Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 évesen gyártósoron vagyok...

22 évesen gyártósoron vagyok 4 műszakba, nem késő visszamenni tanulni?

Figyelt kérdés

Érettségim van, plusz egy felsőfokú Okj képzésem. Már nem akartam tanulni,mert nem szerettem. Aztán bekerültem a mostani munkahelyemre, 4 műszak van havi 1 hétvégi szabadnapom van , kemény fizikai munkát végzek munka után teljesen kivagyok ütve és 1 hónapos szerződést kötnek velünk :(

Arra gondoltam, hogy így munka mellett leteszem jövő májusba a felsőfokú érettségit , és utána elemnnék fősulira vagy egyetemre, ki is néztem egy szakot , 6 félév. Keresztanyám szólt, ha elvégzem mehetek az ő cégéhez irodába dolgozni, ő ott vezető és segítene. Másrészt pedig már úgyérzem elkéstem ezzel a tanulásos dologgal, amikor ott volt tizen évesen a lehetőség nem tanultam... Ti mit tennétek? Nem vagxok még elkésve? Nem egy soron szeretném leélni az életem.


2014. máj. 20. 08:08
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Lány vagyok!
2014. máj. 20. 08:09
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem vagy elkésve! Csak ügyesen! Muszáj emelt érettségi? Nem elég a középfokú? Nézd meg, hogy a választott szakon hogy alakul a ponthatár és vesd össze az eredményeiddel.
2014. máj. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Jó döntés! Sok szerencsét hozzá! :-)
2014. máj. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
Az orvosi egyetemet sokan 22 évesen kezdik, mert nem veszik fel őket elsőre. Jó esetben 28 évesen végzik el. Nem késtél le semmiről. Tanulj, és menni fog!
2014. máj. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
29%
Nem nem késő, bár én nem diplomáznék le, inkább valami normális szakmát kitanulnék.
2014. máj. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Azért kellene az újra érettségi illetve az emelt szint mert úgy lenne meg a pontom a felvételihez
2014. máj. 20. 08:22
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Egyetemet is jól kell tudni választani, nehogy a végén egyetem után is nehéz legyen munkát kapni...Bár a mai világban sehol nem könnyű.


Sok sikert!

2014. máj. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%

Nem késő, még nagyon fiatal vagy! :)

Én is hasonlóan csináltam egyébként, 22 évesen csináltam meg az emelt érettségit két tárgyból+nyelvvizsga, majd felvételi a fősulira. Hajrá! :)

2014. máj. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Bence_ ***** válasza:
100%

Ügyes vagy, hogy hoztál egy ilyen döntést!

Pont jókor hoztad, hiszen a motivációd is megvan :)

2014. máj. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Időben vagy. Valaki harminc évesen gondolkodik el ugyanezen. Addig szánd rá magad a lépésekre amíg nem kerül szóba az életedben a családalapítás. Utána is lehet, csak már kicsit nehezebb a tanulás. Valójában nem adsz föl semmit, mert nem olyan szuper a munkád amit sajnálhatnál itt hagyni és aggódnod kellene hogy visszavesznek -e ha szükség lenne rá. Van olyan családtagom aki veled egy idős és szakmatanulás után most érettségizett estin. Ő is fősulira szeretne menni szeptembertől ha fölveszik, vagy jövőre. Gyári négy műszakos vagy tesco pénztáros bármikor lehet az ember, ha nem akarsz nem muszáj ebbe beleragadni.
2014. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!