Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek milyen a házassága?

Kinek milyen a házassága?

Figyelt kérdés
és,mennyi a "megengedett"vita? honnan tudjuk hogy ő az igazi,hogy ő marad az életed párja?? (10 éve vagyunk együtt,és van 2 gyermek)
2014. ápr. 9. 06:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Én 28 vagyok, a férjem 25 éves. 2,5 éve vagyunk házasok. 4 éve együtt. Boldogok vagyunk:) Nem veszekedtünk még soha. Ha valamiben esetleg nem értünk egyet, megbeszéljük.


Azt hogy életem párja, már a kapcsolatunk elején éreztem. Nem véletlenül mondtam igent a lánykérésre, annak ellenére hogy egy hónap együtt járás után kért meg. Egyszerűen csak megérzés:) Én egyébként abból is tudtam, hogy soha senki más iránt nem éreztem szerelmet, csak iránta. Persze van még más oka is...de az 18as karika, és nem ebbe a kategóriába való:)


Nincs gyerekünk, és nem is lesz. Nem azért mert nem akarunk... egyszerűen csak pont beleesünk abba a %-ba akiknek nem adatik meg sajnos.


Ettől függetlenül határtalan a szerelem és a boldogság, hisz elsősorban egymást választottuk, és nem azért házasodtunk össze mert mindenáron gyerek kell. Örülnénk, ha lenne, de így is tökéletes minden.

2014. ápr. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
(az első hozzászólónak) ...most még....
2014. ápr. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Honnan tudom hogy o marad?

Egyszeru eldintottem es megteszek mindent hogy igy legyen.

Fereteszem a buszkesegem bocsanatot kerek akkor is ha igazam can mert a beke fontosabb mint a sajat igazam.

Figyelek hogy ferfi legyen a ferjem

Soha nem beszelek rola papucskent masoknak

Meghagyom neki az utolso szo jogat.

Heti egy este csak az ove

Csaladfokent kezelem.a gyerekek elott is.

Soha bnem utasitom vissza

Eredmeny 26 kozos ev 4 gyerek

Es meg mindig orulunk egymassal toltott estenek

2014. ápr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
39%
gratulálok a 3.-nak így tovább
2014. ápr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Jó. Nagyon jó. Egyszerűen azért, mert jó csapatot alkotunk, jól tudunk együtt létezni.

Veszekedés? Persze, előfordul. A kulcs szerintem ennek kezelése, nem a megléte-nemléte. Ha olyan típusú, hogy valamelyikünknek simán rossz napja van és jobban harap bármire, akkor nem gerjesztjük túl a vitát, egyikünk se haragtartó típus.

Ha komolyabb ügy, akkor kompromisszumra törekszünk.


Beszélünk az érzelmekről, de ez alatt nem a turbékolásra gondolok, hanem kimondjuk, hogy éppen mit érzünk, legyen az pozitív, vagy negatív.


Talán a teljesen gördülékeny kommunikáció az, ami a legerősebb ragasztó közöttünk, illetve a hosszútávú, azonos tervek. Alapvetően egyezik az értékrendünk, ezért kevés az ütközési pont.

2014. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
90%
meg kell beszélni minden apró dolgot a házasságban így elkerülhető a veszekedés.a sex az jót tesz egy kapcsolatnak,főleg ha sokszor csinálja az ember. ;)
2014. ápr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Mi 9 eve vagyunk egyutt,8 eve hazasok,1 gyermekunk van.Aprobb vitak ritkan,de elofordulnak koztunk.Volt talan 2-3 emlekezetesebb veszekedesunk is utolag atgondolva jelentektelen dolgokrol.Ez alatt azt ertem,hogy mindketten felemeltuk a hangunkat ahelyett,hogy megprobaltuk volna nyugodtan megbeszelni a dolgot.Ilyenkor 1-2 napig mindketten duzzogtunk,majd elmult a feszultseg.

Ennek ellenere jonak mondanam a hazzasagunkat,azonosak a celjaink,mindenben tamogatjuk egymast,egyenrangu partnerek vagyunk.

Nem tudom honnan lehet tudni,hogy ki az "igazi", vagy inkabb ki az,aki az is marad.

Azt viszont tudom, hogy boldog es elegedett vagyok, egyutt tervezzuk a jovot,es akkor sem fordulna meg a fejemben,hogy elhagyjam a ferjem ha az eg vilagon semmi nem kotne ossze bennunket(tehat se gyerek,se kozos vagyon se hazassag)Sokan mondjak,hogy a szerelem nem tart orokke,nalunk viszont a szeretetbol ujra es ujra fellangol a szerelem.

Ugy fogalmaznam meg,hogyha kepes vagy rozsaszin kod nelkul is onmagaert szeretni a parodat,akkor a parazs mindig megmarad,ami egy kis szeltol is konnyen langra kap:)

A szuleim elvaltak,naluk szamomra egyertelmu volt az ok.Mindketten valtoztak,de mindketten mas iranyba,mig vegul annyira eltavolodtak azoktol a dolgoktol amiket eredetileg szerettek egymasban,hogy teljesen kozombosse valtak egymas irant.

Szerintem a kulcs a valtozasban rejlik.Ha az evek mulasaval,kulonbozo befolyasolo tenyezok ellenere is megorizzuk azokat a tulajdonsagainkat amik a parunknak egykor megtetszettek(nem kulsore gondolok,mert ha csak amiatt szeret valaki,az a kapcsolat sajnos nem lesz hosszu eletu) akkor az adott szemely maradhat eleted parja.Azt viszont senki nem tudhatja elore, hogy mennyit es mikor fogunk valtozni eletunk soran.

2014. ápr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!! :) jo volt olvasni őket,hogy ki hogy éli meg a házasságát...és hogy kezelitek a problémákat!
2014. ápr. 9. 10:19
 9/15 anonim ***** válasza:

"Tures es szenvedes!" ;)


Viszont segitjuk egymast...

2014. ápr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

egy pr beke szabaly

- soha ne fekudjetek haraggal a szivetekben tehat a problemat meg aznap meg kell beszleni

- ne soporj semmit szonyeg ala beszeljetek rola

- a ferjed a tasad a legfonosabb az eletedben ove az elso hely a gyerekek kirepunek de a ferjed marad

-intimitas gyakorolni kell osszebujas kozos program kozos nevetes

- szex egy ajandek nem szabad bunteto jutalmazo eszkozkent hasznalni

2014. ápr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!