Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 200. 000ft gyermek tartás?

Havi 200. 000ft gyermek tartás?

Figyelt kérdés

2 gyermekre! Szerintetek ez milyen? Sok/kevés vagy mindenre elég??!!

3 és 6 évesek a gyerekek.


2014. ápr. 15. 09:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:
Azt hozzá kell tennem hogy vagy 10-13 éve biztosan nem dolgozik az a nő! Most sem dolgozik, Reggel oviba viszi a gyerekeket, elmegy az anyjánál, érte megy a gyerekekért és mennek az anyjához. Azt hozzá kell fűznöm hogy beszokott menni a párom boltjába vásárolni, szóval ott sem fizet. Eleszi ami kell és lép.
2014. ápr. 15. 09:59
 22/63 anonim ***** válasza:
72%

Így azért teljesen más a helyzet.

Ha van az apának 1 millió bevétele tisztán, abból a 200 ezer reálisnak tűnik. Apának meg marad még 800 ezer, szóval nem kerül emiatt nehéz helyzetbe.

2014. ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
64%
Áruld mar el, hogy ha az apa maga ennyit szeretne adni es megteheti, akkor neked ezzel mi a problémád? Es tulajdonképpen mi közöd hozza?
2014. ápr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó nem az apa hanem az ex akar ennyit. Irreálisan magas és biztos nem itél ennyit meg egy bíróság sem. Én biztos nem fizetnék ennyit akár mennyi fizetésem van, majd én teszek félre a gyerek tanitatására de ex hülyeségeit, lustaságait nem fogom támogatni.
2014. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az apuka fizetése? Milyen színvonalon voltak eddig tartva a gyerekek? Ettől függ, hogy az összeg reális -e vagy sem. Ha pl. magánbölcsődébe jár a kicsi, a nagy meg sportol, akkor ez az összeg már nem is olyan sok. És persze a gyerektartás ne arra legyen, hogy az ex legyen eltartva, de mivel nála vannak a gyerekek, így neki a lehetőségei igen korlátozottak a pénzkeresésre. Pl. nem tud túlórát vállalni vagy több műszakban dolgozni, ami a gyerekeknek is hátrány lehet, mert így kevesebb pénz jön be, mintha a nő egyedül maradna. Ezzel szemben, persze legmélyebb tiszteletem a kivételnek, az apukák válás után dobbantanak, a kötelező gyerektartás kifizetésén kívül le se t..ják a gyereket, bejelentik magukat minimál bérre, és élnek, mintha soha nem lett volna családjuk. Tehát a gyerekek védelmében megszűnt az a gyakorlat, hogy a fizetést veszik csak alapul. Sok esetben az apa életszínvonala alapján állapítják meg a gyerektartást. És igen, az anya védelmében is, mert neki még rámegy 20 éve, mire a gyerekek felnőnek, tehát ő a gyerekvállalás döntését nem tudja még jó ideig letenni, ellenben ugye az apával.
2014. ápr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
55%
Lehet én vagyok értetlen, de ezt a 200 ezret az ex találta ki, vagy apuka?
2014. ápr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
39%
Sejthető volt, hogy rossz fényben akarod feltüntetni az anyát, hogy védjed azt a pénzt, amit nem is te kerestél meg. A te életedben semmiféle minőségi romlás nem áll be, ha apuka az 1+ milliós jövedelméből a saját gyermekei jólétére költ. A gyerekeivel mindig szorosabb (genetikai) szálakkal lesz összekötve, mint veled, akivel a szex a közös nevező. Jóérzésű ember nem sajnálja a gyerekektől a pénzt. Persze könnyű ideológiát gyártani a zsugorisághoz, mint például az anyuka biztos ruhára és kozmetikumra költi, és egyéb önigazoló hazugságok. Az anyuka akár félre is rakhatja a későbbiekre a gyerekeinek a pénz egy részét, ami neked semmit se jelentene, ha a tiéd lenne, eltapsolnád, és boldog lennél, hogy a gyerekeknek kevesebb jut a te állítólagos igazságérzeted miatt. Azt a pénzt nem te kerested meg, nincs jogod rendelkezni felette. A saját jólétedet nem sodorja veszélybe, de a gyerekek életét minőségileg jobbá teheti. Szállj magadba, hogy tényleg érdemes-e más kezével verni a csalánt.
2014. ápr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
29%

Elég értelmetlenül fogalmaz a kerdezo, nekem ebből az jon le, hogy az apa hajlandó ennyit fizetni: "Olyan 1 millió bevétele biztosan meg marad tisztán. De ezt nem a bíróság ítélte meg. Hanem ő akarja."

Mindegy. A lényeg: a biróság minimalber feletti tartasdijat csak kivételes esetben ítél meg, tehat az anya hiába követel ennyit, eselyes, hogy nem kapja meg. Ellenben ha az apa ugy latja jonak, hogy ennyit akar fizetni, az az o dolga es senkinek nincs joga beleszólni.

2014. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:

Senki kezével nem verem a csalánt! De ha az édesanyának van képe ilyet kérni, akkor a páromnak is és nekem is van közöm ahhoz hogy ő miből él??!!!

Neki is dolgoznia kellene, nem csak életszínvonalat fenntartani.Ha gyerektartás akkor legyen gyerektartás de akkor dolgozzon a nő is! Mondjuk igen lassan már kifutott az időből. Engem nem érdekel a pénze, az sem hogy mire költi. De amikor velem van akkor szét robban a feje az idegességtől mert akkora rajta a nyomás.A feleség meg csak veri a mellét hogy neki ez jár. Na meg a semmittevés.

2014. ápr. 15. 10:13
 30/63 A kérdező kommentje:

Bocsánat elég értelmetlenre sikerült, az ő az azt jelentené hogy a volt feleség!


Ha a párom hozta volna fel a témát, akkor ez a kérdés nem merül fel bennem. Mellé állok ha így dönt.

2014. ápr. 15. 10:16
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!