Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözésünk óta nem...

Nádszálkisasszony kérdése:

Összeköltözésünk óta nem hívtuk meg a párom családját, elég tolakodóak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz kapcsolatunk van velük. Én évente egyszer-kétszer megyek át hozzájuk, párom azért néhány havonta hazaugrik.


Nagyon zavar, hogy mindig direktbe be szeretnének hozzánk jönni, ha már résnyire kinyitom a kaput egy szempillantás alatt bent is vannak. A házban még nem voltak. Hétvégén megyünk át hozzájuk és már most félek, hogy amikor hazahoznak (erősködni fogoknak, hogy hazahozhassanak) nekünk szegezik a kérdést, hogy be sem engedtek?


Mit lehet erre mondani? Valóban nem látom őket szívesen, de mégiscsak a párom a családja. Szorítsam össze a fogam? Miért kell így viselkdeni?



2014. máj. 9. 10:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
én inkább azt kérdezném meg, Neked miért kell így viselkedni? elég fura hogy a párod családját nem akarod beengedni a házba... igen.. szorítsd össze a fogad... nem járnak minden nap át hozzátok, de ha néha meg akarnak titeket látogatni, azért ne az utcán beszélgessenek már veletek..
2014. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Miért rossz a kapcsolatod velük? Alap esetben szerintem már neked illett volna meghívni őket hozzátok, nem nekik kéne mondogatni, hogy szeretnének meglátogatni. Az még nem tolakodás, hogy szeretnének néha átmenni hozzátok. Szerintem te gondolkodsz furcsán, hacsak nincs valami nyomós okod arra, hogy kizárd őket a házatokból. Erről nem írtál semmit, így nehéz véleményt mondani.
2014. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nyomós okunk van rá. "Átjönni" úgy szoktak, hogy be sem jelentkeznek.
2014. máj. 9. 10:56
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Talán látni akarják hogy hol laktok, milyen a lakás belül. Ezzel mégis mi a baj???
2014. máj. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem szólnak előtte, akkor viszont más a helyzet. Nem zárnám ki őket azért, de a váratlan vendégnek én sem örülök, szerintem nagy tapintatlanság csak úgy beállítani valakihez anélkül, hogy időben szólnánk a jövetelünkről. Még akkor is, ha családtag.
2014. máj. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudod megbeszélni velük, hogy ezentúl szóljanak mielőtt jönnek, mert ez így neked kellemetlen?
2014. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha csak ennyit írsz, hogy "nyomós okunk van rá", akkor nem hiszem, hogy a válaszolók melléd állnak. Én is azt mondom, időnként össze kéne szorítanod a fogad és beengedned őket, mert mégiscsak a férjed szülei. Amíg nem tudjuk az okot, nem tudunk másképp válaszolni.
2014. máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
10%
ha az anyosomék átjönnek ök sem jelentkeznek be...de ez csak akkor volt probléma, mikor szülés után a korházbol jöttünk haza..másnap reggel meg már itt kopogtattak .... miért baj az, hogy nem "jelentkeznek" be? és mi az a nyomos ok?
2014. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%

Valószínűleg megvan az a nyomós oka a kérdezőnek, amiért nem szívesen hívja be a párja családját a házba és nem látja őket szívesen. Nem gondolom, hogy az okhoz közünk van. Nyilvánvaló, hogy nem egyszerű esetek, leírása alapján az ő és párja kapcsolata is rossz velük.


Az nagyon kemény ellenállást váltana ki belőlem is, ha az "engedélyem nélkül" egy résnyire nyitott kapun át is benyomulnának. Azt hiszem, nagyon nem tűrném szó nélkül.


Szerintem intelligensen, nyugodt, de határozott hangon vissza kell utasítani a "hazaviszünk" felajánlásokat. Magyarázat nélkül. Rossz viszony esetén nem szükséges magyarázkodni.


Azt is határozottan, ellevetést nem tűrően, de mégis nyugodtan meg kell nekik mondani, hogy nektek az a felállás, hogy ti mentek el időről-időre meglátogatni őket, elég, elégedjenek meg ők is ezzel, mert részetekről több a kialakult viszonyra tekintettel nem várható, tessék megérteni, hogy a házunkba nem jöhetnek. És ezt sem szintén nem kell túlmagyarázni. Ha erősködnek, akkor ismételgetsd a magad pár mondatát unos-untalan, amíg meg nem értik.


Hasonló helyzetben ezt tenném.

2014. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Az "Illik tudni" című illemtankönyv szerint családtagnak nem kell előre bejelentkezni, ha látogatóba jön.

Nekem húgomék csináltak régen úgy, hogy csak felcsöngettek és jöttek. Aztán sokszor nem találtak otthon.

Akkor átállottak arra, hogy előtte ideszólnak, hogy ekkor-akkor megyünk.

Mostanában nem is nagyon jönnek, megvárják, hogy hívjam őket.

Az első két forma szerintem elég tapintatlan, ha családtag, ha nem. (Hozzáteszem még azt is, hogy nagyon jóban vagyunk a húgival, ezzel nincs semmi probléma.)

De miért is tapintatlan? Mert nem kérdés, hanem kijelentés. Ilyen felhangja van: ~"Megyünk oszt kész. Ha jó, ha nem jó."

Szerintem sokkal jobb forma a kérdés. (Ma már mindenkinek van mobilja, nem úgy mint a 80-as években, amikor az ominózus illemtankönyvet írták.)

"Szia. Most végeztem. Otthon vagy? Fél óra múlva ÁTMEHETEK? Vagy gyere át te."

Valahogy ilyen irányba kellene terelni a dolgokat. Nem tudom, hogyan.

Szerintem esetedben ne félj az átmenésüktől. Sőt te hívd be őket pár percre. Előtte beszéld meg a pároddal, hogy igen rövid idő múlva küldje haza őket.

Egy kapcsolatban elvileg mindenkinek a saját családját kellene kezelnie. Kommunikáció! "Figyi, idejöhetnek, akármilyen is a kapcsolatom velük, de te gondoskodj róla, hogy idejében hazamenjenek."

2014. máj. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!