Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt mindenki?...

Miért csinálja ezt mindenki? Férjem is hogy lehet ilyen?

Figyelt kérdés
Nagy bajba kerültünk pár hónapja a férjemmel, a lakhatásunk került veszélybe mert őt kirúgták és egyedül csak én kerestem amiből nem jöttünk ki, és Édesanyámtól kértem kölcsön többször. Nagybátyám rengeteg pénzel tartozik nekem, próbáltam elkérni tőle vagy legalábbis rávenni hogy törlesszen végre, jött a hitegetés hogy majd ekkor meg majd akkor.. hát azóta sincs semmi. 3 hónapja férjem kapott egy jó állást, jó fizetés+ fizeti a főnöke az albérletet de ezmiatt el kellett költöznünk és én csak most találtam ebben a városban munkát, jövő hónapban kapok majd fizetést. Anyukám bajban van, a főbérlője lelépett, rengeteg adósságot hagyva maga után, nem fizette hónapokig a villanyt se a vizet ezeket anyukám volt kénytelen befizetni csakhogy ne kapcsolják ki ezeket, és amúgy se volt hova mennie, de most menni fog mert most már a házat akarja vinni a bank. Annyi pénze volt hogy ki tudta fizetni az új albérletét, de semmi pénze nem maradt, nem tud enni sem mert nincs mit, miből. Múlt héten szólt Anyukám, elmondtam a férjemnek mekkora baj van és magától felajánlotta hogy megoldja, kér kölcsön a szüleitől még a héten. Nem kért, azt mondta hogy majd a főnökétől kér előleget inkább. Ebből az lett hogy azt mondta még múlt csütörtökön hogy kedden vagy szerdán lesz pénz, akkor el tudom küldeni. Tegnap megkapta a fizetését nem is azt a bizonyos kölcsönt és mélyen hallgatott. Ma megkértem hogy segítsen az Édesanyámnak, küldjünk neki pénzt, nem nagy összegről lenne szó 20-30ezer ft-ról, azt mondta ha hazaér megbeszéljük és már megint megy a variálás... Ez nagyon bánt. MIndenki csak hiteget. Nem értem a férjemet sem, mert nem kényszerítettem semmire, magától ajánlotta a segítséget de csak az időt húzza.:( De akkor eszébe jutott neki is az Anyukám amikor nem volt pénzünk.. most hogy ő van bajban így már nem oké a dolog.. nagyon csalódott vagyok. Mit csináljak?:(
2014. máj. 14. 12:22
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
na jó ez már nagyon durva, remélem nem fogod tovább tűrni, hogy ez a pasi továbra is megalázzon.
2014. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Anyukám messze lakik sajnos így nem tudok hozzá menni mert nem tudnék bejárni dolgozni. Tegnap este jött egy vevő megvett tőlem 3 ruhát, így most van pénzem "kajára" meg 2000ret hétfőn elküldök anyukámnak. nem sok, nagyon nem.:( előleget nem merek kérni mert csak ettől a hónaptól dolgozok, meg nagyon megalázó a helyzetem.:( valahogy csak megleszek. Férjem békülne, tegnap vett nekem pár dolgot (kaját) de hozzá sem nyúltam és nem is fogok. Lehet ahogy megkapom az első fizetésem el is költözök, csak legyen elég az albérletre.
2014. máj. 17. 11:36
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Szia kérdező!Mi újság veled?Nálunk is hasonló a helyzet.Csak itt rendszeres.A férjem míg nem dolgozott,2 évig,én pedig gyeden voltam,anyukámék adtak rendszeresen pénzt meg kaját.Ha bármi kellett mindig mondta,h majd anyu ad,kérjek tőle.Az úgy rendben volt.Most kis ideig fordított helyzet volt,anyukàm nem dolgozott férjem igen.De nehogy már ő azért melózzon,hogy mást tartson!Pedig messze nem úgy kellett volna segíteni anyukámnak,mint ahogy ő segített minket 2 éven keresztül,amikor majd minden nap ő vett nekünk kenyeret is,hogy legalább arra ne kelljen költeni.Ez mind feledésbe merült,nem hogy egyszer is megköszönte volna,hanem még így viselkedik.Alap esetben is sértő lenne,azok után meg amit anyukám tett èrtünk még inkább az.Múltkor két napra kellett volna Anyunak 5000 ft,amit oda is adtunk ugyan,de amit én azért kaptam!Ha rajta múlt volna,egyszerûen azt mondja,hogy nincs és kész!Viszont ha megint úgy adódna ,hogy nekünk kellene valami,azt persze pofátlanul nem hogy elvenné ,hanem még kérné is!Az biztos,hogy ha nem lennék ilyen helyzetbe,el se hinnèm hogy ilyen hernyók vannak.Utána meg mikor úgy tesz,mintha semmi se történt volna...És ez nekem a szívem mélyén fáj,mert ha az ő anyukája lenne akinek segíteni kell,én nem hogy engedném,hogy adjon,de még én mondanám is!A te férjed is csak a megoldást kereste...azért dugta el előled is a pénzt!A barom!!
2014. máj. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Szia! Jézusom.... azt hittem az esetem egyedi de ezek szerint nem.:(( szégyellheti magát ő is. Itt minden változatlan, a pénzt azóta se látom, most már a cuccaimért se nagyon jelentkeznek hogy megvennék. Fogalmam sincs mi lesz és leginkább anyukám miatt aggódom. nagyon bánt hogy szegény sokat segített és most meg cserben hagyom.
2014. máj. 20. 12:29
 35/35 anonim ***** válasza:

Hát azért ezt ellenlépés nélkül csak nem hagynám.

Nincs mit enned, mert nem ad pénzt, mert pár hónapja amióta melója van ő a király? Hát költhetné kajára azt amit nem ad oda, mert bármi amit hazahoz, dobálnám ki az ablakon.


Azt hiszem felvilágosítanám róla, hogy ahhoz a pénzhez nekem is közöm van. Ha máshogy nem, hát így. No meg feltenném azokat a dolgokat is a netre, amit nem én fizettem. Aztán előbb utóbb csak megadná magát.

2014. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!