Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt mindenki?...

Miért csinálja ezt mindenki? Férjem is hogy lehet ilyen?

Figyelt kérdés
Nagy bajba kerültünk pár hónapja a férjemmel, a lakhatásunk került veszélybe mert őt kirúgták és egyedül csak én kerestem amiből nem jöttünk ki, és Édesanyámtól kértem kölcsön többször. Nagybátyám rengeteg pénzel tartozik nekem, próbáltam elkérni tőle vagy legalábbis rávenni hogy törlesszen végre, jött a hitegetés hogy majd ekkor meg majd akkor.. hát azóta sincs semmi. 3 hónapja férjem kapott egy jó állást, jó fizetés+ fizeti a főnöke az albérletet de ezmiatt el kellett költöznünk és én csak most találtam ebben a városban munkát, jövő hónapban kapok majd fizetést. Anyukám bajban van, a főbérlője lelépett, rengeteg adósságot hagyva maga után, nem fizette hónapokig a villanyt se a vizet ezeket anyukám volt kénytelen befizetni csakhogy ne kapcsolják ki ezeket, és amúgy se volt hova mennie, de most menni fog mert most már a házat akarja vinni a bank. Annyi pénze volt hogy ki tudta fizetni az új albérletét, de semmi pénze nem maradt, nem tud enni sem mert nincs mit, miből. Múlt héten szólt Anyukám, elmondtam a férjemnek mekkora baj van és magától felajánlotta hogy megoldja, kér kölcsön a szüleitől még a héten. Nem kért, azt mondta hogy majd a főnökétől kér előleget inkább. Ebből az lett hogy azt mondta még múlt csütörtökön hogy kedden vagy szerdán lesz pénz, akkor el tudom küldeni. Tegnap megkapta a fizetését nem is azt a bizonyos kölcsönt és mélyen hallgatott. Ma megkértem hogy segítsen az Édesanyámnak, küldjünk neki pénzt, nem nagy összegről lenne szó 20-30ezer ft-ról, azt mondta ha hazaér megbeszéljük és már megint megy a variálás... Ez nagyon bánt. MIndenki csak hiteget. Nem értem a férjemet sem, mert nem kényszerítettem semmire, magától ajánlotta a segítséget de csak az időt húzza.:( De akkor eszébe jutott neki is az Anyukám amikor nem volt pénzünk.. most hogy ő van bajban így már nem oké a dolog.. nagyon csalódott vagyok. Mit csináljak?:(
2014. máj. 14. 12:22
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Ennek valas lesz a vege, az biztos.
2014. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Megint a 20-as vagyok... Nem lehetne ismerősöket felhívni, Anyukának vigyenek kaját vagy próbáljanak neki bárhogyan segíteni? Akik a közelében laknak. Testvér? Unokatestvér? Egyéb rokonok? Új főnöknek nem hiszem hogy elmondanám, mekkora egy patkány a férjem, de rokonoknak simán. Más megoldást kell találni, de gyorsan. Mit eszik az a szegény asszony? Vagy a lakóhely szerinti illetékes polgármesteri hivatal jegyzőjével kéne beszélni. Például. Napi egy ebéddel szerintem tudnának segíteni. Vagy a szomszédok. Ennyi jutott csak most az eszembe.
2014. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
85%
Felmarkolta és vitte az összes pénzt, most meg ki tudja, hol van? Szóval készpénzben kapja a fizetését? Mi a helyzet a bankszámlával? Vagy ennyi lóvéval a zsebében fog majd kóborolni? Ha viszont van bankszámla, hozzá tudsz férni vagy ez is csak az ő nevén van?! Anyám, remélem, nem. Ismertem olyan "embert", aki minden "javat" a nevére íratott és minden banki kölcsönt meg a feleségére. Azóta sem értem azt a nőt. Egyébként ha azon a faszin múlt volna, az ő gyerekei sem kaptak volna enni. A nőnek minden fillérért harcolnia kellett. Az nem élet. Volt hogy hó végére a szomszédból kellett kölcsön kérni tejre-kenyérre a gyerekeknek - aztán az asszony megtalálta a hatalmas dugi-pénzt a faszi mindennel felszerelt műhelyében.
2014. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

"Ismertem olyan "embert", aki minden "javat" a nevére íratott és minden banki kölcsönt meg a feleségére. "

Olyan mindegy, mivel hazassag alatt vagyonkozosseg van.

2014. máj. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Igazad van, de azért említettem meg, hogy a mentalitást érzékeltessem.
2014. máj. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Már el is vitték a monitort, 7000 ftot kértem érte, de már bánom mert nagyon alacsony áron adtam.:(( de már mindegy. most én vagyok a szemét, meg hogy ne csodálkozzak hogy ő is így áll majd hozzám. van egy olyan érzésem hogy se pénzt se kaját nem nagyon fogok látni, még az is benne van hogy kirak innen. el fogok válni, ez már biztos. elég nagy veszekedés volt most.


Sajnos anyukámnak nincs senkije abban a városban ahol lakik, de szerintem szalonnát meg ilyesmit fog majd tudni kérni "hitelbe" mert múltkor is ezt csinálta amikor nekünk nem volt kajánk.


Nincs bankszámlánk, férjemnek kellett egyet nyitni amikor megkapta ezt a munkáját, de az én telefonomra jönnek az smsek hogy ennyi meg annyi tartozás van rajta.

2014. máj. 14. 18:16
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
"...most én vagyok a szemét, meg hogy ne csodálkozzak hogy ő is így áll majd hozzám..." Egy gond van ezzel a mondattal: amit most Te csinálsz, az REakció arra gonosz érzéketlenségre, amivel ő borított mindent.
2014. máj. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Valami fejlemény? történt valami azóta?
2014. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Hajaj de még mik! Veszekedés, nem kevés ideig. ő nem érti ez nálam miért váló ok, meg hogy ő megoldást keresett anyukám problémájára.. hát ez nincs így. ő csak halogatta. De a szerdai napról már nem beszélt amikor csípőből elutasította a kérésem, ráadásul úgy hogy ő nem fog szívni más miatt.. Azt mondta nekem is csak annyi bajom van hogy csecsemőkoromban nem folytottak vízbe. Elküldtem anyukámnak azt a 7000 ft-ot amit a monitorért kaptam. A pénzt azóta se rakta oda ahol szoktuk tárolni, nála van még mindig. Tegnap lement boltba hozott magának kaját. volt nekem is kajám még tegnapig ma viszont fogalmam sincs mit eszek. de nem baj, csinálja csak.
2014. máj. 16. 11:32
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Én már anyukámnál lennék, ha megoldható, hogy onnan járjak dolgozni. :( Borzasztó, hogy ilyen emberek vannak. Azonnal otthagytam volna, aminkor azt mondta, hogy miért nem folytottak vízbe csecsemőkorodban.

Esetleg a főnököddel nem lehet beszélni, hogy ilyen helyzetbe kerültél, adjon előleget? Lehet megértő lennek.

2014. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!