Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet bocsátani egy nőnek...

Meg lehet bocsátani egy nőnek ha rendetlen és koszos?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom 3-6 hetet egyhuzamban és hazajövök utána egy hétre.

Ha előre bejelentetten érkezem, akkor szép lakás, tip-top feleség fogad.

De ha véletlenül máskor érkezem, mint amikor számított rá, azt látom, hogy kegyetlen nagy a rendetlenség a káosz és kosz. Nincs elmonogatva, elmosva, felporszívózva, kitakarítva. De még ő maga is zsíros hajú, szőrös lábú...


Szóval egyértelmű, hogy nincs belső igénye a rendre és a szépre, csak azért csinálja meg, hogy nekem megfeleljen és ne jöjjek rá, hogy valójában milyen.


Megkérdeztem tőle természetesen, hogy hogyan is szeret(ne) ő élni. Jó-e így neki? De nem válaszolt őszintén. Azt mondta, hogy ő is a tisztaságot szereti és rengeteget takarít, csak éppen most ez és ez történt, nem volt rá éppen ideje....elsőre még hihető is...de már többedszer tapasztaltam.


Amúgy 6 órában valóban dolgozik (tehát van itthon más feladata is) és nyelvet is tanul, mert később szeretnénk végleg külföldre költözni. De csak napi fél óra házimunka kéne és nem így nézne ki a lakás...


Szerintetek?


2013. máj. 8. 04:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
20%
10 Most még tud szerepet játszani neked, később mikor már huzamosabb ideig együtt lesztek idő kérdése mikor vedli le a szerepét. Én a helyedbe nagyon sok mindenen elgondolkodnék. Tudod: aki egy kapcsolaton belül szerepezik, az az élet más oldalain is.
2013. máj. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
82%

Egyedül én is rendetlen vagyok,csak magam kedvéért lusta vagyok rendet rakni,főzni,stb.

Párom kedvéért bármikor képes vagyok rá,örömmel.

És ez nem szerepjátszás,csak a tények.

Amig csak hétvégén voltunk együtt,addig hétköznap úszott a lakás,pénteken rendet raktam,kitakarítottam.Mióta együtt élünk,azóta közösen tartunk rendet.

Szerintem nincs ebben kivetnivaló.

2013. máj. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, hogy nem hazudik, mikor azt mondja, hogy éppen nem volt ideje. Dolgozik, hazaér, eszik valamit, elképzelhető, hogy először a tanuláson akar túl lenni és estére marad a mosogatás, a rendrakás, vagy éppen másnapra csúszik.

Ez a házimunka azért olyan, hogy én is ha itthon vagyok, reggeli után, vagy ebéd után rögtön elmosogatok, elpakolok, feltörlök, este vacsora után meg kezdhetem elölről.

De az is lehet, hogy kicsit hajlamos ezt ellustálkodni.


Ha majd lesz olyan, hogy nem külföldön dolgozol, hanem itthon dolgoztok mindketten, a házimunkát is együtt csináljátok, szerintem akkor máshogy lesz. Így is látszik, hogy a kedvedért mindig kitakarít, hát még ha majd együtt takarítotok! Legalábbis szerintem.

2013. máj. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy tényleg nincsen rá ideje.


Te amúgy rendet tartasz a lakásban?

Sokszor látom azt, hogy más férfiak elvárják a melózó feleségüktől, hogy munka után még főzzenek, takarítsanak...Ugyanezt viszont nem tenné meg a férj. És most hagyjuk, hogy a nő dolga a házimunka.

2013. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%
Jé, én meg azt hittem, trehány vagyok, de ezek szerint nem!:) én se tartok patyolat rendet ha a férjem nincs itthon, és nem szőrtelenítek, csak főzök!:)
2013. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ettől még nem rendetlen a feleséged.

Amikor a párom külföldön van, én se viszem túlzásba a takarítást. Általában egy enyhe depresszióba esem olyankor, és nem érdekel. Csak az motoszkál a fejemben, hogy minek? Kinek? Ha meg is csinálom, csak nyűg az egész.

Ha viszont itthon van, szívesen és örömmel teszem ugyanezt. Mert egyébként alapesetben borzasztóan zavar a kosz :D Csak az az enyhe depresszió, egyedüllét az, ami betesz. Mondjuk szerencsére ő csak egy hétre megy el, annyi idő alatt meg nem lesz nagyon gáz a lakás, 3-6 hét után nem is tudom, mihez kezdenék..


Szerintem ne foglalkozz ezzel. Tegyél meg annyit, hogy felhívod, amikor mész, ha máshonnan nem, a reptérről küldj smst, ő meg megteszi, hogy mire hazaérsz, rendbe szed mindent és voilá, mindenki boldog :)

2013. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Helyesek vagytok!


Most már jobban meg tudom fogalmazni, a kérdésem már látom, hogy túl erősre sikerült.

A lényeg, hogy az zavar, hogy ezentúl arra fogok gondolni, amikor telefonálok, hogy jövök, akkor ő hirtelen csapot-papot félbehagy és mint az őrült nekiáll sikálni, mosni gyorsan kozmetikázni stb...

De én nem szeretném, hogy görcsbe ránduljon a gyomra a hírre, hogy érkezem és azon kezdjen kattogni az agya, hogy mi mindent kell most nagyon gyorsan megcsinálnia...ez nem az örömteli várakozás, hanem egy fáradtságos, görcsös megfelelni akarás...

2013. máj. 8. 11:35
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Keményen fogalmazol, és szerintem túl nagy ügyet csinálsz ebből a "problémából". Nem kell rögtön belelátni olyat, ami nincs is, hogy szerepeket játszik stb...stb...

Igen, valószínű neki sem könnyű egyedül, és ha magányosnak is érzi magát, kicsit depressziósnak, hát a legutolsó dolog a takarítás, meg a rendrakás. Meg nem szőrtelenít, na bumm. Basszus ő is ember. Egyébként meg, ha tudja, hogy jössz, megcsinálja nem? És ezt úgy kell felfogni, megcsinálja, mert szeret, nem kényszerből. Ha egyedül van az ember, sok mindenre nincs energiája, sem kedve csinálni. Ez legyen a legnagyobb problémátok. Nem kell ezt felfújni ennyire szerintem.

2013. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
A várakozás attól még nem biztos, hogy görcsös lesz részéről, ha előre megtudja az érkezésed. Én gyakran szándékosan azért hívok vendégeket, hogy legyen ok a takarításra. Mert csak akkor tudom nomrálisan csinálni, ha van értelme. És ha tudom, hogy jön a párom vagy bárki, akkor előtte nagy lendülettel és élvezettel takarítok, készülök. Amúgy meg nem, mert utálom a fölösleges munkákat,aminek pár óra múlva már nincs látszatja.
2013. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Te görcsösnek gondolod,ő nem hinném.


Volt időszak amikor csak 2 hetente tudott hazajnni párom (szintén külföldi meló,szerencsére csak 3 hónap),olyankor én is hanyagoltam a házimunkát,szomorkodtam magamban,szőrös lábbal,kócos hajjal,stb.

De tudtam,hogy szombat reggel érkezik,pénteken felvillanyozva nekiláttam takarítani,sütni,főzni,rendbeszedni magam,és belül öröm volt bennem,hogy végre jön.Nem megfelelni akartam,hanem örömet okozni. (bár ő nem gondolja megbocsáthatatlannak ha kupit csinálok).

2013. máj. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!