Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkremehet egy házasság csak...

Tönkremehet egy házasság csak a szex diszharmóniája miatt? Te eltűrnéd, hogy a párod évek óta nem hajlandó házas életet élni?

Figyelt kérdés
Azt érzem a szexből fakadó konfliktus begyűrűzik az életünk minden szegletébe és nem tudunk dűlőre jutni és mindenben már csak a feszkó van ebből.

2014. ápr. 15. 00:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Konkrétan hány évesek vagytok?mi a fő probléma?!Ha lehet részletesen,hátha tudunk segiteni.
2014. ápr. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

"Tönkremehet egy házasság csak a szex diszharmóniája miatt?"

Ha az egyik fél igényli, a másik meg nem, akkor bizony tönkremehet.


"Te eltűrnéd, hogy a párod évek óta nem hajlandó házas életet élni?"

Ugyanaz a válasz... Ha a párodnak így jó, és neked nem, akkor te nem fogod eltűrni.


Ha ennyire zavar, miért nem mentek párterápiára, vagy váltok el egymástól?


Nem tudom hány évesek vagytok, de egy idő után ritkul a szex szerintem egy házasságban, a szerelem szeretetté alakul... Rengeteg együtt élő idős házaspárt ismerek, és bizton tudom, hogy ők pld. nem szexelnek. Már.

2014. ápr. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
A jó házasság ott kezdődik, ahol a szex véget ér. Nálatok szexre épült az egész, és bumm...
2014. ápr. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%
Szex nélkül nincs normális párkapcsolat. Ezt buktátok...
2014. ápr. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%
nem megy tönkre,majd másnál keresi a szexet,veled meg együtt él,addig míg el nem szereti előled valaki
2014. ápr. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
12%

Hát nézd jó szexszel is tönkre megy a legtöbb házasság, úgyhogy ezen kár agyalni.

El kell válni a fenébe, a házasság egy börtön, persze, hogy nem jó.

2014. ápr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ez a házasság nem tönkremehet, hanem már rég tönkre ment.
2014. ápr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

"Te eltűrnéd, hogy a párod évek óta nem hajlandó házas életet élni?"


Nem, ha betegség, távollét vagy egyéb objektív oka nem lenne, max pár hétig tűrném. Nemhogy évekig...

Azért próbáld megjavítani a dolgot, de ha semmiképp nem megy...

2014. ápr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy a házas felek egy udő után nem szexelnek! Szeretném tudni, a párod mit gondol? Ha semmiképp sem tudod megbeszélni vele, sajnos vége...
2014. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, lehet rosszul, hogy egy jó házasságban, ahol megvan a szerelem, szeretet, egyetértés, vonzalom, nem szűnik meg a szex minden ok nélkül. Tehát ha idáig eljutottatok, valami más bajnak/bajoknak is lenni kell a háttérben, amiről nem akartok beszélni. Ez akár lehet az is, hogy már nem vagytok szerelmesek egymásba, nincs meg a vonzalom, de ezt nem veszitek észre, mert megszoktátok egymást, és "jól elvagytok" együtt. Erről beszélgetni kell, ha együtt akartok maradni. Adott esetben párterápia is jó ötlet. Amúgy igen, tönkremehet emiatt egy házasság, ha az egyik félnek fontos, a másiknak nem. Én bevallom, nem tudnék így élni éveken keresztül. Nem csak, mert "fizikailag" szeretem a szexet, hanem mert a teljes hiánya számomra azt sugallná, hogy már nem vagyok "nő" a férjemnek, "csak" feleség. Tehát már nem önmagamért szeret, hanem azért a megszokott egységért, amit ketten alkotunk. Ez is természetesen nagyon fontos, de szerintem ez az egység úgy működik rendesen, ha közben az a két ember, aki alkotja, megtud maradni férfinak és nőnek.
2014. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!