Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elégedetlenek velem a szüleim...

Elégedetlenek velem a szüleim és lassan beleőrülök a hajtásba! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék lenni,minden adottságom megvan hozzá,tizedikes lány létemre még mindig 4,6-4,7 körül van az átlagom,a felvételi tantárgyaimból 5ösre állok,versenyekre járok.A szüleim mindenáron le akarnak beszélni a szakmáról,nem hagyják,hogy könyveket vegyek a témában,mert ˝babonásak˝.A tanáraim,mindenki támogat,őket kivéve.Maximalista típus vagyok és a nagy hajtástól idegileg is kikészülök.Mi a teendő?
2011. jan. 14. 22:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Nem értem a szüleidet, büszke lennék a lányomra, ha orvosnak készülne, főleg mert én is fehér köpenyes vagyok.

Az igazság az, hogy nem értem a problémájukat, hogy érted, hogy babonásak? És mi a kifogásuk az orvosi pályával kapcsolatban? Ha az okokat sikerülne kideríteni és azt megoldani, akkor lehetne a konfliktust is feloldani.

2011. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Ne hagyd magad. Ha miattuk elmész mondjuk közgazdásznak, akkor nagyon rosszul fogod érezni magad egész életedben.

Mi a bajuk az orvossal? a kevés fizetés, meg a szar helyzetük? Ha ez, akkor csak neked akarnak jót csak túlzásba viszik...

Ne add fel az álmod, nekem is annyi hülyeséget kitaláltak, hogy mi legyek, de utólag is jól döntöttem, hogy a saját döntésem mellett álltam ki

L/19

2011. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

"talán azért nem akarják hogy orvos legyél, mert a legtöbb orvosbol egy bunkó lesz"


Hát belőled már nem lesz!

2011. jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
köszönöm,hogy írtál,megpróbálok akkor alternatívákat írni,mi lehet a bajuk.azért babonásak,mert volt már a családunkban olyan,aki ugyanígy orvos szeretett volna neki,de sajnos feladta,nem ment neki.én borzasztóan elhivatott vagyok,el sem tudom képzelni az életem másként!de ők mindig azt hajtogatják,hogy ne beszéljek még erről,ne készüljek erre,mert ugyanarra a sorsra juthatok,meg hogy mennyien feladják közben,satöbbi...nem értem,milyen logika alapján gondolják,hogy az ember élete legnagyobb álmát feladja...jogászt akarnak belőlem csinálni,de nekem az túl száraz.és nem szeretem a humán tantárgyakat,pedig mennek.pedig nekem mindenféle ruhakölteménynél többet érne a fehér köpeny... : ))
2011. jan. 14. 22:13
 5/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem igaz, egyáltalán nem függ a bunkóság attól, hogy kinek mi a foglalkozása. És senkiből nem lesz bunkó a választott pálya hatására.

A gyógyítás, ápolás, segítségnyújtás a világon a legcsodálatosabb dolog! Az az érzés, amit segítségnyújtás után érzel, látod,hogy jót tettél, nekem képes örömkönnyet csalni a szemembe. Csodálatos..

2011. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Te csak azt tanuld, amit Te szeretnel, illetve akarsz!

Volt egy nagyon kedves baratom, Aki szinten orvos lett, belgyogyasz, de O valojaban ugyved akart lenni.

Emiatt egesz eleteben lelkileg szenvedett, mivel nem szerette a munkajat, a Szuleire es a Testverere is haragudott, mivel nem engedtek azt, hogy ugyved lehessen!

Sajnos mar halott, de egesz eletet ezzel keseritette meg, hogy utalta a munkajat.

2011. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
És próbáltál már határozott lenni,hogy neked ez az álmod, és te nem adnád fel? Elvégre a lányuk vagy,látják, hogy maximalista vagy és ilyen elhivatottság és ilyen jó tanulmányi eredmények mellett szerintem menne a dolog:) Kevés ember tudja ennyire határozottan ilyen idős korában mit szeretne:)
2011. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Nem értem,miért lenne minden orvos bunkó,hálátlan,stb.! Ha van is erre példa,minden szakmában lehet ilyet találni,és természetesen ellenpélda is akad szép számmal.Én az utóbbi csoportba szeretnék tartozni.Engem nem a fizetés,a hálapénz hajt,hanem az orvostudomány nagysága,a gyógyítás csodája.Nem lennék képes ügyeletben tévézni vagy nem a betegeimmel foglalkozni!Szóval ezt az általánosítást buta dolognak tartom.
2011. jan. 14. 22:18
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
én is annak tanulok. a felvételi tárgyakat nagyon kell tanulni, és sztem se vegyél előre mindenféle könyvet, mert az anatómia atlaszon kívül mind elavul. könyvtárban viszont érdemes bogarászni. javaslom neked, hogy menj el egy nyíltnapra. ott megfigyelheted, hogy milyen a légkör, stb... meg praktikus, ha bírod a vért. jobb előre tudni, mert 6 év alatt nem csak a kémcsövek közt leszel...
2011. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen,nagyon határozottan elmagyaráztam nekik,hogy nem tudnék mást csinálni,egyszerűen nem érezném jól magam másutt.Szerencsésnek érzem magam,hogy már tudom,mit akarok igazán.Lennék inkább az ötszázezredik tanár,közgazdász,bölcsész vagy pszichológus?Semmi értelmét nem látom...
2011. jan. 14. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!