Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki naplót írni családos...

Ciki naplót írni családos anyaként?

Figyelt kérdés
Lassan 10 éve éve írol naplót. Nem gépen, még a hagyományos papír-toll formátumban. Azóta férjhez mentem, született egy kisfiunk, 2 éves lesz nyáron. Néha kellemetlennek érzem és még magam is feleslegesnek tartom, nem látom értelmét, hogy a későbbiekben mit csinálok vele... de most jó írni, néha vissza olvasni.
2014. ápr. 30. 14:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem ciki, sőt, pszichológusként mondom Neked, hogy azoknak az embereknek sokkal jobb az életvezetésük és sokkal kiegyensúlyozottabbak, könnyebben kezelik a stresszt, akik naplót írnak. Életem válságos, nehéz időszakaiban naplót vezettem én is. Kifejezetten jó dolog. Én is írnám, csak mostanában lusta vagyok hozzá...
2014. ápr. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%

Szia sorstárt! :)

Én 12 éves korom óta írok naplót.Most leszek 26,vagyis 14 éve.Azóta férjhez mentem,elköltöztem,és született egy kislányunk is,aki 1,5 éves.Én is még a régi toll+papír formába írom,sőt ilyen kis kulccsal zárhatós kiskönyvbe.

Nem minden nap,de azért minden héten.Nem tartom cikinek!Sőt!Nagyon jó visszaolvasni,hogy pl: Mi történt 2000.09.18.-án,amire az emberek többsége nem is emlékszik,én viszont pontosan tudom,és vissza tudok rá emlékezni.

Szóval írd csak nyugodtan! :)

2014. ápr. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
nem ciki ,én is írok,igaz hivatalból kell írni a munkáról,de nagyon hasznos ,ugyanígy jó dolognak tartom a saját naplót :)
2014. ápr. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 zabmester ***** válasza:
93%

Dehogy ciki :) Nagyapám a halála napjáig írt naplót, ráadásul még azt is megengedte, hogy elolvassuk, a mai napig szeretek belelapozni, nagyon érdekes, hogy miket írt 50-60 évvel ezelőtti dolgokról. Én nagyon örülök neki, hogy vezetett naplót.

Én is írok, igaz, nem valami rendszeresen sajnos. Kb. 10 évesen kezdtem el, akkor még nagyon gyakran írtam, kamasz koromban is végig, de amikor már gyerekem lett, kevesebb is lett az időm, meg egy idő után nem volt miről írnom, mert eléggé egyformák voltak a napjaink. Most már azért más a helyzet, nagyobb csemetém van, sokkal több dolog történik, mivel tanulok is, dolgozom is, lenne miről írni, most csak időm van kevés. De azért ha módom van rá, írok. Ebben tényleg semmi ciki nincs, sőt, nagyon jó dolog megörökíteni ilyen formában is azt, hogy éppen mi foglalkoztat.

2014. ápr. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó ilyen válaszokat olvasni! :)
2014. ápr. 30. 17:40
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem csak vigyázz h ki olvassa.

József Attila is ezt csinálta pl. (Szabad-ötletek jegyzéke)

De olyat ne írj bele amit feltudnak használni ellened.

2014. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
96%
Legtöbb nagy író naponta írt naplót, olyan nekik, mint zenésznek a skála. Sokat ki is adtak, Tolsztoj, Márai, Karinthy gyerekkori naplójegyzetei. Egyáltalán nem tiniműfaj. Rendezi a gondolataidat, az élményeidet. Sokkal jobban érzed általa, hogy nem csak történnek veled a dolgok, hanem mindig, mint megismerő alany Te is jelen vagy. Az pedig külön nagyon jó, hogy tollal, papírra. A kézírás is fontos. Rajzolgass is bele, ha kedved telik. Semmi "vélemény" nem számít igazán,hogy milyenre sikerült, teljesítményorientált világunkban végre (!) nem ez a fontos, ez magányos műfaj. aa
2014. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!