellene, addig csesztetett és veszekedett velem anyu, míg el nem hagytam."


Mi volt 3 éve az az annyi minden, ami ellene szólt? És ezek azóta már "elmúltak"?

2009. dec. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
18%
Kínai a pasid?:DDD idene merjetek kölykezni, ebbe az országba...
2009. dec. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
28%
15:40esnek irtam
2009. dec. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom...nekem 21 évesen még nem volt saját keresetem, mert egyetemre jártam... talán ezért, okoskák. Drukkolok Nektek! Igaz, az én exem nem volt roma, de kreol bőrű volt zöld szemekkel és utólag aztán megkaptam, hogy egy romával jártam! Aki már egy hajszálnyival barnább az átlagnál, lecigányozzák. Szomorú.
2009. dec. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Most kellene eldöntened, hogy neked mi/ki a fontosabb.

Kell neked ez a fiú, vagy sem?

Ez a te életed, nem édesanyádé. Semmi köze hozzá. Lehet véleménye, adhat tanácsot, de nem mondhatja meg, hogy mit csinálj! Nem az ő élete! Ha ő nem bírja a cigányokat, akkor ne válasszon közülük párt magának, de téged ne kényszerítsen semmire. Annál is inkább, mivel felnőtt nő vagy, nem egy kisgyerek. Megértem, ha nem fogadja be a házába, mert az ő háza, szíve joga eldönteni, hogy kit enged be, és kit nem. Ha fontos számodra ez a fiú, akkor lépned kell, inkább ma, mint holnap. Te csak vársz, és telik az idő. Semmi nem fog változni, ha nem teszel ellene. Anyád pontosan tudja, hogy amíg te így állsz hozzá, azt tehet veled, amit akar. Ezen kell változtatni, de csak ha tényleg akarod, mert lehet, hogy anyád esetleg kirak, és lehet, hogy elküld, igen. Viszont te boldog lehetsz a férfival, akit szeretsz.

Melyik ér többet? Ha a férfi, akkor tegyél érte is valamit végre. Vállald fel a kapcsolatod anyád előtt. Mondd el neki, hogy szeretitek egymást, és igenis ti egy pár vagytok. Ha nagyon ellenkezik kérd meg, hogy egyszer találkozzanak, hívd meg a fiú vacsorára. Ha utána is baja van, kérdezd meg, hogy konkrétan mi zavarja a fiúban. Ha olyanokat mond, hogy cigány, család stb. akkor nyugodtan mondd neki, hogy majd ha olyan okot tud mondani, amiről személy szerint a párod tehet, akkor elgondolkozol. Ha valóban mond ilyet, hallgasd meg, szívleld meg, hátha igaza van, ha viszont nincs, akkor állj ki mellette.

Jó lenne az is, ha esetleg azt mondanád neki, hoghy jó, akkor mondja el a párodnak, hogy mi a baja vele. Hátha ők ketten jobban meg tudják beszélni, esetleg a barátod inteligenciája, értelme, stb. meggyőzi édesanyád.

Ha pedig sehogy sem enged, és kirak, hát rajta!

Meddig akarsz még egy zsarnok anyával élni? Tanulsz? Dolgozol? Mindegy is. Tanulás mellett is lehet dolgozni, barátod is dolgozik, költözzetek össze. Ne hagyd, hogy anyád iránytson, ez a te életed, és elég rövid!

Cselekedj!

2009. dec. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%
szerintem anyukád azért félt mert a vér nem válik vízzé.tapasztalatból beszélek.igaza van anyudnak nem lesz mellette jó életed.tudom gonosznak hangzik de majd meglátod
2009. dec. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
66%
Már bocs útólsó,de te is általánosítasz,nyilván rossz tapasztalatod van....Na,akkor itt az enyém!Az én férjem cigány,hat éve vagyunk együtt,ő is ,szülei is rendesen dolgoznak,elmondhatom különbek sok "magyar" családnál!Persze hat évvel ezelőtt mikor anyám megtudta,hogy cigány barátom van teljesen kiakadt,összeveszett velem és mindenféle hülyeségeket terjesztett a családban róla,pedig nem is ismerte,még a lehetőséget sem adta meg neki!Aztán jött az újabb csapás számára,hogy össze akarunk házasodni!El sem jött az esküvőre,azt hitte,akkor majd meggondolom magam!:)Azóta rájött,hogy mekkora hülyeséget csinált,és nagyon bántja,most már belátja,hogy jól választottam és látja,hogy jól megvagyunk egymással!Én nem titkoltam,hoyg mi a helyzet,neked sem kéne,mert előbb-utóbb a srác fog téged elhagyni,amiért nem vállalod fel a kapcsolatotokat és igaza is lenne,biztos rosszul esik neki,hogy végül is te szégyelled őt!Én boldog vagyok és most már a kisbabánkat várom!:)25 hetes km/29 éves
2010. jan. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát. Utolsó előtti tényleg nagyon általánosít, de mindegy, nem érdekel. Én ismerem a párom, nem ő.
2010. jan. 1. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!