Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet bocsátani egy nőnek...

Meg lehet bocsátani egy nőnek ha rendetlen és koszos?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom 3-6 hetet egyhuzamban és hazajövök utána egy hétre.

Ha előre bejelentetten érkezem, akkor szép lakás, tip-top feleség fogad.

De ha véletlenül máskor érkezem, mint amikor számított rá, azt látom, hogy kegyetlen nagy a rendetlenség a káosz és kosz. Nincs elmonogatva, elmosva, felporszívózva, kitakarítva. De még ő maga is zsíros hajú, szőrös lábú...


Szóval egyértelmű, hogy nincs belső igénye a rendre és a szépre, csak azért csinálja meg, hogy nekem megfeleljen és ne jöjjek rá, hogy valójában milyen.


Megkérdeztem tőle természetesen, hogy hogyan is szeret(ne) ő élni. Jó-e így neki? De nem válaszolt őszintén. Azt mondta, hogy ő is a tisztaságot szereti és rengeteget takarít, csak éppen most ez és ez történt, nem volt rá éppen ideje....elsőre még hihető is...de már többedszer tapasztaltam.


Amúgy 6 órában valóban dolgozik (tehát van itthon más feladata is) és nyelvet is tanul, mert később szeretnénk végleg külföldre költözni. De csak napi fél óra házimunka kéne és nem így nézne ki a lakás...


Szerintetek?


2013. máj. 8. 04:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

én is hasonlóan vagyok:)

szeretem a rendet és a tisztaságot és gondom sincs a munkával mégsem szeretem csinálni illetve hajlamos vagyok arra hogy "majd holnap"

szóval akkor ha tudom hogy az amúgy rendmániás kedvesem pontosan mikorra jön haza addig elkészülök mindennel és béke van

ha nem jelenti be hogy ekkor és ekkor jön akkor is kitakarítanék csak mondjuk húznám a dolgot még vagy 2 napig

2013. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
balkáni mentalitás
2013. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

az én férjem nem él külföldön...illetve igen, de nemcsak ő, hanem mi is. szóval nem élünk külön. és bár büszke nem vagyok rá, de én nő létemre bizony kupis és néha koszos is vagyok. az a fajta ember vagyok, aki uralja a káoszt. mindig mindent elsőre meg tudok mondani, hogy hol van, pedig nagyon kevés dolog van a lakásban a helyén. a szennyest szétszórjuk, aztán másnap persze összeszedem, de alapjáraton nem érdekel, hogy ki hol szórja el. a mosogatógépet egy nap egyszer pakolom be, mármint ami belefér, ami nem, azt majd holnap.....az utolsó adag szárított ruha általában megéri a következő heti mosást....a szárítógépben. soha nem sikerül a ruhákat összehajtogatnom 24 órán belül. arra játszom, hogy mindig mindenkinek legyen mit felvennie....és legalább én megtaláljam :-P nem mondom, hogy nem lenne igényem a rendre meg a tisztaságra, de ami nem megy, azt minek erőltetni. megcsinálom én, csak fenntartani vagyok képtelen. szóval nem mászik penészes edény a konyhában, de azért hozzám vendég nem jöhet bejelentés nélkül :-p más kérdés, hogy te kérdező, nem vendég vagy, hanem a férj, de ha úgy vesszük mégiscsak vendégségbe mész a saját feleségedhez. az én férjem amúgy ugyanolyan, mint én. ezért ő nem piszkál engem, hogy miért nem vagyok "rendesebb" és nem meg nem piszkálom, hogy miért van már megint az ágy alatt az zoknia....nekünk jó így, másnak meg mi köze hozzá? az anyósom pl rend és tisztaságmániás.....a férjem tuti miatta nem az :-) nekem is és anyósomnak is kínszenvedés az az évi néhány nap, amit együtt töltünk. nem azért mert nem bírjuk egymást abból a tényből kifolyólag, hogy az anyóst utálni szokás, hanem mert én meggebedek, hogy ő ne érezze nagyon rendetlennek és koszosnak a környezetemet, ami engem fusztrálttá tesz, ő meg megpróbál nem tudomást venni az elszórt zoknikról....de egyikünk sem tud sokáig szerepet játszani. mondjuk nem is tesszük, elfogadjuk egymást olyannak, amilyen a másik.....egyébként 4 gyerekem van :-p


lehet lepontozni, bár szerintem sok asszony boldogabb lenne, ha nem a külsőségekkel foglalkozna és nem a "vendégeknek" és a férjénak akarna megfelelni, illetve sok férfi is szívesen lemondana a látszatról egy kicsit kevesebb sárkánykodásért cserébe. nincs bajom a rendmániásokkal, addig amíg engem nem akarnak megnevelni, illetve, válasszanak maguknak rendmániás párt és probléma megoldva. a magamfajta kupisokra ugyanez vonatkozik.....

