Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetetlennek érzem magam. Ti...

Tehetetlennek érzem magam. Ti meg tudnátok bocsátani neki? Könyörgöm segítsen valaki!

Figyelt kérdés
Eléggé rossz helyzet állt elő a mai napon. Nem vagyunk gazdagok, sőt, nem vagyunk jó helyzetben, mégis anya próbál mindent úgy csinálni, hogy mindenem meglegyen. Anya már lassan húsz éve a család nagyon jó barátainál dolgozik, ő volt az első alkalmazottjuk a vállalkozásuknál és soha nem volt vele semmi gond, akik egyébként a keresztszüleim+keresztapukám tesójáék. Ha megszorultunk és anya kölcsönkért -mert nekik azért eléggé jól megy- soha nem mondták, hogy nem, főleg mert anya mindig visszafizette. Ma reggel azonban anya elmesélte, hogy lopott tőlük múlt pénteken (nem kell rengeteg pénzre gondolni, és gőze sincs mi üthetett belé, hiszen szereti őket és soha nem akarná őket megbántani, de persze észrevették és kirúgták ( még keresztanyukám sírt is, ez ma reggel történt) Egész reggel anyát vigasztaltam, mert sírt, és arra kért én ne haragudjak rá, amiért az egész családot belevitte a szarba, és, hogy megbántotta akiket a legjobban szeret. Folyamatosan hajtogattam neki, hogy minden rendben lesz, annak ellenére, hogy azért én is szomorú voltam, mert imádom őket. Olyan szívesen segítenék de nemtudom hogyan. Van valami ötletetek? Szerintetek meg fognak valaha is bocsátani anyának? 18/L
2014. máj. 19. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát, most elég rossz neked. Tényleg nagy a kísértés, de nem szabad hagyni magát az embernek. Én megbocsátanék neki a helyedben, legalábbis az első alkalommal. De attól tartok, hogy a munkáját nem fogja visszakapni sajnos. Az nagyon fontos, hogy anyukád ezután összeszedje magát, nehogy abban a tévhitben éljen, hogy ő mostmár tolvaj és soha nem lesz jó semmire. Itt a nyári szünet, lehet, hogy találsz valami diákmunkát, hogy könnyebben átvészeljétek azokat a hónapokat, amíg munkát keres.

2014. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, nekem nem is a munka a lényeg, hanem inkább, hogy kibéküljön a család.
2014. máj. 19. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdekes történet, és ha az ember végig gondolja, akkor arra döbben rá, hogy a lopást könnyebben megbocsájtjuk egy idegennek mint egy családtagnak. Általában ha egy családtag lop családtagtól, egyszerűen nem csak az aki lopott hanem az is akitől lopnak, nehezen tud túllépni rajta. Azért mert itt nem a pár ezer forintról van szó, hanem a bizalomról. Anyud valószínű, hogy évekre eljátszotta a belé vetett bizalmat. Ezért is fognak nehezen megbocsájtani neki.

Talán enyhítene a csalódás ha az anyukád elmenne a rokonokhoz akiktől lopott, és bocsánatot kérne. Ha szerették, ha bíztak benne, és látják tényleg megbánta, akkor megbocsájtanak. Bizalom még nem lesz, de megbocsájtanak.

2014. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy darabig fasírt lesz,de egy idő után biztos hogy megfognak bocsájtani!

Anyud,max annyit tehet hogy megy és tisztáz mindent,hogy mit miért tett,hogy nagyon sajnálja.

Ne izgulj van kiút,máshol is tud dolgozni anyud,de ha nem egy darabig még kihúzhatjátok valahogy,emiatt ne izgulj! Megoldjátok,esetleg ha van aranyad felajánlhatod anyudnak hogy amíg gáz van addig zaciba tehetitek....Ha van otthon fémhulladék(esetleg réz,alumínium) ezeket is le lehet adni a vastelepen(rossz akkumulátorért is fizetnek)A vörös réznek legalább 1000ft/kg a sárga fele annyi az alu is 300-400ft-közt van(vas az nagyon kevés) ha ezzel tudtam segíteni.Esetleg diákmunkásként besegíthetnél,így legalább Te is hamarabb belekerülsz a nagybetűs életbe,és talán jobban fogod értékelni a dolgokat(nem úgy mint a gazdag sznobok akik nem ismerik az igazi munka fogalmát).

2014. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!