Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatni a lakótárs...

Hogyan tudnék hatni a lakótársamra?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de megpróbálom összefoglalni:

Van 1 lakótársam. anyám faszijának a lánya. (anyám lakik a faszinál, a kis ribi meg nálunk). régen jóban voltunk, de mióta együtt kell laknunk ( nincs más lehetőség) azóta szar az egész. nem takarít, nem rak rendet maga után. a közös háztartási eszközökkel úgy bánik, mintha a sajátja lenne. igénytelensége határtalan: nem szellőzetet a szobájában, hetente jó ha 3x fürdik) a faszija kb rajtunk él, ő mossa a csávó ruháit, a gyerek itt zabál nálunk persze faszikám 1 fillért nem tesz a közösbe, de az neki természetes, h kb itt lakik.

nem féltékeny vagyok rá, nekem is van faszim, de ő betartja a szabályokat.

hiába próbálok vele beszélni, nem képes változni.

még 1 évet kell vele lehúznom, addigra összejön a pénz a saját lakásunkra. albiba nem szeretnék menni. amúgy van saját keresetem, de egyetem mellett nem lehet milliókat összeszedni. a rezsit anyukám fizeti, aki mellesleg mosmár erre a faszra is költi a pénzt... :S

valami 5let?


2008. júl. 25. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Először is anyukáddal beszélj!!!

Mondd meg ennek a lánynak,ha nem tud változtatni mennie kell és csinálni kell egy táblázatot arról,hogy kinek,mikor és mi lesz a feladata.

2008. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Valoszinu en is azt tennem amit az elottem iro irt.

Ezek utan kozolnem a csajjal, hogy legyen szives maga utan eltakaritani a kozosen hasznalt helyisegekben a sajat vackan ugy disznoolazik ahogy akar.

Nekem volt egy lakotarsam aki megzabalta a kajamat allandoan es megitta a marha draga jo minosegu gyumolcsleveimet(elhordta a gyogyszereimet szepen csendben lassan)...na eluntam es egy ideig csak annyi volt otthon amenyit megettem este meg reggel. Meg meg is jegyezte, hogy mostanaban nincs itthon kaja...nem tudom mi lehetett a hulye agyaban...de nem is erdekel. Elertem amit akartam.

2008. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%
Ha ilyen stílusban beszélsz velük, ne csodálkozz ha nem érsz el semmit. Hány éves vagy?
2008. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

utolsó hozzászólónak szted hogy beszéljen velük te megint nem a kérdésre válaszoltál biztos nem tudsz tanácsot adni mert nem voltál ilyen helyzetben még

én már voltam de jogomban állt otthagyni a bagázst kerestem másik helyet

de itt ebben a helyzetben énis elküldeném ha nem tudja betartan a szabályokat

2008. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hívd el egyszer anyukádat a lakásba, és mutasd meg neki, hogy él a másik csaj. Miután ő fizeti a rezsit, jogában áll kivágni onnan a csajt.
2008. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az egyik albérletemben kényszerintézkedéseket foganatosítottunk egy fickó ellen, ugyanis nem volt hajlandó elmosogatni, úgyhogy a szobájának a közepére hordtuk az általa használt szennyes edényt. Ez használt.
2008. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy ideig kényszer-együttélésben voltunk az exem nővérével. Amikor odaköltöztem, akkor speciel bele voltak rothadva az edények a mosogatóba, a függöny meg penészes volt. Nem kellett sok ahhoz, hogy visszaforduljak...

De rendbe raktunk mindent az exemmel, tulajdonképpen újrahúztuk a konyhát, vettünk új étkészletet is, a régieket meg összeraktuk egy dobozba. Elég hamar kiderült, hogy a kedves rokon semmin sem hajlandó változtatni: soha nem mosogatott el, egy-egy főzése után romba dőlt a konyha, folyt a zsír mindenhonnan, a szobájából meg ömlött a bűz (szó szerint az, egyszer párom idegesen bedobta a szanaszét hagyott banánhéja az asztalára, még fél év múlva ott feszített sötétbarna összeaszott maradványa).

Volt elbeszélgetés, kérlelés, semmi sem használt, már nem akartuk magunkat idegesíteni ezzel, úgyhogy be lett osztva, mindenkinek megvolt a saját edénye, saját térfele, ha koszt csinált, akkor mi szépen összeszedtük zacsiba és beraktuk a szobájába, az el nem mosott edények meg kérdezés nélkül mentek a kukába.

Egy hét múlva már takarított és hajlandó volt közreműködni.

Légy radikális, könyörgéssel már nem mész semmire!

2008. júl. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek! az uccsó válaszoló nagyon is tudja miről beszélek. na, nálunk is kb ez a szitu.

az egyik gond az, hogy a szoba, ahol lakik, ott anyám bútorai vannak, tehát azok is büdösek lesznek, a szőnyeget sztem úgy ki kell vágni, ahogy van. többek között... tehát nekem egy lakásfelújítás után sem lenne sok kedvem ott lakni...


edények? ja, hát próbálkoztam én is a szobába hordással. na mit válaszolt a kis hülye? legközelebb ne tedd be a koszos vackokat, mer apám múltkor is itt volt, és emiatt levont a zsebpénzemből. bazzzzmeeeeegg!!! há tartsál rendet!!!!

ja, és amikor egy ideig nem szellőztet, penészszag van a szobában. és ami a slusszpoén: nem egyszer találtunk már a szobájában a szekrényben bepenészedett, berohadt, azonosíthatalan kajamaradványokat mikrós-műanyagedényekben... tehát ha valaki ennyire igénytelen, annak semmi nem használ...

olyan szinten kiborít, hogy arra nincsen kifejezés...

anyukámmal naponta beszélek erről kb fél órát, de meg van kötve a kezünk. ha panaszkodik a faszi drágalátos kislányára, akkor náluk veszekedés van. amúgy bírják egymást a pasival, csak mi ne kerüljünk szóba, mert akkor kitör a világháború.

még 1 évet kéne kibírnom, és akkor összeköltözhetnék a barátommal, mert addigra végzek az egyetemen, és akkor lesz saját keresetem, hogy fenntartsam a lakásomat...

2008. júl. 25. 17:37
 9/15 A kérdező kommentje:

ez a csaj sajnos akkor sem takarítana, ha már megenné a kosz. ha térdig gázolna a szemétben, sztem az se tűnne fel neki... igénytelen. ez a legtalálóbb szó....


már ott tartok, h teleplakátolom a szobáját költözz el!-feliratokkal... csak sajnos ettől nem pottyan az ölébe a lottó5ös, és nem is fog elköltözni...

2008. júl. 25. 17:40
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a barátod milyen fizikumú srác lehet, de ha kopasz és nagydarab, akkor odahívnám lakni őt is :-)

Aztán lenne nemulass a kis hülye p....-nak.

Egyébként döbbenetes, hogy vannak ilyen szinten igénytelen és ocsmadék emberek. Én is jártam egyszer vendégként egy amolyan elvont "művészlélek" csávó albérletében. Annak is ott voltak a kajamaradékok. Pl egy kibontott, fél doboz olajos hal. Ha hiszitek ha nem: MÁR!!! nem volt büdös. broáf

2008. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!