Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találkozzak apámmal 8 év után?

Találkozzak apámmal 8 év után?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Apámnál maradtam 13 éves koromig, ezután anyámhoz kerültem, azóta nem láttam.

Mig vele voltam nem valami jól viselkedett velem. Naponta ordibált velem, és most bocsássanak meg a következőkért, amit irok: ilyen szavakkal illetett engem: szar, fos, gané, élősködő pocok és még hasonlók. Nagyon fájnak nekem ezek a dolgok, az egész gyerekkorom. Tudom, hogy ő is csak az életnek egyik áldozata, és nem rossz ember. Erkölcsileg, szellemileg sokkal jobb, mint anyám vagy nevelőapám, csak őt is verte a sors, és csak én voltam ott, akinél kiélhette haragját.

Most volna lehetőségem találkozni vele, de ha kitudódik anyámékkal nagy vita lenne belőle, ezt sem akarom. Vajon megtegyem? Volt már valaki hasonló helyzetben? Milyen lenne/lehetne ennyi idő után találkozni egy apával?


2008. júl. 28. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ez egy nagyon nehéz kérdés. és gondolom te is tudod hogy itt választ nem fogsz kapni. mi nem ismerjük a konkrét tényeket, miért voltál apádnál ezidö alatt, miért nem anyád gondozott ekkor? miért kerültél el onnan? miért lenne mérges anyukád ha megtudná? szóval sok sok kérdés áll leötted amit neked kell saját magadnak feltenni és válaszolni rá.

ami biztos hogy attol hogy találkozol vele még semmi sem lesz. lehet holnap találkozol vele aztán még holnapután felhívjátok egyást a következö héten megint minden a feledésbe merül.

de ö az apád aki ahogy írtad nevet is téged egy darabig amikor anyukád hol is volt?....

2008. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, találkozz vele, és bocsáss meg. Csak egy apád van, és ha úgy temeted majd el, hogy nem tudtál tőle elbúcsúzni és megbocsátani, soha a hátralévő életedben nem lesz nyugtod, nem tudsz majd tükörbenézni, és örökké bánni fogod. Tapasztalat mondatja velem.:(
2008. júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, találkozz vele. Ő az apád, akármilyen is. Persze nem kell utána összenőnötök, de valamilyen szinten tudjatok egymás életéről. Később aztán meg is beszélheted vele, amit leírtál, hogy rossz volt neked amikor bántott, de azért nagyon szereted. Kérd meg, hogy soha, senkit ne bántson úgy, ahogy akkor téged bántott. Te bocsáss meg neki.
2008. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Találkozz vele.8 év sok idő azalatt megbánhatott mindent, ahogy mondtad azér volt ilyen veled mert nem volt más akin kitöltse, nem szándékosan tette.Mégis csak az apád egy esélyt adj neki.Balhé meg nem lehet, hogy találkozol a saját apáddal, ha meg igen akkor tiltanak tőle.Beszéld meg anyukáddal, hogy szeretnél vele találkozni, hátha nem lesz vita.Én is 7 év után találkoztam újra apukámmal, sokkal jobb lett a kapcsolatunk és azóta is tartjuk a kapcsolatot.Sok sikert
2008. júl. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég kemény gyerekkorod lehetett, jobb, ha a szüleiddel közvetlenül tisztázod a dolgaidat.

Nem hagynám ki helyedben ezt a lehetőséget. Ha te annyit elmondasz neki, hogy köszönöd, hogy abban a helyzetben melletted volt, már sokat tettél - önmagadért. Később megbeszélhetitek mindazt, amit leírtál itt. Felnőtt vagy már, úgy is látod a helyzeted, akár jó kapcsolatot is kialakíthatsz vele.

2008. júl. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen találkozzál vele.Nagykorú vagy,semmi szükség édesanyádtól engedélyt kérni.Mond meg őszintén apával találkozok!Sok mindent tisztázhattok,sok kérdésedre adhat választ,ami szerintem örökké foglalkoztat.Ő az édesapád a vér szava döntő!
2008. júl. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ. Segitettek döntésem meghozatalában. Meg fogom látogatni
2008. júl. 29. 13:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Megvolt? :)


Talán segít ez blogbejegyzés, bár inkább apádnak kellene megmutatni. :) (Amennyiben hívő.)


[link]

2008. szept. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!