Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkremehet egy házasság csak...

Tönkremehet egy házasság csak a szex diszharmóniája miatt? Te eltűrnéd, hogy a párod évek óta nem hajlandó házas életet élni?

Figyelt kérdés
Azt érzem a szexből fakadó konfliktus begyűrűzik az életünk minden szegletébe és nem tudunk dűlőre jutni és mindenben már csak a feszkó van ebből.

2014. ápr. 15. 00:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha a szexmentes élet jó mindkét félnek, akkor nincs semmi baj! Tökéletesen működhet úgy (is) a házasság! Ám, ha csak az egyiküknek nincs kedve hozzá.........a másiknak pedig lenne.......akkor ott előbb vagy utóbb, de mindenféleképpen problémák lesznek. Hűtlenség, válás, konfliktus, viták....az úgy nem megy.
2014. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ez az élethelyzettől is függ. Egyáltalán nincs szex, vagy csak kevesebb, mint amennyit igényelnél? Egyáltalán nincs gyengédség? Mennyit értek csak úgy egymáshoz?


Az is kérdés, hogy abból érzed-e csak, hogy szeret, ha szexeltek? Mert ha csak olyankor érzed szeretve magad, akkor ott nemcsak a pároddal van baj. Ebben az esetben én elmennék pszichológushoz, de lehet, hogy amúgysem ártana ilyen helyzetben egy párterápia.


Nekem alapvető igényem a férjemmel, hogy sokszor megérintsük, megpusziljuk, megcsókoljuk egymást, akkor is, ha éppen nincs szex. Ez neki is fontos. De lehet, hogy ha egy más típusú emberrel lennék együtt, akkor vele nem ilyen lennék, ez a "bújós-énem" pl. csak a párommal jött elő, előtte nem ilyen voltam. Ha ez nem lenne több hónapon, vagy éveken keresztül, és nem olyan élethelyzet miatt, amiről a párom nem tehet, akkor az nagyon rossz hatással lenne a kapcsolatunkra. Nekem alapvetően nem is elsősorban a szex, hanem az intimitás hiányozna.


Kicsit több infót, ha írnál, pontosan mióta tart ez, és mit jelent, hogy nem tudtok dűlőre jutni? Nem lehet vele megbeszélni? Milyen okai vannak?

2014. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Tönkremehet egy házasság csak a szex diszharmóniája miatt?

Igen, amint ez a kérdés is mutatja.


Te eltűrnéd, hogy a párod évek óta nem hajlandó házas életet élni?

Évek óta??? valószínű már felkötöttem volna magam, de az tuti, hogy éveket nem vártam volna, hogy ezt a problémát megoldjuk!

2014. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem szívesen használom ezt a kifejezést, de itt talán elnézitek nekem az érthetőség kedvéért. A házastársi kötelességről van szó. Azért találták ki, mert tudvalevő, hogy szex nélkül az ember megbetegszik, testi-lelki problémák lépnek fel nála. A házasság egyfajta érdek-és dacszövetség, nem lehet célja a másik fél tönkretétele, megbetegítése. Ha a szex nem működik, az ellen tenni kell, ha nem lehet, válni kell.
2014. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Igen tönkre mehet abban esetben ha a két ember közül az egyik igényelné a szexet. Sőt,nemhogy tönkre mehet,tönkre is fog menni! És nem, semmiképpen nem tűrném el,hogy a párom évekig ne érjen hozzám!

Ismerek olyan házaspárt akikről úgy tudom talán 4 éve nem volt köztük semmi,mióta megszületett a gyerekük. Nem tudom igaz-e ez,de úgy tudom,hogy a férjnek hosszú ideje szeretője van már! Ettől függetlenül együtt vannak,mert ott a gyerek,de szerintem kb. ennyi,és nem több,csakhogy attól még nem jó a házasságuk. Na szerintem csak ennyire mehet tönkre egy házasság ha nincs szex!

Ha csak pár hete vagy max. pár hónapja tartana ez az állapot én már akkor leülnék és megpróbálnám megbeszélni a párommal,nem várnék éveket. Mert évek múltával már felesleges erről beszélni,akkor már nincs más hátra csak a válás.

2014. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
". A házastársi kötelességről van szó. " Ez egy igen sz.ar elnevezés.. Kötelesség.. kinek van kedve kötelességől? És mi az, hogy kötelesség? Nemáááár....
2014. ápr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Ha a szex nem működik, az ellen tenni kell, ha nem lehet, válni kell."


Vicces... Mennyi külön élő idős házaspár lenne :D

2014. ápr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!