Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 200. 000ft gyermek tartás?

Havi 200. 000ft gyermek tartás?

Figyelt kérdés

2 gyermekre! Szerintetek ez milyen? Sok/kevés vagy mindenre elég??!!

3 és 6 évesek a gyerekek.


2014. ápr. 15. 09:32
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
Ez az ezért nem értem én sem. Első kommentjében meg így fogalmaz. " A páromtól ennyit szeretne a volt feleség."
2014. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
100%

27/28 AZért annyira nem sok pénz, hogy az anya gyereke és saját költségei mellett még félre is tegyen belőle, úgy hogy egy fillért nem keres ő. Persze, hogy magfára is költi hisz miből élne, ha nem dolgozik?


Azt meg hagyjuk már, hogy nem tud elmenni dolgozni. Több millió nő dolgozik kisgyerek mellett, főleg mosz amikor egész napos iskola van és reggel 8-tól 16 ig minden általános iskolásnak, ovi meg alapból így is volt.

2014. ápr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mit kell ezen stresszelni. Majd a biróság megítélni, hogy mennyit kell fizetni. Ennyi.
2014. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de így nem lehet helytálló hozzászólást írni, mert mindig egy fontos részlettel többet írsz. Nem lett volna egyszerűbb összetetten leírni az egészet?
2014. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
30%

Mennyi az apa fizetése.

A megítélhető maximum 33% két gyerekre. Ha az apa fizetése eléri a 600 000 Ft-ot, akkor lehet 200 000, de itt jön az ésszerűség. A gyerektartás nem arra való, hogy az anya munka nélkül is el tudja tartani a gyereket és urasan éljenek a válás után is. Főleg, hogy kapott egy házat és autót is. Az, hogy valaki vállalkozó, nagyon keveset mond el ma ebben az országban valakiről.

2014. ápr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
45%

Én havi 28.000 ft gyerektartást kaptam édesapámtól a szüleim válása után.

A húgom után csak havi 20.000 ft-ot fizetett az apuka.


Ehhez képest kalkuláld ki, hogy sok-e ez a 200.000 ft, mert szerintem irreálisan magas összeg.

(Persze a miénk se volt normális, mert havi 20.000 ft nem tudom, mire elég egy gyerek neveléséhez, nagyjából veszel belőle 2 pár cipőt, és ha csak apukán múlna, akkor abban a hónapban már nem eszik a gyerek...)

2014. ápr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
50%

"Olyan 1 millió bevétele biztosan meg marad tisztán. De ezt nem a bíróság ítélte meg. Hanem ő akarja."


Tehát a párodnak havi egymillió forint tiszta bevétele van? Akkor nem hiszem, hogy 200 e Ft nagy érvágás lenne neki, ha a gyermekeire költené. És miért ne biztosíthatna jó életkörülményeket a gyermekeinek?

Megint egy pénzéhes új barátnő....

2014. ápr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
68%
Ha 10-13 éve nem dolgozik, akkor a férjed jóváhagyása is kellett hozzá, hogy ne dolgozzon! Vagy talán épp ő várta el tőle, hogy maradjon otthon! És ebből a tizenvalahány évből 6 évet gyeden/gyesen volt. Ha a kicsi még nem töltötte be a hármat, akkor még mindig gyesen van. Persze attól még dolgozhatna. Mégis ne erre hivatkozva próbáld rossz színben feltüntetni!
2014. ápr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
38%

A az édesanyának nincs is munkája, hogyhogy neki ítélik a gyerekeket a bíróságon?


Nem vagyok ebben túl jártas, de nem úgy van, hogy a gyerek ahhoz a félhez kerül válás esetén, akinek van stabil állása (ergo keresete, amiből el tudja tartani a gyereket), illetve van hol lakni (tehát nem a híd alá vinné a gyereket) és nincs semmiféle szenvedélybetegsége, ami káros a kicsire nézve (pl nem drogozik)?


Ha a kedves exfeleség nem dolgozik, hogy lehet, hogy a bíróság nem az apának ítélte oda a 2 gyereket?

2014. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó! Talán apuka nem akarta a gyerekeket nevelni.....
2014. ápr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!