Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok ki kezeli a pénzügyeke...

Nálatok ki kezeli a pénzügyeket a családban? Miért? Mennyire hatékony?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk anyukám, mert apa elköltené cigire az egészet.
2014. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ. Az autókkal, számlákkal, biztosításokkal, telefonnal stb. kapcsolatos dolgokat a férjem.


Az ételekkel, tisztítószerekkel, ajándékokkal (ha van valamilyen alkalom), nyaralással, szórakozással stb. kapcsolatosakat én.


Azért van ez így, mert a férjemet marhára nem érdekli, hogy mennyit költünk pl. élelmiszerre, engem meg marhára nem érdekel, mennyi a benzin ára. A másikat meg igen. Így mindenki foglalkozik azzal, ami hozzá közelebb áll és kész.

2014. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még kiegészíteném annyival a kérdést, hogy mennyire jellemző a családra a pénzügyi tudatosság, pénzügyi tervezés?
2014. jan. 24. 20:00
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

A férjem.. azért mert rendesebb, pontosabb...jobban odafigyel..

de igazából mindketten, csak inkább ha tehetem rá hagyom..


mármint itt most a költségvetés vezetésére...kimutatásokra gondolok.. bővebben nincs olyan amit ne együtt kezelnénk, vagy amiről ne együtt gondoskodnánk...

2014. jan. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Az előző kommentből láthatod, hogy nagyon jellemző a tudatosság ránk..

ezt vezeti férjem..

évekre előre tudjuk, hogyha nem változik a bevételünk, akkor hogy fogunk állni...

menyi a tervezett, mennyi a tényleges kiadás.. mi az ami rezsi, mi az ami mindennapi szükséglet, mi az ami "luxus", ami váratlan.. mennyit költünk a kocsira, mennyit tanolunk...stb


4.

2014. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
A párom, mivel az ő házában élünk és neki van kocsija.
2014. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Kaja, tisztítószer ajándékok, kutya kajája, oltásai, orvosi vizsgálatai nálunk is én, kocsi számlák, biztosítás, ilyesmi nálunk is a párom :D úgy tűnik ez a hagyományos női-ffi szerep.


Tervezünk anyailak persze, főleg mivel felújtunk, én minden vásárlásra fix összeggel készülök, ezt nem léphetjük át, így tudom kordában tartani a kiadásainkat.

2014. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a számlákat én fizetem, bevásárolni legtöbbször közösen megyünk, ha mégsem, abból sincs probléma (úgy értem, még nem volt olyanra példa, hogy a férjemet elküldtem egy kenyérért és hazaállított egy plamzatévével, és fordítva sem) azért működik mert kényelmes, magától értetődő, és a legfontosabb: ugyanolyan a pénzügyi kultúránk, megbeszélés nélkül is ugyanazokat a dolgokat tartjuk fontosnak/pénzkidobásnak. a nagy kiadásokat persze megbszéljük, ahogyan azt is, hogy az elkövetkező pár hónapban nagyságrendileg mennyit fogunk tudni félrerakni, amit ellenőrzünk is.
2014. jan. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kb mint a kettes. Csak rám marad a döntés a nagyobb (tv, turmix, porszívó) dolgoknál is.
2014. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9. igen, ez nálunk is így van, csak nem akartam felsorolni :) valaki írta hogy orvos, stb. az is az enyém... ha a férjemnek kellene erről gondoskodnia, akkor 10 évente látnánk orvost :))


Nálunk nagyon bevált ez a módszer, mert egyikőnknek sem kell bosszankodnia olyasmivel, amit nem szeret/nem érdekli/nem ért hozzá.

2014. jan. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!