Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők arra születtek, hogy...

A nők arra születtek, hogy szolgálják a férfiakat?

Figyelt kérdés

Nem bántásnak szántam a kérdést, semmi pejoratívat nem értek mögötte.

A sógornőm kapcsán merült ez fel bennem. Éveken át tűrtük a feleségemmel a pasija pofátlankodásait, a tanulatlan, arcpirítóan buta kérdéseit, amivel a halálba fárasztott mindenkit. Csendben voltunk, mert hát mégiscsak a nejem kishúgáról van szó, de aztán egy agresszív jelenetnél kimutatta a foga fehérjét. Nem is értettem, és ma sem értem, mit akart, vagy honnan vette a bátorságot, de amikor szóltunk neki, hogy talán ne állítson be váratlanul akármikor, hanem szóljon előtte, arról kezdett ordibálni, hogy neki itt (nálunk) milyen jogai vannak. Veszélyes, harcművészetet tanult ember, nem volt kellemes jelenet. Abban maradtunk, hogy ha még egyszer beállít, rendőrt hívunk.

Azóta a kiscsaj nem áll velünk szóba. De tényleg. Három hónapja duzzog, egyetlen rohadt szót nem szól hozzánk, nem eszik a kajánkból, csak sunnyogva, amikor senki se látja. Mindezt egy ilyen emberért.

Komolyan kérdezem: onnantól kezdve, hogy egy nő talál magának egy férfit, bálványként kezdi imádni, előrébb helyezve minden másnál? Kritikátlan, vallásos düh tombol bennük, ha az imádott, istenként tisztelt férfit (aki akár a saját fiuk is lehet, sőt akkor csak igazán) valamilyen konfliktus éri. A fenti példa kirívó, de mindenhol ezt látom. Ez a női lét lényege? Találni valakit, akiért lehet harcolni (még ha az adott férfi nem is különösebben viszonozza a kötődést), különben nincs értelme az életnek?


2014. máj. 7. 09:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Csak a rendkívül ostoba nők viselkednek így.


Szerencsére nagyon elenyésző hányadban tapasztaltam ilyet, de ahol igen ott még ennél is rosszabb volt a helyzet..

2014. máj. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Én nőkét sem értem az ilyen nőket :)

Az fura, hogy te mindenhol ezt látod, mert én ugyanúgy látok ilyet a férfiaknál és a nőknél is párkapcsolat esetén. Szülőknél én is inkább anya-fia kapcsolatban láttam :)

Van aki ilyen típus, gondolom önbizalom hiányos, elégedetlen, fél, hogy nem lesz neki más, a pasi gondolom, ezzel is tömi a fejét, hogy örülhet, hogy egyáltalán ő van neki. Ismerem az ilyen típusú férfiakat. Hidd el, nem minden nőnek jön be ez a stílus. Sőt, sokan messziről elkerülik az ilyet.

De a lényeg, hogy ahhoz, hogy egy nő ilyen legyen, egy férfi is kell, aki elvárja, hogy ilyen legyen a nő.

Fordítva is van így, ismerek olyan nőt, aki úgy szabályozza, meg helyreteszi a férjét, hogy csak lesek, hogy egy férfi ezt hogy tűrheti el.

2014. máj. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
olvass utána a Stockholm szindrómának. Az összes ilyen esetnél hasonló dolgok mennek végbe pszichésen. (A Stockholm szindróma legjobb példája gyerekmesékből: A szépség és a szörnyeteg. De éppenséggel ugyan ez játszódik le a Trónok harcában Draeneys és Drogo között, amelyet az író is szemlélet és az olvasó is át él)
2014. máj. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Bence_ ***** válasza:
8%

"igen". Férfiak meg arra, hogy boldoggá tegyék a nőt.

Embereket meg arra, hogy figyeljenek egymásra.

2014. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Abból, hogy csak akkor eszik a kajátokból, mikor senki sem látja, én inkább azt feltételezem, hogy NEM MER ellentmondani a pasijának. Ha az tényleg harcművészetet tanult, akkor ezt nem is csodálom.


Próbáljatok (hatszemközt) elbeszélgetni a "kiscsajjal", lehet, hogy részéről nem bunkóság ami a dolgok mögött van, hanem félelem. Talán nem mer segítséget kérni, talán nem is tudja, hogy számíthatna-e rátok.


Beszélgessetek vele, a pasija nélkül!!! Így sokkal több ki fog derülni abból, hogy miért nem akar vagy nem mer szóba állni veletek.


Aztán persze lehet, hogy tévedek, mert nem ismerem őt, nem tudom, hogy mi lakik benne. De talán érdemes ezt a lehetőséget is meggondolni.

2014. máj. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
6%

A kis tulok mellett érzi magát biztonságban. Egyébként te sem lehetsz egy nagy ász, ha a feleséged húgával élsz együtt. Jó, hogy nem bújsz a szoknyájuk mögé, ha meg kellene védeni a területedet.

A kérdésre pedig általánosságban az a véleményem, hogy sokkal jobb ez a rajongó típusú nő, ezek általában boldogok, szépek, csinosak, tudnak szeretetet adni, kiállnak a férfi vagy ahogy írtad a fiuk mellett.

Ezek a mai öntudatos, de általában csak a testi előnytelenségüket leplező, önérzetes, határozott véleményű, de végtelenül ostoba nők, akik csak papucstípusú férfiakkal tudnak együtt élni, azok nem jók semmire, csak a baj van velük.

2014. máj. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
19%
Ne altalanositsunk, en is irhatnam hogy a ferfiak meg arra szulettek, hogy dogoljenek meg a munkaban es hordjak haza a penzt?
2014. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van, de csak a csúnya, sikertelen nők lesznek olyanok, amilyeneket most leírtál. Tehát az egészséges lelkű, szép nők olyanok lesznek, mint az én példámban, vagy csak a két végletről beszélünk, és van olyan nő, aki kedves, vonzó, mégis tud felnőtt módjára, elvakult rajongás nélkül szeretni egy férfit?
2014. máj. 7. 10:24
 9/32 A kérdező kommentje:
Nem utolsó, hatos.
2014. máj. 7. 10:25
 10/32 anonim ***** válasza:
7%

"felnőtt módjára, elvakult rajongás nélkül szeretni egy férfit"


Az ilyenek szoktak tinédzser módjára belezúgni(sic) a kollégájukba vagy a fitnesz edzőbe. A férjük meg marad a felnőtt módjára szeretett palimadár. :-))))))))))))

2014. máj. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!