Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözésünk óta nem...

Nádszálkisasszony kérdése:

Összeköltözésünk óta nem hívtuk meg a párom családját, elég tolakodóak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz kapcsolatunk van velük. Én évente egyszer-kétszer megyek át hozzájuk, párom azért néhány havonta hazaugrik.


Nagyon zavar, hogy mindig direktbe be szeretnének hozzánk jönni, ha már résnyire kinyitom a kaput egy szempillantás alatt bent is vannak. A házban még nem voltak. Hétvégén megyünk át hozzájuk és már most félek, hogy amikor hazahoznak (erősködni fogoknak, hogy hazahozhassanak) nekünk szegezik a kérdést, hogy be sem engedtek?


Mit lehet erre mondani? Valóban nem látom őket szívesen, de mégiscsak a párom a családja. Szorítsam össze a fogam? Miért kell így viselkdeni?



2014. máj. 9. 10:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
9%

Hát és olyan gyakran odajönnek hozzátok, hogy annyi idődet elveszik???



Mégiscsak közeli rokonok, a párod szülei, ők nevelték fel, hát most, hogy már kirepült, akkor sem akarják teljesen megszakítani vele a kapcsolatot, ez tök normális normális családok esetén.

Én úgy gondolom, hogy ha a fiukat rendesen nevelték, és gyerekkorában is volt magánszférája, amit tiszteletben tartottak és nem szóltak minden dolgába bele, akkor jó kapcsolatuk lehet, akkor a párodnak sincs oka teljesen függetleníteni magát tőlük, mert feltehetően ezt a magánszférát nálatok is tiszteletben tartják.


Érthetőbben példával:

Én pl. ha saját lakásom és családom lesz, akkor az én anyámat biztosan nem fogom csak úgy bármikor beengedni, hanem csak előre megbeszélve, amikor is inkább "vendégség szitu" lesz nálunk. Merthogy az én gyerekkorom és a későbbi évek sem voltak normálisak az anyámmal való kapcsolat tekintetében. Anyám nem hagyott soha semmi önállóságot nekem, mindenbe beleszólt, mindent kritizált, minden cuccomban mindig turkált, mindenről tudni akart, és soha nem volt egy saját szobám, még csak egy saját sarkom se a nagy házában. Gyakorlatilag egy megtűrt személy voltam, aki leginkább csak útban volt neki.

...Biztosra veszem, hogy ha (a leendő) saját lakásomba jönne anyám, akkor ott sem lenne képes leülni és normálisan viselkedni, hanem belenézne a szekrényekbe, kritizálná a berendezést, szépen megmondaná, hogy ezt meg azt nem így "szokás"...

No ez elég volt addig, "amíg az ő házában" éltem...

Ezért nem fogom anyámat gyakran beengedni, ha az első alkalmakkor hozza a formáját...


Viszont a párom szüleit nem ismervén nekik megadnám a lehetőséget, hogy normális átjárós viszony legyen, ha ők és a párom jól kijönnek. Aztán ha bebizonyosodik, hogy olyanok, mint anyám, és beleszólnak rendszeresen a dolgaimba, akkor majd én is bezárom a kapukat.


De amíg nincs ilyenről szó, addig szerintem teljesen természetes és normális, hogy a szülők átjönnek néha, akár bejelentkezés nélkül.

2014. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, hogy azért járogatnak át annyit, mert már végre szeretnék látni belülről is a házat :)

Hívjátok már be őket egyszer és akkor le van tudva.

2014. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
38%

Elképzelhető, hogy a kérdező attól is tart, hogy ha egyszer beengedi őket, akkor a párja családja, akik elég "tolakodók" még sűrűbbre fogják venni a látogatásaikat, amiket viszont a kérdező biztosan nem szeretne.


A párod egyébként mit mond?

2014. máj. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
36%
Fura, hogy kozel laktok egymashoz, de csak par havonta talalkoztok. En legalabb egyszer havonta athivnam oket egy vasarnapi ebedre.
2014. máj. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
56%
Gondolom az zavar, hogy a ti házatok, a ti magánszférátok és ők benyomakodnak, esetleg megjegyzéseket tesznek... ennek ellenére szerintem elvárható, hogy néha átmenjenek, az hogy nem látták még a házat meg szerintem abszurd.
2014. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
38%
1 hónapban egyszer nem tudod összeszorítani a fogad és felszínesen kedvesnek mutatni magad?
2014. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%
De nem lehetne hogy te se menj hozzájuk? Kicsit furcsa hogy te bemész a házukba, eszel iszol, de ők nem mehetnek be hozzád....
2014. máj. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%
Ha ritkàn mennek, azt még ki lehet birni, még ha utàlod is öket szerintem. Hozzànk sogornöm jött naponta, csak ugy benyitott, bejött...észrevette magàt azota, ritkàn jön, és szol elötte:) Jobb is a kapcsolatunk!
2014. máj. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%
Furcsának találom ezt a hozzáállást, hogy a szülőket nem engeditek be. Az egy dolog hogy nem vagytok jóba, de attól még (ha sűrűbben nem is) pár havonta igazán meghívhatnátok őket. Bár nem írtad, hogy konkrétan mi a gond velük, de nem lehet olyan nagy a baj, ha ti azért néha-néha elmentek hozzájuk. Elég ciki hogy ti mentek hozzájuk, ők meg nem jöhetnek hozzátok.
2014. máj. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az az érzésem,hogy szégyenled a házatokat. Egyértelmű,hogy a házra a kíváncsiak, minden ehetőséget megragadnak ,hogy elmenjenek/bemenjetek hozzátok. Ha csak egyszer beengednéd őket akár pár percre is, onnantól nem akarnának mindig bemenni.
2014. máj. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!