2014. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Az az igazság, 43 év házasság van mögttünk, és a férjem genetikailag preciz, szereti rendet, isteniti az anyját, akinél este sosincs mosatlan, ahogy sokan meg is irták.Mindenki, akinél alap, hogy akár naponta is takarit, -miért is ne tenné, sokan tartják fenn a normális rendet, tisztaságot napi takaritással, 8 vagy több óra munka mellett és több gyerek nevelése mellett is...--szóval mindenki aki ilyen, nem tévézve, nem lustulva, simán lenézi azt, akiknek ez nagyon nem szempont.Pontosan igaz, hogy egy lábon álló szekrény alatt, nálunk pl. 2 nap alatt ugyanolyan halvány porréteg lesz, mintha hozzá sem nyúltam volna, vagyis igen, ha tisztaságot akarsz, mindig, azt naponta csinálni kell. Naponta fogat mosunk, nem kérdés, naponta megfésülködünk, nem kérdés,ezek alapok. Mégis, mindenki tudja, hogy a házimunka olyan, hogy akkor látszik ha nem csinálja következetesen mindig valaki. A mosás, takaritás, főzés, stb. Nálunk is a férjem női munkának tartja, tehát mi nők, legyünk általában háziasszonyok, mert az a normális, ezek a dolgok zsigerből maguktól legyenek elvárhatóak. Hát igen, mindenki a házasság előtt beszélje meg, hogy napi takaritó e vagy nem.Én nem vagyok az.Most nyugdijba mentem. Amig 30 évig gyerekekkel éltünk, alap volt, senki sem segitett, fiaim voltak, de a házimunka csak az enyém volt, ahogy a férjem mindent megszerel, megjavit.Ja, igen, az nem -napi- munka,de ha valamit megjavit, hónapokra érzi magát hősnek, mellesleg imád szerelni. Az ő hobbija, amikor rendet rak a szekrényében vagy a szerszámos szobájában, kb. ötezer doboza van, és mindenben kis csavarok stb. Neki ez a hobbija. Elvárja, hogy nekem a házimunka legyen a hobbim, mint az anyjának, aki genetikailag szintén rendmániás, a nagyszülőktől örökölték, a család többi tagja nem az. Bármi vitám van a férjemmel, a végső szava az, hogy ....és rendetlen vagy különben is.Mint a nyuszika akin vagy van sapka vagy nincs, de megverik.Szóval, a rendetlen ne házasodjon össze sose rendmániással. Most, meg merem engedni magamnak, hogy a saját szobámban tényleg hetekig nagy rendetlenség van, elöl a levetett ruhák stb., ami gáz, de végre nem pakolok napi 20 órában, nekem igy jó.De látom hogy őt még ez is megviseli hogy nálam ez van. Szóval hosszú távon nem megy. És csak felvilágositom a nagy tisztaságmániás nőket, hogy igenis, havi porszivózás mellett sincs fővárosi lakásban sosem bogár, és vagy naponta kb. 2 órát takaritok, házimukázok 4 órát, vagy nem.A 43 évből 36ot végigcsináltam. Most nem és rettenetesen élvezem. Havi szinten igen, főzést külön csináljuk, férjem imád főzni, magára, mosást, vasalést, meg szeretem. De utálok rakodni, persze ő minden házimunkát utál, csak a főzést nem.
2019. ápr. 4. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Mit lehet akkor tenni, amikor a rendetlen feleség után a férje takarít folyamatosan, pl.: ha felmos, a feleség direkt összelépkedni a felmosott követ, és azt mondja, nem vette észre, hogy fel van mosva, de előtte meg azt mondja, nem látta, hogy sáros a kö.

Vagy nem törli le a lábát amikor belép a házba, cipői gusztustalanok, haja kócos, ruhája gyűrött. Azt mondja, ezt csak én látom így.

2021. febr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!