Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan gyozhetnem meg a parom?

Hogyan gyozhetnem meg a parom?

Figyelt kérdés
A parommal ket eve vagyunk egyutt. En eddig varosban eltem. A parom kitalalta hogy koltozunk a szulofalujaba mert neki ott van haza nincs messze a munkahelyetol. A problema az hogy en nem szoktam meg a falusi eletet rossz a kozlekedes a boltokban sem lehet mindent kapni es messze van a varostol is. Nem tudom mit tegyek hogy magyarazzam meg neki hogy en ott nem akarok elni?
2014. ápr. 10. 18:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Ó, én boldogan cserélnék Veled! Mit nem adnék, ha végre újra falun élhetnék, mint régen! A fővárosban töltött tanulmányi éveim és munkám nagyon megviseltek, de micsinájjak, ha egyszer otthon nincs munka, nincs jövő, nincs már semmi. De a várost soha nem fogom megszokni, másfél évtized alatt se ment, úgy érzem itt magam, mint egy ketrecbe zárt vadállat, ráadásul még mindig minden és mindenki idegen. Soha nem lesz az otthonom, gyűlölöm...

Ja és az én falum nem 20 km-re van a várostól, hanem a legközelebbitől 35-re, Budapesttől meg 130-ra.

2014. ápr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Megértem a párodat, én sem tudnék városban élni, egyszer kényszerültem rá néhány hónapig, ezidő alatt komolyan depressziós lettem. De ha te nem akarsz menni, hozz fel neki észérveket, pl. hogy te onnan nem tudnál bejárni dolgozni, vagy talán nem is találnál a közelben munkát. Próbáljatok más lehetőségek után nézni, ami esetleg mindkettőtöknek megfelel, mondjuk egy nagyvároshoz közeli kisebb településre költözni, ahol jó a tömegközlekedés.
2014. ápr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Ezt tényleg csak az értheti meg aki olyan helyen él ahol ritkán járnak a buszok, a boltban sokszor a legalapvetőbb dolgok nincsenek el vagy vágva mindentől ha nincs autód. Meg megszoktam azt is, hogy nem kell mindent várni pl. orvosi rendelés két nap van, gyógyszertár sincs.
2014. ápr. 10. 19:46
 14/28 anonim ***** válasza:

kedves 10-es és kedves kérdező. honnan tudhatná(d) ha nem próbálta(d). még a végén lehet h tetszeni fog a csend és még jó barátokat is találhatsz.

ha van autód, akkor az összes többi probléma elszáll, ezért írtam ezt. heti egy nagybevásárlás bőven elég, nem kell az éjféig nyitvatartó kisbolt. orvos..... 20 kmre a várostól autóval bármikor bemehetsz a városba. persze ha komoly betegséged van, az más.

de úgy vettem észre h csak azért ódzkodsz tőle, mert van egy rögeszméd, h a falu az szar. egy próbát megér, legalább a párod kedvéért. (6os voltam megint)

2014. ápr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

14: "kedves 10-es és kedves kérdező. honnan tudhatná(d) ha nem próbálta(d). még a végén lehet h tetszeni fog a csend és még jó barátokat is találhatsz. "


Onnan tudom, hogy nemcsak a 10. hanem a 9. válaszoló is én vagyok, abban írtam, hogy most kisvárosban élek és már ezt sem bírom. Barátok vannak, nem azzal van a baj, hanem az egész környezettel, életmóddal úgy ahogy van. Én ezt nem bírom. Megértem azt, aki meg a várost, a nyüzsgést nem szereti, de más meg fogadja el, hogy nekünk meg a vidék az, ahol nem érezzük magunkat jól.

2014. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Ha a párod, akkor ezt meg kell beszélnetek és közös nevezőre jutni. Ha nem érti meg akkor nem a párod, hanem a főnököd, vagy valami hasonló. Egy jó kapcsolat arról szól, hogy közösen hoznak döntéseket, amiket mindketten el tudnak fogadni. Ahogy nekünk most leírtad, ugyanígy mondd el neki, hallgasd meg mit mond ő, és addig beszélgessetek amíg eredményre juttok. Ha nem tudtok megegyezni akkor ennek a kapcsolatnak nincs jövője.
2014. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

El vagy kenyelmesedve egy kicsit. Mi lenne, ha kiprobalnad a falusi eletet, es utana nyilatkoznal rola?

20 km egy ora alatt kenyelmesen le lehet biciklizni is. Meg lehet szokni, es ezerszer jobb, mint a budos zajos varosok.

2014. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Miért a kérdező mozduljon onnan, ahol jól érzi magát? Miért nem a párjának mondanátok, hogy szokja meg?
2014. ápr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"Melyik ez a környék, ahol egy várostól 20 km-re rossz a tömegközlekedés? Nehezen hihető."


Hah, ti álomvilágban éltek? Nyugat-Magyarországon élek, és gyakorlatilag mindenütt olyan elcs*szett a tömegközlekedés, hogy 10 km-en belülről nem lehet eljutni a városba műszakba, nemhogy 20 km-ről! Vagy be lehet jutni, haza nem, mert nincs csatlakozás.

2014. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen megértelek! Nekem is eszemben sem lenne falura költözni! Pl. a szüleim is egy nagyfaluban élnek, 25 km-re a megyeszékhelytől, 5-re egy várostól, ráadásul főútvonalon fekszik, mégis olyan gyatra a közlekedés, hogy elképesztő.

Persze, tök jó buli kiköltözni, mert jó levegő, anyám kínja, aztán arra nem gondolnak az okosok, hogy ellehetetlenítik magukat a munkalehetőségtől. Sokan emiatt nem tudnak állást vállalni mondjuk folyamatos műszakban: nincs mivel bejárni és haza.

Inkább város családi házas övezete, mint falu!

2014. ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!