Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családban hogy van ez az...

Más családban hogy van ez az ünnepek előtt?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mennyire kéne ezt normálisan tartani, ami itt megy. Most, hogy jön a Húsvét (de Karácsonykor is ez van), kitalálták, hogy 2 hét alatt az EGÉSZ lakást fényesre kell pucolni, lemosni minden ajtót, ablakot, függönyt, konyhaszekrényt, fagyasztót leolvasztani ésatöbbi. Mindezt 2 hétvége!! alatt, mert jaj itt a Húsvét, de olyan dramatikus felhanggal bírják előadni, mintha fegyveresek őrök figyelnék minden mozdulatukat takarítás közben. És ezt sajnos minden túlzás nélkül mondom.

Hétköznap persze segítek én is, amiben kell, de ezt már akkor se tartom teljesen egészségesnek, hogy egy idióta ünnep miatt (bocs, akit ez bánt, én soha nem csináltam az ünnepekből nagy felhajtást) mindenki kidolgozza a belét itthon és persze már napközben se lehet hozzászólni a másokhoz, mert jaj ideges és fáradt, még ezt KELL és azt KELL megcsinálni. Ki kényszeríti mégis???

Ja, a slusszpoén, vendégeket meg nem várunk, talán 1-2 közeli rokon, ha feltéved, de az se azt fogja nézegetni, hogy vajon a vécéülőke peremében látja-e az arcképét...


Félreértés ne essék, megcsinálom én a házimunkákat szó nélkül, ettől a "muszáj" attitűdtől megyek csak a falnak. Bennem lenne a hiba?


2014. ápr. 18. 13:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"talán 1-2 közeli rokon, ha feltéved, de az se azt fogja nézegetni, hogy vajon a vécéülőke peremében látja-e az arcképét..."


jó pofa vagy, ez nagyon jó :D

Egyébként ez már így tényleg túlzás, ilyen szinten!

2014. ápr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%

így szokás...

az ember év közben is sufickol...de valahogy ehhez a két ünnephez kötődően mindent egyszerr intenzíven..

így tuti ne marad ela nagytakarítás, mármint a nagyon nagy...

mer kb fél év van a 2 közt, így évi 2 nagytakarítás an..

így van nálunk is..

idegeskedés nélkül, mert mindenki tudja mi a feladata...

2014. ápr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám volt ilyen tipus. Én már kislányként eldöntöttem, hogy ezt és nem fogom csinálni.

Nálam soha nincs ilyen tipusú takarítás /kivéve a festés utáni. Én folyamatosan rendben tartom a lakást, a napi takarítás mellé beteszek mondjuk 1 konyhaablak pucolást vagy 2-3 ajtó tisztítást.Mindig valami mást. Így mindig rend és tisztaság van. Hozzáteszem, hogy mikor itthon van a család /hétvége/, semmilyen hangos tevékenység pl. porszívózás nincs.Nyugi van. Az ünnepek nem azt jelentik, hogy minden fényesre legyen suvickolva.

2014. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A szüleim ugyanezt csinálták míg otthon laktam, és most is. Ők minden egyes ünnep előtt idegbetegek, mire eljön a Karácsony, agy Húsvét, általában sosem kedve senkinek jópofát vágni hozzá, és mindenki feszült volt. Mind azért volt ez, mert a szüleim nem tudták beosztani normálisan a takarításra szánt időt, nem volt rendszerük, csak mindennek nekiálltak, velünk megcsináltatták, össze-vissza mindent egyszerre akartak 1 nap alatt. Most, hogy külön élek, én ugyanúgy kitakarítok, 60nm-es lakást, egy kölyökkutyával a sarkamban. A párom estig dolgozik reggeltől, így egyedül kell megcsinálnom. Szabadságot nem tudtam kivenni, így ma délután állok neki a nagytakarításnak, mégsem hisztizek, vagy idegeskedem, mert attól nem leszek előrébb. Csinálom folyamatosan, és majd csak a végére érek szombat délutánra..mert akkor meg sütni szeretnék kalácsot, stb. Ha meg nem sikerül mindent kisikálnom, hát ez van, nem dől attól még össze a világ. Ráadásul hiába teszem puccra a lakást, vasárnap délután megint mindent porszívóznom kell, mert kutya mellett olyan 1-2 nap után mintha nem is csinált volna semmit az ember..arról nem is beszélve, hogy ha szellőztetek és nem figyelek a kutyára 10 percig, mire megforudlok tiszta virágföld minden, mert a kutya behordja az erkélyről..:D De nem csinálok problémát belőle, én vállaltam, én akarok takarítani, ez van.
2014. ápr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

A mai vilag betegsege

Elfelejtuk a lenyeget.mirol szolnak az unnepek takaritas a nagy zabalas a csokinyuszi unnepe vagy a reszeg locsolase.

Ez azxev legfontosabb unnepe a kereszteny vilagban.

Husvet egy aldozat a megujulas az orok elet remenye.


Mi nem pucolunk nem vasarlunk nem zabalunk nem allok a konyhaban .

Vasarnap istentisztelet hetfon kirandulunk es kozben egyutt vagyunk.eszunk amit szoktunk semmi extra max egy kalacsot sutunk de csak azert mert sutni jo kozossen.

2014. ápr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
kalács? éhes vagyok!
2014. ápr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Én meg úgy gondolom, a vendégvárásnak pont ez a lényege, hogy készülsz, mert a vendégeidet meg akarod tisztelni azzal, hogy tiszta minden, hogy finomakat sütsz és főzöl.

Máskor sincs sem kosz, se kupi, de ez mégis más...

2014. ápr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mi kb 1-2 havonta nagytakarítást csinálunk. Most a Húsvét miatt erre a hétre tettük a takarítást.

Mi se várunk vendégeket, de én jobban érzem magam a tiszta lakásban.

2014. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Muterom is ezt csinálta anno....amiota nekem is családom van, igyekszem a lehető legegyszerűbben megoldani az ünnepeket, most is csak a szokásos nagytakarítast csinaltam, nagyja teendőket, miután a lakas van értünk.
2014. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es persze, de akkor sem kell idegbetegbek lenni!!

A sütés nálam mirelit süti lesz,megfőzök 1 nagy sonkát és veszek főtt tojást, bumm,van kaja

2014. ápr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!