Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet bocsátani egy nőnek...

Meg lehet bocsátani egy nőnek ha rendetlen és koszos?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom 3-6 hetet egyhuzamban és hazajövök utána egy hétre.

Ha előre bejelentetten érkezem, akkor szép lakás, tip-top feleség fogad.

De ha véletlenül máskor érkezem, mint amikor számított rá, azt látom, hogy kegyetlen nagy a rendetlenség a káosz és kosz. Nincs elmonogatva, elmosva, felporszívózva, kitakarítva. De még ő maga is zsíros hajú, szőrös lábú...


Szóval egyértelmű, hogy nincs belső igénye a rendre és a szépre, csak azért csinálja meg, hogy nekem megfeleljen és ne jöjjek rá, hogy valójában milyen.


Megkérdeztem tőle természetesen, hogy hogyan is szeret(ne) ő élni. Jó-e így neki? De nem válaszolt őszintén. Azt mondta, hogy ő is a tisztaságot szereti és rengeteget takarít, csak éppen most ez és ez történt, nem volt rá éppen ideje....elsőre még hihető is...de már többedszer tapasztaltam.


Amúgy 6 órában valóban dolgozik (tehát van itthon más feladata is) és nyelvet is tanul, mert később szeretnénk végleg külföldre költözni. De csak napi fél óra házimunka kéne és nem így nézne ki a lakás...


Szerintetek?


2013. máj. 8. 04:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Ne ez alapján itéld meg a feleségedet ... Ez még nem válóok ;) . Jó egy kicsit belekényelmesedett ,lazábbra vette a dolgokat . Az én férjem is külföldön dolgozik, amig itthon volt én is minden másnap főztem .De most,bizony előfordul,hogy csak hétvégén .A gyerek eszik meleg kaját a suliban ( persze ,ha valamit nagyon megkiván megcsinálom neki) ,nekem meg nincs igényem rá ,hogy este főzőcskézzek .Én napi 8 órát dolgozom,a gyereket hozom-viszem ,este 17:30 mire hazaérünk, + van egy kutyánk akit szintén le kell hordani sétálni .A nagyobb takaritás,nálam is inkább hétvégére marad .Ez alól szintén kivételt képez,ha a férjem jön haza (pl ma este indul haza ).Igy egyértelmű ,ha hazaérek ,nekiállok a takaritásnak + főzésnek .
2013. máj. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Ha ez téged zavar, akkor nyilván nem megbocsájtható. Valószínűleg így nem illetek össze, hiszen te így nem tudod őt tisztelni. Nekem is volt egy olyan férjem, aki nem bírta elviselni, ha nem egész nap a lakást sikáltam. A mostani férjemmel egyformán rendetlenek vagyunk, ami nem azt jelenti, hogy kosz van, de néha elég nagy a káosz. Viszont nem zavarja őt sem, és engemet sem, mert rengeteg más dolgunk van és csak így marad időnk kikapcsolódásra, közös programokra, nagyon boldogok vagyunk. Időnként közösen takarítunk egyet, de nem csinálunk ügyet belőle. Szóval itt az a lényeg, hogy mindenki a párját találja meg, akivel tényleg boldog, és nálatok ez így nem fog működni szerintem.
2013. máj. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
49%

Számomra egy férfinál sem elfogadható ha rendetlen és koszos, egy nőnél pláne nem.

Nem azt mondom, hogy nálam patyolat tisztaság van, de minden nap takarítok, akkor is ha nincs itthon a párom, mosatlan, szennyes tuti nem maradhat szanaszét,utálok úgy hazajönni, hogy kupi és kosz legyen a lakásban.

2013. máj. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon igénytelen a feleséged. Én is dolgoztam és a gyerekek mellett is volt időm takarítani, rendet tartani a lakásban. Ha nem is volt patyolattisztaság, de rendetlenség és kosz sem. Igaz, nem jártam el barátnőzni, nem ültem este a TV vagy a gép előtt. Volt, hogy csal későn feküdtem le, de koszban képtelenség élni.
2013. máj. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Érted megcsinálja és ez már jó pont, nem?Csak magára nincs igénye.Mondjuk, ez nekem elég fura, mert én olyan vagyok, hogy a magam kedvéért is kiszépítkezem és takarítok, más különben undorom van.Persze ahány ember, annyi féle.
2013. máj. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy amikor nem vagy ott, depressziós lesz és ezért nem csinál meg több mindent.
2013. máj. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
A takarításra mondjuk kéne legyen igénye, és a tisztálkodásra is. A szőrtelenítés az egész más dolog, főleg télen, mikor hosszú cuccban kell járkálni, én se szoktam szinte egyáltalán, mert minek? Nincs barátom, szóval nem mutogatom magam senkinek.
2013. máj. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
28%
Szerepet játszik a nejed feléd. A rendetlen oldala a valóság.
2013. máj. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

Jól ülsz? Akkor elmondok egy érdekességet: a nők általánosságban nem születnek nagyobb rend- és tisztaságigénnyel. Erről ennyit.

Amúgy úgy gondolom, hogy ha egyedül van otthon, mindent sokkal ráérősebben csinál. Ha viszont tisztaságmániás vagy, akkor valóban nem illetek össze.

2013. máj. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem lesz ebből válóok, bár tudom erősen fogalmaztam. De egy nagyon zavaró tényező az biztos.


Nem vagyok tisztaságmániás abban az értelemben, hogy minden patyolattiszta legyen, elég ha a szememet nem szúrja ki valami nagyon...


A szerepjátszást viszont érzem. Amikor együtt vagyunk tényleg imádnivaló kis tündér. Még soha nem veszekedtünk, még soha nem bántottuk meg egymást semmivel sem. Nincs bennem semmilyen tüske irányába. De elgondolkodtat, hogy mi mindent fojthatunk el tudat alatt, vagy mi mindent csinálunk meg a másikért, amit egyébként nem tennénk meg...és ez meddig fog így lenni.

Már 3 és fél éve élünk ebben a kényszertávkapcsolatban...és még ezt az évet így töltjük el. De elhatároztuk, hogy a jövő év a változás éve lesz. Még idén eldöntjük, hogy hova tovább. (Ezt most az országváltásra értem)...ezért is gondolkodtam el most sok dolgon. Idén megalapozzuk a jövőnket, jó lenne ha tisztán látnánk egymást és így tudnánk dönteni.

2013. máj. 8. 08:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!