Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elégedetlenek velem a szüleim...

Elégedetlenek velem a szüleim és lassan beleőrülök a hajtásba! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék lenni,minden adottságom megvan hozzá,tizedikes lány létemre még mindig 4,6-4,7 körül van az átlagom,a felvételi tantárgyaimból 5ösre állok,versenyekre járok.A szüleim mindenáron le akarnak beszélni a szakmáról,nem hagyják,hogy könyveket vegyek a témában,mert ˝babonásak˝.A tanáraim,mindenki támogat,őket kivéve.Maximalista típus vagyok és a nagy hajtástól idegileg is kikészülök.Mi a teendő?
2011. jan. 14. 22:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az orvosira nagyon nehéz bekerülni,nekem is volt osztyáltásam aki akart,de nem sok esélye volt pedig nagyon jó tanuló.Iszonyatosan drága a tandij és nagyon sok élvet kell tanulni meg gyakorlatozni is mig orvos leszel.Szerintem lehet ha szülök csak emiatt "féltenek".Lehet gondolják h inkább legyen két szakmád is ami biztos mint egy orvosi ami nagyon sokba kerül és még nem is biztos h elvégzed.Nem feltétlen akarnak rosszat.Kérdezd meg tőlük h mi a kifogásuk ellene.Lehet h megkapod rá a választ tőlük!Remélem sikerül bekerülnöd,amúgy pedig tényleg csak olyan dolgot tanulj ki ami érdekel is,nekem van olyan bartnöm aki egyetemre ment és félifdőben jutott eszébe h nem érdekli amit tanul és most jár párhuzamosan másik szakra is,ami igy elég nehéz.Ne add fel amit elkézeltél viszont legyen egy B terved is ha netán valamiért mégsem jönne össze a dolog.
2011. jan. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Természetesen van B tervem,de szerintem nem szabad így felfogni!Tudom,hogy nagyon nehéz,tudom,hogy költséges-nyilván így vágtam neki az egésznek,ennek tudatában.Tudom,hogy az orvosi pálya néha nem olyan izgalmas,mint egy Vészhelyzet-epizód,és tudom,hogy az átlag magyar orvos nem Doktor House.Vállalom az egészet minden nehézségével,költségével,buktatójával együtt.Mert szerintem nincs ennél csodálatosabb Hivatás.
2011. jan. 14. 22:31
 13/18 anonim ***** válasza:
Sok kiábrándult felnőttet ismerek, akik a szülők akaratának engedve feladták saját életüket. Tarts ki. Viszont lehetőleg kerüld a konfliktusokat a szüleiddel,ne hangoztasd, beszéld meg inkább a tanárokkal, hogy miket olvass, mit tanulj. Aztán, ha eljön az ideje, be fogják látni, vagy ha nem akkor is a magad útján menj. Ha erre vagy hívatva, nem tehetsz mást.
2011. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
én már azt is díjazom a kérdezőben, hogy nem azért akar jelentkezni, mert érdekli mi a lupus:D ha orvos akarsz lenni, akkor küzdj érte, tegyél meg minden tőled telhetőt. a költségtérítéses ára irreálisan sok, bár maga a képzés is nyilván nagyon sokba kerül... én sem elsőre kerültem be, de a fél csoportom 20 körüli. aránylag kevés azoknak a száma, akiket elsőre felvesznek. ne add fel.
2011. jan. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én lennék a világ legbüszkébb szülője, ha ilyen elszántsággal kűzdene a gyerekem a számára már ebben a korban kitűzött gyönyörű hivatás elérése érdekében. Ha valóban így gondolod és persze később is ehhez az elvekhez tartod magad, csodálatos orvos válhat belőled, akikből manapság sajnos kevés akad. A szüleidnek arra kéne gondolnia, hogy hány gyereknek nem fűlik a foga még annyira sem a tanuláshoz, hogy legalább egy érettségiig eljusson. Kicsit azért elcserélnélek a saját lányommal, hogy megtapasztalják, milyen az, ha valakinek húsz évesen sincs semmi konkrét célja, érettségije, de még szakmája sem, és tanulni, sem pedig dolgozni nem akar.
2011. jan. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,a biztatást! : )) Megfogadom a tanácsaitokat,megpróbálok még egyszer a szüleimmel beszélni a dologról.Aztán ha nem,akkor majd végigcsinálom egyedül. : ))
2011. jan. 15. 15:07
 17/18 anonim ***** válasza:

Ne hallgass rájuk. Jól tanulsz, szorgalmas vagy, valószínűleg értelmes is, érdekel az orvoslás, elméletileg nincs akadálya, hogy orvos legyél.


Az a lényeg, hogy 11. és 12. osztályban is tartsd ezt a szintet, és jó legyen az érettségid meg az emelt szintűd.

2011. jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Évi59 ***** válasza:

Én is boldog lennék, ha ilyen gyerekem lenne! Ne add fel az álmaidat senki véleményért. Biztosan féltenek a szüleid, de egy őszinte beszélgetés alkalmával megtudhatod, konkrétan miért? Ha esetleg anyagi aggályaik vannak, hiszen tudjuk, nem túlságosan megfizetett hivatásról beszélünk, akkor említheted, hogy külföldön (pár évig) megalapozhatod majd az itteni jövődet.

Sok sikert, és ne add fel!

2013. jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!