Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családban hogy van ez az...

Más családban hogy van ez az ünnepek előtt?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mennyire kéne ezt normálisan tartani, ami itt megy. Most, hogy jön a Húsvét (de Karácsonykor is ez van), kitalálták, hogy 2 hét alatt az EGÉSZ lakást fényesre kell pucolni, lemosni minden ajtót, ablakot, függönyt, konyhaszekrényt, fagyasztót leolvasztani ésatöbbi. Mindezt 2 hétvége!! alatt, mert jaj itt a Húsvét, de olyan dramatikus felhanggal bírják előadni, mintha fegyveresek őrök figyelnék minden mozdulatukat takarítás közben. És ezt sajnos minden túlzás nélkül mondom.

Hétköznap persze segítek én is, amiben kell, de ezt már akkor se tartom teljesen egészségesnek, hogy egy idióta ünnep miatt (bocs, akit ez bánt, én soha nem csináltam az ünnepekből nagy felhajtást) mindenki kidolgozza a belét itthon és persze már napközben se lehet hozzászólni a másokhoz, mert jaj ideges és fáradt, még ezt KELL és azt KELL megcsinálni. Ki kényszeríti mégis???

Ja, a slusszpoén, vendégeket meg nem várunk, talán 1-2 közeli rokon, ha feltéved, de az se azt fogja nézegetni, hogy vajon a vécéülőke peremében látja-e az arcképét...


Félreértés ne essék, megcsinálom én a házimunkákat szó nélkül, ettől a "muszáj" attitűdtől megyek csak a falnak. Bennem lenne a hiba?


2014. ápr. 18. 13:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Pech, hogy a fűtésszezon előtt és után ált a karácsony-húsvét jön. Szóval nálunk azért ilyenkor van a nagytakarítás. Fűtés előtt, egy előkezelés a szekrények mögött, hogy talány nem penészedünk be, fűtés után meg ha be is penészedik a fal...

Tojok a vendégseregre, mert nem járnak... Lenne egy takarítás-rendrakás, hogy fogadjuk, nem miattuk csináljuk meg, magunkért.

Hogy a nap végére idegroncs vagyok az csak a csapatomon múlik-két kicsi és egy férjszerűség. Jah és elég egy nap, ha nem kell szrt vakarni:D

2014. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

nálunk sincs nagy tra-tra...

de a szokásos menüt megtartjuk..

a téli vágásból félretettek a szüleim egy nagy füstöltcsülköt, ezt főzzük..tojást is..torma stb.. elutazunk hozzájuk, ott elmegyünk kirándulunk, és pikniken elfogyasztjuk (egy részét)

én ma itthon takarítok, sütök...iagzándiból nem a húsvét az apropója a nagytakarításnak de így szoktam meg, hisz ilyenkor van először olyan jó idő, hogy az ablakot is meg merem pucolni anélkül hogy széthűtsem a lakást ( 2 hete)


nem a rokonoknak takarítok, hanem a magam jóérzésére..

a "tél porát" kiseprem, és olyan jó a megújult lakásban lennii, a konyhát ki is festettem idén

2014. ápr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

ilyenkor a virágokat is átmosom...átrendezem kicsit a lakást


előző és 2.

2014. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

mai világ betegsége vagy sem, már a 85 éves nagymamám is arrol mesélt, hogy hogy sikálták ki a -házat- gyerekként, tanyán..ugy várták a feltámadást.

nálunk is ez van, minden ablakot lemosni, mindent függönyt kimosni, az összes poharat, edényt, fényesiteni..stb. stb. anyum ilyenkor körülbelül 6 féle ennivalot föz..rengeteg sütemény.

2014. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Látom akkor ez tényleg az idősebb generáció dilije :( Ha legalább nem iylen kényszeresen, idegbeteg módjára csinálnák, még azt mondanám, hogy oké. De az a pattanásig feszült légkör és a másik fél mindenért történő csesztetése... Na ez az, ami nagyon kiborító és megöli az egész "ünnepi"hangulatot. Pláne Karácsonykor ez kiváltképpen ótvar dolog...
2014. ápr. 18. 15:41
 16/19 anonim ***** válasza:
10. én se vagyok idegbeteg, de ettől még igenis másképp készülök. Én így várom a vendégeket. :)
2014. ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Általában a nagyobb ünnepekhez (karácsony, húsvét) kötődnek a nagyobb vendégségek és az emberek többsége a mindenre kiterjedő nagytakarítást is ezekben az időszakokban végzi. Mi sem várunk vendégeket, de a tavaszi időszakban mi is húsvét táján szoktuk pl. leszedni, kimosni a függönyöket, lemosni az ablakokat, meg minden olyasmit, amit évente csak néhányszor csinálunk meg. Végül is megcsinálhatnánk húsvét után is, de valahogy ünnepibb hangulatúnak érzem a fényesre pucolt, illatozó függönyös lakást, szívesebben megcsinálom ilyenkor.
2014. ápr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem a nagytakarítást, nincs is nálam ilyen, de ez mellékes. A stresszes hozzáálláskor akarok hozzászólni, a kérdés eszembe juttatott egy esetet.

Nálunk karácsonykor volt ez, s nem a takarítás, hanem a főzés-sütés miatt, túl gyorsan, idegesen és elég feleslegesen. S korántsem mindig, kis koromban remek együttes sütések-főzések voltak, de egyetlen karácsony nagyon emlékezetes lett :( Akkor éreztem, hogy ez így nagyon rossz. Sok-sok étel... És semmi érzelmi melegség, semmi nyugalom. Nagy ívben tettem a teljes karácsonyi lakomára (aminek az volt az ára, hogy 24-én késő estig be se mehettem a feszült légkörű konyhába, úgyhogy egész nap éheztem), a karácsony és a húsvét szerintem nem az evésről (s tiszta lakásról) kell, hogy szóljon. Azok is fontosak, persze, de nem szabad beáldozni miattuk a lelki nyugalmat és az otthon szeretetteljes légkörét. Az ünnepek, főleg karácsony előtti fogyasztásra ösztönzés is taszít. Az ünnep számomra egy különleges időszak lenne... De valahogy a múlt emlékei miatt csak most, 37 évesen, saját igazi otthonomban kezdek gondolni erre, eddig inkább csak elteltek az ünnepek (az sem segített, hogy a párom sosem volt itthon ilyenkor, mert dolgozott). A kellemes gyermekkori emlékeket eléggé tönkre tudja vágni egy feszült, ideges ünnepre készülődés, ha az ember érzékeny 17 éves. Jó lenne, ha senki sem tenné ezt a gyermekével. Lehet nyugodtan is, s ha mégse jön össze, nem lesz 6féle süti csak 5 és nem lesz _minden_ csillogóan tiszta, akkor sem dől össze a világ.

2014. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Próbáld meg ezt megértetni azokkal, akik egy ilyen mondatért, hogy "nem lesz _minden_ csillogóan tiszta, akkor sem dől össze a világ" kb. a fejedet kiabálják.
2014. ápr. 18. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!